Korupcija kaltinti teisininkai lieka išteisinti

 • Teksto dydis:

Apeliacinis teismas penktadienį paskelbė, kad palieka galioti išteisinamąjį nuosprendį dviem Kauno prokurorams ir advokatui. Prokuratūros skundas atmestas.

Šioje byloje kaltinimų buvo sulaukęs buvęs Kauno apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Juozas Bagdonavičius, Kauno apylinkės prokurorė Vida Viduolienė bei advokatas Ričardas Lilas.

Prokuroras J.Bagdonavičius ir advokatas R.Lilas buvo kaltinami prokurorei V.Viduolienei  perdavę alkoholinio gėrimo butelį, kad ji leistų advokatui susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir pateikti prašymą reikalingai ekspertizei skirti.

Tačiau bylą nagrinėjant teisme nustatyta, kad V.Viduolienei  perduotas alkoholinio gėrimo butelis buvo R.Lilo, kaip buvusio kolegos, atneštos vaišės po neseniai įvykusių jo dukters vestuvių.

Apeliacinis teismas paskelbė, kad R.Lilo ir V.Viduolienės atžvilgiu nebuvo sankcionuoti jokie operatyviniai veiksmai.

Teismas taip pat konstatavo, kad netoleruotinos situacijos, kai toliau sankcionuojami veiksmai, kai nepasitvirtina operatyvinė informacija. 2012 metų sausį pradėti operatyviniai veiksmai buvo toliau sankcionuojami iki tų pačių metų rugsėjo.

„Pokalbio metu, kuris slaptai buvo įrašinėjamas ir filmuojamas, buvo užfiksuoti žodžiai –,,ragaišis“, ,,lauktuvės“, kurie patvirtina, kad alkoholinis gėrimas buvo perduotas ne už pažadus prokurorės kuruojamoje baudžiamojoje byloje, o draugiškos vaišės, likusios po minėtos šventės“, – yra nustatęs Vilniaus apygardos teismas.

Nuosprendžiu yra konstatuota, kad nepasitvirtino duomenys, jog pareigūnai davė kyšį V.Viduolienei už pažadą atlikti ar neatlikti tam tikrus veiksmus, taip pat nėra duomenų, kad V.Viduolienė priėmė kyšį.

Prokurorė organizavo ir kontroliavo R.Lilo ginamojo ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

„Teisingumas Lietuvoje yra, tikėjomės. Ne visi prokurorai pasirodo, yra lygūs. Vienus galima penkerius metus nepagrįstai tampyti po teismus. Mes prašėme kad dėl prokuroro A.Mirnyj būtų atliekamas tarnybinis patikrinimas. Matyt, kad šitas dalykas nusitemptų, buvo prašytas apeliacinis skundas. Tokia mano nuomonė“, – žurnalistams Apeliaciniame teisme sakė V.Viduolienė.

Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Andrejus Mirnyj šioje byloje Apeliaciniam teisme palaikė kaltinimą ir buvo apeliacinio skundo autorius.

J.Bagdonavičius dabar dirba eiliniu prokuroru Kauno apylinkės prokuratūroje.

V.Viduolienė anksčiau yra sakiusi, kad „STT ir prokuratūros rankomis“ buvo susidorota su jos kolega J.Bagdonavičiumi – jo kabinete įrengta slapta pasiklausymo aparatūra, motyvuojant, kad jis ima kyšius. Pareigūnas buvo sekamamas devynis mėnesius.

STT medžiagą persiuntė Generalinei prokuratūrai dėl galimų prokuroro tarnybinių pažeidimų. Tuometinis generalinis prokuroras D.Valys pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Kai byla buvo nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme, valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras prašė išteisinti visus tris teisininkus. Tačiau teismui pernai balandį priėmus išteisinamąjį nuosprendį, jis prokuratūros buvo apskųstas.

Apeliacino teismo sprendimas nėra galutinis – šalys dar gali rašyti skundus Aukščiausiajam Teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sidas

Sidas portretas
Apie tai nereikia nei rašyti nei kalbėti Tai viena šutvė ir niekas nesėdi.Svarbu suspėti daugiau pavogti. tuomet jokios bausmės negausi. Pasidalinsi ir viskas. gali vogti toliau

Anonimas

Anonimas portretas
Kauno apylinkes teisme yra korumpuotų teisejų;faktai akivaizdūs,bet įrodyti neįmanoma...apygardos teisme kolegos užglaistys viską ir liksi ant ledo.Net naujai iškepta teiseja jaučiasi visagale.

Tai juk

Tai juk portretas
tam jie ir teisininkai, kad būtų išteisinti...
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių