Melas teisme gali sugrįžti bumerangu

Tragišką avariją Karaliaus Mindaugo prospekte tyrę Kauno prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl melagingų parodymų davimo. Žadama net skelbti melavusio kauniečio tarptautinę paiešką.

Naujas tyrimas

Prieš trejus metus Karaliaus Mindaugo prospekte įvykusi avarija sukrėtė daugelį: per ją ne tik žuvo žmogus, bet ir vėliau bandyta klaidinti teisėsaugininkus ir net į teisiamųjų suolą buvo pasodintas Arūno Stiklioraičio bičiulis Darius Vilūnas.

Neseniai Kauno apygardos teismas A.Stiklioraitį pasiuntė už grotų vienuolikai metų. Kaip ir buvo prognozuota, šis nuosprendis buvo apskųstas. Tai iš karto žadėjo ir A.Stiklioraičio advokatas Gintaras Platūkis. Gynėjas siekia, kad kaltinimas iš žmogžudystės jo ginamajam būtų perkvalifikuotas į eismo įvykį, per kurį žuvo žmogus, neatmetamas išteisinimo prašymas.

Kauno apygardos teismas kartu su nuosprendžiu paskelbė ir nutartį, kad būtų įvertinti liudytojų, teisme akivaizdžiai sakiusių netiesą, veiksmai. Prokurorai paraginti atkreipti dėmesį dėl liudytojų melagingų parodymų davimo.

Lietuvos įstatymai įpareigoja liudytojus kalbėti tik tai, ką matė, ir tai, ką tikrai žino patys. Stodami liudyti prieš teismą visi prisiekia sakyti tiesą ir pasirašo po pačių garsiai perskaityta priesaika. Tačiau, kaip sako vieno TV serialo herojus: "Meluoja visi."

Baudžiamasis kodeksas skelbia: tas, kuris pateikė melagingą skundą, pareiškimą, pranešimą apie nusikalstamą veiką arba davė melagingus parodymus, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Toliau melavo

Pasak Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 2-ojo skyriaus prokuroro Mindaugo Šukio, ikiteisminis tyrimas dėl melagingų parodymų davimo pradėtas nepriklausomai nuo to, kad nuosprendis buvo apskųstas. "Tai atskira nutartis, o ne nuosprendžio dalis. Nuosprendyje teismas smulkiai įvertino, ką tie trys žmonės melavo", – dėstė prokuroras.

Įtarimai dėl melagingų parodymų turėtų būti pareikšti Dariui Vilūnui, visokiais būdais siekusiam įtikinti tyrėjus, teisėjus, kad būtent jis vairavo "Mercedes Benz" automobilį lemtingąjį sausio vakarą. Dar bylos nagrinėjimo metu kilo abejonių, kad tokiais veiksmais D.Vilūnas siekia išsukti savo bičiulį A.Stiklioraitį nuo baudžiamosios atsakomybės.

Advokatės Aušros Ručienės ginamam D.Vilūnui kaip kaltinamajam netgi pasisekė stoti prieš Kauno apylinkės teismą. D.Vilūnas pareiškė iš dalies pripažįstantis savo kaltę – vairavo, tačiau nesutiko, kad jis yra tragedijos kaltininkas.

Netgi tada, kai byla vertėsi aukštyn kojomis ir jau niekaip nebepavyko kaltinamajai pusei išlaikyti D.Vilūno kaltumo, o A.Stiklioraičio nekaltumo alibi, A.Ručienės ginamasis, ir apklausiamas liudytoju, tvirtino vairavęs automobilį žudiką.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl melagingų parodymų davimo, ir vėl atsiranda daugiau galimybių – galima skelbti jo paiešką, Europos arešto orderį. Vis tiek rasime.

Išvyko į Vokietiją

Avarijos bylą Kauno apylinkės teismas grąžino prokuratūrai. Kai buvo priimtas sprendimas įtariamuoju, o vėliau kaltinamuoju pripažinti A.Stiklioraitį, D.Vilūnas buvo apklaustas kaip liudytojas.

Tuo jo pasirodymas byloje baigėsi. Niekur nedirbantis D.Vilūnas sulaukė neatidėliotinų reikalų Vokietijoje ir išvyko nežinia kuriam laikui. Kviečiamas liudyti Kauno apygardos teisme, D.Vilūnas taip ir nepasirodė.

"Dėl D.Vilūno daugiau keblumų buvo, kai jo statusas baudžiamojoje byloje iš įtariamojo pasikeitė į liudytojo. Pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl melagingų parodymų davimo, ir vėl atsiranda daugiau galimybių – galima skelbti jo paiešką, Europos arešto orderį. Vis tiek rasime", – ramiai dėstė prokuroras.

D.Vilūnas, o gal kas nors kitas, prisidengęs jo vardu, vis primena apie save per avariją žuvusio Eimanto Motiejaičio artimiesiems. Keistų asmenų vizitai, laiškai, grasinimai tapo E.Motiejaičio tėvo kone kasdieniais palydovais ištisus trejus tyrimo ir nagrinėjimų teismuose metus. Ir, atrodo, kad tai dar ne pabaiga.

Kūrė ir palaikė alibi

A.Stiklioraičio gelbėjimo planui realizuotis padėjusiems ir D.Vilūno versiją melagingais liudijimais palaikiusiems bičiuliams Ernestai Valiūnaitei ir Gediminui Juškaičiui taip pat gresia nemalonumai. G.Juškaitis buvo apklaustas Kauno apygardos teisme nuotoliniu būdu. Tuo metu jis atliko bausmę Švedijos kalėjime.

"Jie visi kūrė ir laikėsi versijos, kuria A.Stiklioraitis išvengia atsakomybės, o kaltę prisiima niekuo dėtas D.Vilūnas. "Lietuvos geležinkelių" pateiktoje vaizdo medžiagoje aiškiai matyti, kad nuvažiavus "Mercedes Benz" automobiliui, kitas automobilis paskui nevažiavo", – situaciją patikslino nukentėjusiųjų advokatas Laimutis Jankauskas.

E.Valiūnaitė ir G.Juškaitis tvirtino važiavę paskui D.Vilūno vairuojamą "Mercedes Benz" automobilį maždaug 60 km/val. greičiu. Esą A.Stiklioraitis prie automobilio vairo nesėdėjo.

Ši byla išskirtinė ne tik tuo, kad pasikeitė kaltinamieji, kad melavę asmenys traukiami baudžiamojon atsakomybėn. Tai trečias apkaltinamasis nuosprendis, kai dėl per avarijoje žuvusio žmogaus kaltininkas teisiamas kaip žmogžudys.

Nuosprendis – 11 metų nelaisvės

Avarija Karaliaus Mindaugo prospekte ties M.K.Čiurlionio tiltu įvyko 2014 m. sausio 30 d. Gretos Labanauskaitės vairuojamas "Opel Astra" važiavo Karaliaus Mindaugo prospektu nuo Centro Šančių kryptimi. Eimantas Motiejaitis sėdėjo keleivio vietoje automobilio priekyje. Sankryžoje ties M.K.Čiurlionio tiltu suko į kairę. Iš Šančių pusė Centro link važiavęs "Mercedes Benz" automobilis rėžėsi į "Opel Astra". E.Motiejaitis nuo patirtų sužalojimų mirė iš karto. G.Labanauskaitė sunkios būklės buvo išvežta į ligoninę.

A.Stiklioraitis kaltintas tyčiniu nužudymu ir tyčiniu sveikatos sutrikdymu, kai dėl jo pažeidžiamų Kelių eismo taisyklių (KET) ir sukeltos avarijos žuvo kitos transporto priemonės keleivis, o vairuotojai buvo sunkiai sutrikdyta sveikata.

Kauno apygardos teismas konstatavo, kad A.Stiklioraitis per savo karjerą padarė 34 pažeidimą, kurio padariniai negrįžtami. Jis lėkė tris kartus didesniu nei leistina greičiu mieste. G.Labanauskaitė neturėjo jokių galimybių pamatyti atskriejančio "Mercedes Benz" automobilio. Teismas pabrėžė, kad A.Stiklioraičiui buvo atimta teisė vairuoti dėl kito eismo įvykio, kurio padariniai nebuvo tokie tragiški, tačiau buvo sunkiai sužeistas žmogus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Opa

Opa portretas
Niekaip negalejau suprast ar vaidenas ar rimtai sitas stiklioraitis vis dar laisvej vaiksto nuo teismo kur pripazino kaltu ir pasodina i kolonija. Pasirodo dar nesedi..Tai istorija tesiasi toliau... kai uz stiklioraicio stovi jo gimines tardytojai ir policija, o is kitos puses bandziugos, tai varo dviem frontais.pinigais per vandziuhas ir rucienes samdymu kad istrauktu, o per savo giminaicius kad

Anonimas

Anonimas portretas
Visada tikimes, kad tiesa ir teisingumas triumfuos. O kaip įvyksta iš tiesų... Eismo įvykis traktuojamas kaip žmogžudystė. Vairuotojos kaltė neįžvelgiama, nors tai ji turėjo praleisti.Gerai būtų visiems pasvastyti ir sąžininai savęs paklausti dėl kieno kaltės įvyko ši avarija ir kas iš tiesų kaltas, kad žuvo žmogus.Verčiau būkime biedni, bet teisingi patys sau.

Anonimas

Anonimas portretas
Linkiu, kad tiesa ir šviesa triumfuotų!!!
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių