Milžiniško gaisro byloje – įtarimai „Ekologistikos“ vadovui ir vienam darbuotojui

Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad byloje dėl gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ direktoriui ir dar vienam įmonės darbuotojui pareikšti įtarimai.

Generalinė prokuratūra pranešė, jog įtarimai įteikti dviejų įmonių vadovui J. C. ir dar vienam „Ekologistikos“ darbuotojui R. V., atsakingam už aplinkosaugos reikalavimų laikymąsi.

Jiems pareikšti įtarimai dėl statinių, kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimo, taip pat dėl apgaulingo apskaitos tvarkymosi.

BNS žiniomis, įtarimai pateikti Juozui Cicėnui, antras įtariamasis – Romualdas Varanauskas.

„Įtariama, kad abu šie asmenys netinkamai vykdė savo pareigas ir neužtikrino saugios aplinkos, todėl gaisro metu išsiskyrus teršalams, Lietuvos valstybės orui buvo padaryta daugiau nei 5 mln. eurų žala. Abiem įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Prokuratūra akcentuoja, kad siekiant ištirti visas gaisro aplinkybes Kauno apygardos prokuratūroje ikiteisminio tyrimo metu buvo sudaryta prokurorų, vadovaujančių ir organizuojančių ikiteisminį tyrimą, grupė. Ikiteisminis tyrimas vyksta keliomis kryptimis.

„Tyrime atliekami bei planuojami įvairūs ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai, kuriais siekiama išsiaiškinti, ar buvo laikomasi visų priešgaisrinės saugos reikalavimų bei ar tinkamai buvo tvarkyta įmonės buhalterinė apskaita. Taip pat tikrinami gamtosauginiai veiksmai“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Įtariama, kad abu šie asmenys netinkamai vykdė savo pareigas ir neužtikrino saugios aplinkos, todėl gaisro metu išsiskyrus teršalams, Lietuvos valstybės orui buvo padaryta daugiau nei 5 mln. eurų žala.

Be to, anot prokuratūros, tiriama ir kita nusikalstama veika – tarnybos pareigų neatlikimas. Ikiteisminio tyrimo metu vertinama institucijų, vykdžiusių ūkio subjekto priežiūrą, veiksmai ir priimti sprendimai.

Už šias nusikalstamas veikas numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

„Tyrimas iš esmės vyksta keliomis kryptimis: tiriama gamtosauginiai pažeidimai, įmonės buhalterinė veikla, be abejo, ir gaisro priežastis. Kita labai plati tyrimo kryptis yra, ar pareigūnai apskritai užtikrino tai, kad nebūtų sukurta tokia ekologinė bomba Alytuje“, – per spaudos konferenciją kalbėjo Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

„Ieškome, kas kokiais būdais turėjo užtikrinti tos įmonės ūkinės veiklos priežiūrą“, – pridūrė jis.

Jis sakė, kad šiuo metu atsakymų dėl pareigūnų veiksmų neturima.

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Alytaus mieste ir rajone dėl spalį vykusio gaisro buvo paskelbta ekstremali situacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vargeta

Vargeta portretas
Manau , kad tos padangos buvo padegtos , kad nereikėtų jų perdirbinėti . Prie Trakų viskas baigėsi sėkmingai , tai pamanė ,o kodėlčia to nepadarius .

tikiu

tikiu portretas
Didziausia kalte tenka Alytaus Merui nors jis puikiai zinojo kokia ,,BOMBA'' tiksi mieste nes kaip miesto seimininkas privalejo zinuoti ir zinojo kad toje ,,PEKLOJE'' yra sukaupta ir laikoma keleta kartu daugiau sios kenksmingos zaliavos taciau kaip miesto seimininkas nieko nedare kad kuo maziau butu sukaupta sio pavojingo,, BRUDO'' sioje imoneje Slykstu matyti kaip dabar sis Meras per visus televizijos kanalus reklamuojasi ir irodineja kad jis visiskai nekaltas.As manau kad siam Miesto seimininkui bus skirta labai teisinga ir pelnyta bausme as manau kad siam Merui nepasiseks pasislepti uz savo tusciu kalbu ir savo nekaltumo irodinejimu.TiKIU TEISINGUMU

reikėtų į v e r t i n t i ir Alytaus MERO 'nuopelnus",

reikėtų į v e r t i n t i ir  Alytaus MERO 'nuopelnus", portretas
kodėl,vietoj spartesnio gaisro gesinimo organizavimo-- JIS s u o d i n u veidu pastoviai š m e i ž a v o - reklamavosi MG Baltik tv kanaluose, --kaltindamas KITUS ir demonstruodamas save , kaip didelį k a n k i n į.-- Kodėl " k a n k i n y s"šioje įmonėje NEPASTEBĖJO pavojingos situacijos --iki GAISRO kilimo .
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių