Naktinis išpuolis prieš kūdikį: mažylis tapo mamos melo auka

24-erių kaunietė, prieš visą Lietuvą apšmeižusi savo sutuoktinį – esą šis smurtavo prieš dar nė pusės metų neturintį jų sūnų, netrukus pati taps įtariamąja.

Viskas apsivertė

Kauno teisėsaugininkai šią savaitę nutraukė ikiteisminį tyrimą, pradėtą mažylio tėvo atžvilgiu po daugumą papiktinusio pranešimo apie jo elgesį su sūnumi vasario 1-osios naktį viename Taikos prospekto daugiabučių. Ir pradėjo naują ikiteisminį tyrimą jau mažylio mamos atžvilgiu – dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Prie naujojo ikiteisminio tyrimo bus prijungtas ir vaizdo įrašas apie tai, kaip apsimelavusioji pasakoja vienos televizijos žurnalistams, įsileistiems tada į namus, kaip ji atsiklaupusi prašė sutuoktinio, kad šis nemuštų jųdviejų vaiko. Tačiau ir tai esą nepadėjo.

Ši istorija tapo vieša paslaptimi po mažylio mamos sesers, gyvenančios užsienyje, skambučio socialinei darbuotojai, kuri gruodžio mėnesį buvo paskirta globoti šią šeimą. Medikų, pas kuriuos gimdė mažylio mama, iniciatyva – kilus įtarimų dėl šeimos socialinių įgūdžių.

Tą vasario 1-osios rytą ši socialinė darbuotoja ir vėl nebuvo įsileista į šios šeimos namus, kaip, kad būdavo ir anksčiau. Nelabai norėta bendrauti su ja ir telefonu. Todėl iki šios į policijos suvestines patekusios istorijos ji tebuvo apsilankiusi šios šeimos namuose vos kartą. Ir nieko blogo tada nepastebėjo.

Skambutis iš užsienio

O tądien ir vėl neįsileista, prieš vidurdienį socialinė darbuotoja sulaukė skambučio iš nepažįstamo užsienietiško telefono numerio. Skambinusioji prisistatė esanti mažylio mamos, kurią globoja socialinė darbuotoja, sesuo.

Ji teigė skambinanti sesers prašymu. Esą sutuoktinis šiai neleidžia bendrauti su padėti jų šeimai paskirtais specialistais. Ir kontroliuoja sesers telefoną. O ji skambina dėl to, kad sesuo guodėsi, jog sutuoktinis naudoja prieš ją ne tik psichologinį, bet galimai ir fizinį smurtą. Dėl ko kyla grėsmė ir jųdviejų kūdikiui.

Gavusi tokią informaciją, socialinė darbuotoja nuvykti tądien pakartotinai pas šio mažylio tėvus negalėjo. Todėl ji paskambino Vaiko teisių apsaugos specialistams. Ir į minėtą Taikos prospekto butą nedelsiant išvyko šios tarnybos atvejo vadybininkė. Tačiau ir jai niekas šio buto durų neatidarė, todėl ji pasidalijo turima informacija su policija. Jos pareigūnams dar skubant į šį iškvietimą, mažylio mama duris Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovei atidarė. Paaiškėjo, kad namuose ji su vaiku - viena. Sutuoktinis – darbe. Tačiau atvykus policijai, jis taip pat skubiai grįžo į namus – gavęs tai padaryti liepiančią sutuoktinės žinutę. Ir netrukus buvo išsivežtas policijos pareigūnų.

Pasakojimas pašiurpino

Policija sulaikė mažylio 25-erių metų tėvą po to, ką išgirdo iš jo sutuoktinės. Esą šiąnakt - apie 3 valandą, kai jų sūnus pradėjo verkti, šio tėvas prieš jį smurtavo.

Mažylio mamos pasakojimas skambėjo kraupiai – esą vaikas ne tik purtytas ir tampytas už kojų, bet ir suėmus abiem rankomis už kaklo šis sukiotas.

Po tokio sutuoktinio veiksmų apibūdinimo išsigąsta dėl galimų padarinių, todėl mažylis skubiai išvežtas į Klinikas. O jo tėvas uždarytas į areštinę ir pradėtas ikiteisminis tyrimas. Belaukiant atsakymo iš Klinikų, kol kas - tik dėl fizinio skausmo mažamečiui sukėlimo.

Būtent toks įtarimas ir buvo pareikštas mažylio tėvui, nors jis kategoriškai neigė smurtavęs prieš sūnų.

Atskleisti tiesą teisėsaugininkams padėjo ir Kauno klinikų, kuriems buvo skubiai nuvežtas mažylis, specialistai. (Elijaus Kniežausko nuotr.)

Tėvo tiesa

Anot įtariamojo, tą naktį sūnui pradėjus verkti, jis paprašė sutuoktinės, kad ši mažylį nuramintų, nes jam anksti ryte - į darbą. Sutuoktinė atsakiusi kažką panašaus į tai, kad vaikas – ne jos vienos, o abiejų.

Po tokių jos žodžių įtariamasis teigė atsikėlęs pats ir nuėjęs prie verkiančio mažylio. Jis tikino tik paėmęs sūnų už pažastų ir pradėjęs supuoti į šonus. Paskui priglaudęs mažylį prie savęs ir šis nurimo.

Klinikų, į kurias mažylis buvo paguldytas stebėti, gydytoja taip pat pareigūnams teigė jokių smurto žymių ant jo kūnelio nepastebėjusi. O po atliktų tyrimų nebuvo konstatuota ir galimų kokių nors kitokių traumų, dėl ko mažasis pacientas netrukus iš ligoninės išrašytas.

Mažylio mama prisipažino, kad buvo pikta ant sutuoktinio, kuris tąnakt ją labai įžeidė, pareiškęs, kad ji – bloga mama, todėl jam keršijo.

Buvo išleistas po paros iš areštinės ir jo tėvas. Tačiau šis buvo įpareigotas, kol bus tęsiamas tyrimas, gyventi atskirai nuo šeimos ir nesiartinti prie sūnaus bei sutuoktinės.

Prieš nutraukdami jo atžvilgiu pradėtą ikiteisminį tyrimą ir panaikindami minėtą kardomąją priemonę, teisėsaugininkai apklausė ir šios šeimos kaimynus. Šie neslėpė dažnai girdėdavę sutuoktinius pykstantis. Išsiaiškinta ir tai, kad jie tik praėjusį pavasarį – per pirmąjį karantiną grįžo iš Anglijos. Ir susituokė jau Lietuvoje, kur jiems gimė ir sūnus.

Tačiau svarbiausia – iki priimant sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl smurto prieš sūnų buvo pareikšti tėvui, ir pradėti naują – jau mažylio mamos atžvilgiu, ši dar keletą kartų buvo apklausta.

Prisipažino, kad keršijo

Iš pradžių mažylio mama atkakliai laikėsi savo. Tai, kad sutuoktinis žiauriai elgėsi su judviejų sūnumi ji pakartojo ir kitą dieną po pareiškimo dėl to policijai parašymo – per parodymų patikrinimą įvykio vietoje.

Tačiau po dešimties dienų, galimai dėl specialisčių, parūpinusių jai su sūnumi laikinai kitą pastogę, įtakos, jau ėmė dėti šiek tiek kitokius akcentus, kas įvyko tą naktį. Dabar ji jau labiau akcentavo, kaip pati nesėkmingai bandė nuraminti verkiantį vaiką ir kokius užgauliojimus girdėjo tada iš sutuoktinio, kuris galiausiai sūnų nuramino pats. Ji teigė, kad judviejų konfliktas tada truko apie pusvalandį. Maždaug tiek laiko verkė ir vaikas.

Galiausiai per dar vieną apklausą, įvykusią ne per seniausiai, mažylio mama prisipažino, kad buvo pikta ant sutuoktinio, kuris tąnakt ją labai įžeidė, pareiškęs, kad ji – bloga mama, todėl jam keršijo. Iš tikrųjų jis niekada nei prieš ją, nei prieš judviejų sūnų nesmurtavo.

Kol teisėsaugininkai toliau dėlioja teisinius šios istorijos akcentus, ką toliau daryti su šia šeima, sprendžia ir vaiko teisių apsaugos specialistai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau

Manau portretas
Vaikas juk nekaltas.Kas bėbūtu suaugusieji kalti.

Saulius

Saulius portretas
Kokia vargšelė, suka paskutine,samdyti tokias padlas

Netikras zuikis

Netikras zuikis portretas
Kita vertus, sesuo iš užsienio, žinodama, kokia trenkta jos sesė, pirmiausia galėjo aiškintis su vaiko tėvu. Ar seserį iškvosti, ar ši kartais neskiedžia. Arba tarnybas įspėti, kad neadekvati vaiko mama. Kam reikėjo švogerį sutrypti?
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių