Kruvina ukrainiečių drama: įvykių mozaika beveik sudėliota, įtariamasis – ligoninėje

 • Teksto dydis:

Dviejų savo tautiečių, renovavusių kartu su juo Kauno daugiabučius, nužudymu bei pasikėsinimu nužudyti dar tiek pat jų įtariamas Ukrainos pilietis Oleksandras Tsariučenka neapskundė Kauno apylinkės teismo nutarties suimti jį trims mėnesiams. Rugsėjo pradžioje jis buvo išvežtas iš Kauno tardymo izoliatoriaus į Laisvės atėmimo vietų ligoninę.

Pasinaudojo pirmosios aukos raktais?

Kaip jau rašyta, 42-ejų O.Tsariučenka įtariamas įvykdęs šį kruviną išpuolį, apie kurį sužinota, kilus gaisrui Birželio 23-iosios gatvės 6-ąjį numerį turinčiame devyniaaukštyje, rugpjūčio 22-osios vakare.

Tačiau paaiškėjo, kad prieš nužudydamas šiame bute 29-erių metų savo tautietį bei sužeisdamas pastarojo 20-metį brolį, kuris išsigelbėjo nuo tokio paties likimo šuoliu iš trečio aukšto, ir dar vieną – 24-erių metų ukrainietį, O.Tsariučenka prieš tai peiliu mirtinai sužalojo ir 33-ejų metų savo tautietį, kurio lavonas, paslėptas kaimyninių V.Krėvės prospekto daugiabučių kieme buvusioje vaikų smėlio dėžėje, buvo pastarųjų aptiktas tik kitos dienos popietę.

Minėtas 33-ejų metų ukrainietis pasipainiojo O.Tsariučenkos kelyje išėjęs apsipirkti į netoliese esančią „Maximą“. Nužudęs jį, O.Tsariučenka pateko ir į minėtą netrukus jo, slepiant nusikaltimo pėdsakus, padegtą trečiojo aukšto butą Birželio 23-iosios 6-ajame devyniaaukštyje. Kaip jis tai padarė – gal išeidama į parduotuvę pirmoji jo auka nebuvo užrakinusi durų, galbūt nužudydamas ją O.Tsariučenka pasisavino iš jos ir buto raktus, o gal tautiečiai jį įsileido patys, dar tikslinama.

Nužudytas 33-ejų metų ukrainietis/Policijos nuotr.

Nepakenčiamas „brigadininkas“

Patikslintais duomenimis, daugiau ar mažiau neblaivūs tą vakarą buvo jie visi. Tiesiog toks buvo šių statybininkų iš Ukrainos gyvenimo būdas.

Kaip jau rašyta, jie visi kartu dirbo Kaune nuo rugpjūčio 1-osios. Ir O.Tsariučenka anksčiau su jais gyveno tame pačiame juos laikinai įdarbinusios statybų bendrovės išnuomotame bute, kuriame ir įvyko skerdynės.

Tačiau vėliau tų pačių savo tautiečių pageidavimu jis buvo iškeltas gyventi kitur. Tai buvo konflikto, kilusio bedirbant, pasekmė.

Pirminiais duomenimis, kartu su O.Tsariučenka dirbusiems jo tautiečiams nusibodo taikstytis su jo ūmiu būdu ir nuolatiniais išsišokimais. O, būdamas vyriausiuoju, O.Tsariučenka laikė save kur kas aukštesnės klasės meistru, negu amžiumi jaunesni jo tautiečiai. Ir elgėsi su jais kaip brigadininkas, nors ir nebuvo juo oficialiai paskirtas.

Pateko į spąstus

Atvesdintas į teismą, kuriame spręstas prokuroro prašymas leisti jį suimti maksimaliam trijų mėnesių terminui, O.Tsariučenka negalėjo paaiškinti, kas lėmė tokį žiaurų jo elgesį su bendradarbiais.

„Nežinau, kaip čia taip viskas išėjo...“ – teigė jis, jau tada neprieštaraudamas, kad būtų laikomas iki teismo už grotų.

O.Tsariučenka teigė, kad tai bus pirmoji jo akistata su Temide.

Kaip jau rašyta, jis buvo sulaikytas kitos dienos vakarą. Padedant buvusiems jo bendradarbiams ir pilietiškiems kauniečiams, stebint miesto vaizdo kamerų įrašus bei vadovaujantis profesine intuicija, nustatyta, kad įtariamasis kruvinu išpuoliu prieš savo tautiečius po nusikaltimų šlaistėsi po visą Kauną. Ir buvo ne vienas bandymas jį sulaikyti. O tai pavyko, kai O.Tsariučenka pats paspendė sau spąstus. Gavus informacijos, kad jis pastebėtas netoli Pažaislio vienuolyno, gausios policijos pajėgos atitvėrė pusiasalį, kuriame jis dar bandė slėptis. Ir vandens apsuptuose spąstuose atsidūręs O.Tsariučenka buvo sulaikytas.  NAUJAUSI KOMENTARAI

lietuvis

lietuvis portretas
Isgama,tai tu ruse,o ukrainieciai normalus zmones,ne taip ,kaip rusu mongolai.

priveze grybe su linkevicium

priveze grybe su linkevicium  portretas
isgamu y lietuva...

Alis Petkus...

Alis Petkus... portretas
reikia pažiūrėti ar nebuvo gautos algos už darbą prieš tai... gal čia su reketu susiję?...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių