Lazda turi du galus: internetu naudotis išmokusi senolė per kelis mėnesius prarado santaupas

 • Teksto dydis:

Kauno teisėsaugininkų užregistruotas garbaus amžiaus senjorės, greičiausiai, bandžiusios gelbėtis nuo vienatvės socialiniuose tinkluose, pagalbos šauksmas – akivaizdus įrodymas, kad gal ir nereikia tokio amžiaus žmonėms mokytis naudotis internetu.

Ši devintą dešimtį pradėjusi kaunietė vakar pranešė, kad per kelis mėnesius iš jos buvo išviliota 20 500 eurų. O viskas prasidėjo nuo to, kad vasario pradžioje socialiniame tinkle „Facebook“ jai į draugus pasisiūlė asmuo, prisistatęs Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės majoru.

Kodėl jis panoro bendrauti su šia Kauno senjore, tapo aišku po maždaug mėnesį trukusio jų susirašinėjimo, kai jis įgijo naujosios savo draugės pasitikėjimą. Pirminiais duomenimis, tada jos paprašyta priimti siuntinį. Nepažįstamasis, nors neatmetama, kad tai galėjo būti ir moteris, teigė, kad neturi, į ką daugiau Lietuvoje kreiptis.

J. Kalinsko/BNS nuotr.

Ir senolė, kuri, panašu, kad buvo kamuojama vienatvės ir neturėjo su kuo pasitarti, kaip reaguoti į tokį nepažįstamo asmens pasiūlymą, sutiko padėti. Juolab, kad iš jos buvo prašoma tik anketinių, bet ne elektroninės bankininkystės duomenų.

Perdavus šiuos, ji netrukus pradėjo gauti pranešimus, susijusius su esą Lietuvon keliaujančiu siuntiniu. Pavyzdžiui, kad reikia susimokėti už jį į nurodytą sąskaitą PVM mokestį. Arba – už siuntinio patikrinimą rentgenu. Už tai geranoriškai nusiteikusi senolė padarė, kaip jai buvo liepta, 8 tūkst. eurų elektroninį pavedimą.

Pirminiais duomenimis, baigti šiuos žaidimus ir skubiai kreiptis į policiją ją paskatino kažkas iš giminaičių. Tik neaišku, kokiomis aplinkybėmis, – ar ji pagaliau nusprendė su kažkuo pasitarti, ar netyčia kažkam prasitarė, ar giminės ją prisiminė ir pasidomėjo, kaip ji gyvena.

Anot teisėsaugininkų, pradėjus tokius ikiteisminius tyrimus, jų sėkmė priklauso nuo to, kaip anksti galima auka į juos kreipiasi.

Šiuo atveju pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, įgyjant didelės vertės turtą. Už tai Baudžiamasis kodeksas grasina laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Prosenelė

Prosenelė portretas
Na, jei jau atvirai, tai ne viena jaunesnė ponia jau verkia dėl prarastų pinigėlių, sugundyta "karininkų" ir šiaip gražiai suokiančių alfonsiukų. Nieks kits čia nekalts! O kad nereikia mokytis dirbti kompiuteriu vyresniems - čia kaip žmogus jaučiasi ir sugeba, be to, juk kvailių lengvatikių pasitaiko visuose amžiaus tarpsniuose.

Ernestas.

Ernestas. portretas
Melas. Lietuvos Respublikos išdavikai išpažįstantys Velnią veikė tik Lietuvos teise, vardu, slėpdami, teisybę, Aferistai slepiasi Gričiūpio seniūnija, Antano Baranausko gatvė, 12-55, prostitutė, Neringa, suteneris Romas. Lietuvos Respublikos Kauno vpk, Darius Žukauskas, Mindaugas Baršys. Gintautas Žaliagiris, Aloyzas Venckus. Valdas Adamkus, Andrius Kubilius. Sakalaitė, Valaitis. Velnio išpažintojai, išdavikai-žvalgai. Všį Ernmar Respublika. 1.2 procento gyventojo paramos 2022 metų forma. Luminor LT294010051005573106. Direktorius, Ernestas Marcinkevičius.

senis

senis portretas
labai gerai ,dabar galės čiulpt piršta kuris niurkė klavišus.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių