Motociklininko gyvybę nusinešusią avariją sukėlęs girtas vairuotojas siunčiamas už grotų

 • Teksto dydis:

Motociklininko gyvybę nusinešusią avariją sukėlusiam neblaiviam vairuotojui skirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė, penktadienį pranešė Kauno apylinkės teismas.

Anot teismo, 52 metų Kauno rajono gyventojui taip pat atimta teisė vairuoti automobilį penkerius metus ir valstybės naudai priteista įvykio metu vairuoto automobilio vertę atitinkanti suma – per 2,9 tūkst. eurų.

Avarijoje žuvusio motociklininko artimiesiems teismas priteisė per 12,1 tūkst. eurų turtinės žalos ir 60 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą bei bemaž 2 tūkst. eurų teisinės pagalbos išlaidų.

Bylos duomenimis, 1952 metais gimęs vyras pernai gegužės 22-osios popietę Kauno rajone, Mitkūnų kaime, sukdamas į kairę nepraleido lygiareikšmiu keliu priešinga kryptimi važiuojančio motociklo „Yamaha“ ir su juo susidūrė.

Motociklo vairavęs jaunas vyras žuvo vietoje. Automobilio vairuotojui iškart po įvykio buvo nustatytas 1,87 promilės girtumas, antruoju patikrinimu – 2,08 promilės.

Pasak teismo, vyras bylos nagrinėjimo metu savo kaltę pripažino, atsiprašė žuvusiojo šeimos ir prašė priimti jo užuojautą.

Skiriant jam bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad vyras per penkerius metus vieną kartą buvo baustas administracine tvarka, turi šeimą, darbdavys jį charakterizuoja teigiamai, bet atkreipė dėmesį, kad Kelių eismo taisykles jis pažeidė „ypatingai grubiai“.

Teismo teigimu, nors savo kaltę vyras pripažino visiškai, neginčijo, kad nukentėjusiesiems jo nusikalstama veika buvo padaryta turtinės ir neturtinės žalos bei sutiko ją, pagal savo finansines galimybes, atlyginti, tačiau jo nusikaltimo pasekmės yra tragiškos.

„Kaltinamasis būdamas stipriai apgirtęs vairavo dienos metu, o jo padarytas nusikaltimas yra itin pavojingas, lėmė žmogaus žūtį esant idealioms vairavimo sąlygoms. Teismas taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad kaltinamasis žuvusiojo šeimai taip ir nepasiūlė pagalbos nei iš karto po eismo įvykio, nei vėliau, jam labiau rūpėjo jo paties šeimos saugumas“, – pabrėžė teismas.

Dėl šių priežasčių teismas nusprendė nuteistajam netaikyti bausmės atidėjimo, o skirti realią laisvės atėmimo bausmę.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sss

Sss portretas
Jei Radzevicius nesedo, tai cia kas dabar?

Teisingai

Teisingai portretas
Trumpiau sėdės,greičiau atiduos priteistą sumą.

Highway

Highway portretas
Žmogelis aiškiai neturi pinigų advokatui. Važiuodamas ant 50 mocas visad spės sustot, ar, blogiausiu atveju nuvirst ant šono. Žąsinai girti traiškantys pėsčiuosius ar kaip tas vadybininkas Vilniuje su CityBee užmušęs žmones, kažkodėl paliekami laisvėje
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių