Marvelės gatvėje degė medis ir pievos aplink jį

 • Teksto dydis:

Šeštadienį vos spėję gesinti degančias pievas, sekmadienį ugniagesiai dieną pradėjo panašiai. Marvelės gatvėje užsiliepsnojo medis ir pieva.

Kauno ugniagesių atstovas portalui kauno.diena.lt teigė, kad gaisras greitai pastebėtas. Kol atvyko ugniagesiai, išdegė apie 10 kv. m pievos.

10.30 val. gaisras jau buvo užgesintas. 

Vakar nuostoliai gamtai buvo dar rimtesni. "Vakar buvo labai daug [degusių pievų, aut. past.]. Negalėčiau kažkurio išskirti", – bandė apžvelgti Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus budintis specialistas.

Pavyzdžiui, paros įvykių suvestinėje nurodoma, kad vakar apie 20 val. Chemijos g. Kaune dviejų arų plote buvo išdegusi sausa žolė. Gaisras užgeso savaime.

20.28 val. iš Kauno rajono Karmėlavos sen., Vaistariškių k., Paupio g. gautas pranešimas, kad dega žolė. Atviroje teritorijoje 2 arų plote degė sausa žolė.

Vakar vdurdienį Karmėlavos sen., Sergeičikų II k. Kauno rajone gaisras kilo, kai žmogus degino laužą, o nuo jo užsidegė žolė. Išdegė apie 10 arų.

Kėdainių rajone, Josvainių sen., Vincentavos k. Kelias Kaunas – Klaipėda 130 km 1 ha plote atskirais židiniais degė žolė. Užgesinus tą gaisrą grįžtant į komandą rastas dar vienas plotas degančios žolės, išdegė dar 7 arai.

Žolės deginimas laikomas piktybiniu nusikaltimu, už tai gresia bauda. Neretai gali tekti ne tik sumokėti baudą, bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą. Ūkininkai, degindami žolę, rizikuoja netekti Europos Sąjungos išmokų.

Administracinių nusižengimų kodekse, pagal 286 straipsnį dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų. Be to, vengimas imtis priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą, gali užtraukti baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.


Šiame straipsnyje: gaisrasžolėugniagesiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

frrr

frrr portretas
Įstatymai tam ir priimami kad kontroliuot ir kyršint varguolius. Viskas apsukama taip kad pikta liaudis pati reikalautų prieš ją imtis priemonių. Tai yra apsoliučiai visur.

kol bego straipsny rasyt ,kol rase ,spausdino ir skelbe

kol bego straipsny rasyt ,kol rase ,spausdino ir skelbe portretas
galejo tris tokius ,,,gaisrus savo rankom uzgesint be gaisrininku pagelbos....

eršketas

eršketas portretas
Čia korona.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių