Kauno pareigūnas: kai kurie tą automobilį matė dar iki tragedijos, bet niekam nepranešė – kodėl?

Vėlų šeštadienio vakarą Kaune, Islandijos plente, įvyko tragiška trijų automobilių avariją. Vienas jų, kaip spėjama, didžiuliu greičiu važiavo priešpriešais. Socialiniuose tinkluose pasipylė šimtai komentarų, kol kas tik retorinių klausimų ir spėjimų – kas nutiko, kad „Mercedes-Benz GL550“, važiuodamas prieš eismą, sukėlė mirtiną avariją? Ši nelaimė sukrėtė daugybę žmonių, tarp jų – ir policijos pareigūnus. 

Sekmadienio vakarą Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo valdybos viršininkas Mindaugas Kairys socialiniame tinkle „Facebook“ išsakė prasmingas mintis apie Kaune įvykusią tragediją ir sutiko jomis pasidalyti su portalo kauno.diena.lt skaitytojais.

„Tragedija – tai momentas, kuris priverčia susimąstyti, pasijausti nesaugiai, neužtikrintai ir neramiai. Išgirdę apie vakarykštį eismo įvykį, greičiausiai pagalvojote, kad „ačiū Dievui, ne aš ten važiavau.“ Pagalvojote ir apie savo artimuosius, vaikus, draugus, o kas, jeigu ten būtų jie? O jei būčiau aš? Įsivaizduojamos galimos nelaimės vaizdas daug kam sukėlė siaubą“, – šeštadienį po žinios apie šią kraupią avariją ne vieną aplankiusias mintis apibūdino Kauno pareigūnas.

Mindaugas Kairys/Asmeninio archyvo nuotr.

Anot M. Kairio, perskaityti straipsniai, komentarai ir diskusijos leidžia suprasti, kad daugelis vienareikšmiškai ir neginčijamai vertina situaciją.

„Tačiau yra ir komentarų, kad esą kažkas matė automobilį, važiuojantį prieš eismą prieš savaitę; kažkas jį matė likus dešimčiai minučių iki tragedijos. Dar kažkuris prisiminė „Audi RS“ gaudynes, pagalvojo, kad tai – tarnybų automobilis. Matė, bet galvojo, kad sugedo, o jei sugedo, tai apsisuks. Dar vienas komentatorius prisipažįsta signalizavęs garso signalu ir panašiai“, – žmonių reakcijas apibendrino pareigūnas ir iškart paklausė: „Bet niekam nepranešė. Kodėl? Pasimetė, nevertino rimtai? Tikrai? Skamba keistai…“

Esame išsilavinę žmonės, savo įraše toliau tęsė M. Kairys, gebame kritiškai mąstyti ir turime gan gerą nuovoką.

Bet reikia dar vienos tragedijos, kad susimąstytumėme, ar padarėme viską, kad tokie tragiški eismo įvykiai nepasikartotų.

„Bet reikia dar vienos tragedijos, kad susimąstytumėme, ar padarėme viską, kad tokie tragiški eismo įvykiai nepasikartotų. Vienoje atviroje grupėje merginos, pranešusios apie policijos „reidą“, paklausiau, kodėl ji taip padarė. Koks jūsų įrašo tikslas, parašiau jai. Įspėti girtą, neturintį teisės vairuoti ar tą, kuriam teisė vairuoti yra atimta? Ji atrašė paprastu klausimu – o tai kam tada ši grupė reikalinga? Ir tikrai pats susimąsčiau – kam gi?“ – apie ne vienos feisbuke sukurtos grupės „naudą“ užsiminė pareigūnas ir dar pridėjo: „Visi veiksmai, tokie, kaip pranešinėjimas apie policiją, reidus, trikojus, tikrinimus ar tiesiog abejingumas yra „bendrininkavimas“, veikimas tyčia, kuris leidžia kartotis tokioms ir panašioms nelaimėms bei tragedijoms. Dar blogiau. Kai nepranešame apie apsvaigusį žmogų, kai matome jį sėdant į automobilį vairuoti ar važiuojame su juo, mes palydime arba vykstame kartu į nelaimę…“

Anot M. Kairio, labai gaila, kad apie tai pagalvojame tik jau žiūrėdami į žiaurius padarinius.

„Užuojata artimiesiems. Pagarba iš ugnies ištraukusiems žmogų, bandžiusiems padėti ir skambinusiems pagalbai. Visi vairuokite saugiai ir atsakingai. Jei matote ar žinote apie galimą pažeidimą, visada paskambinkite. Numerį žinote. O mes tikrai patikrinsime“, – būti sąmoningiems kvietė Reagavimo valdybos viršininkas.

Kraupi avarija

Kaip jau skelbėme, šeštadienio vakarą „Mercedes-Benz GL550“ vairuojamas vyro (g. 1980 m.), važiuodamas prieš eismą atsitrenkė į automobilį „BMW 540“, vairuojamą vyro (g. 1961 m.), kuris nuo smūgio atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „Škoda Octavia“, vairuojamą vyro (g. 1992 m.). Po susidūrimo automobilis „Mercedes-Benz GL550“ trenkėsi į kelio atitvarus ir užsidegė.

Per eismo įvykį žuvo automobilių „Mercedes-Benz GL550“ ir „BMW 540“ vairuotojai bei sužalota automobilio „Škoda Octavia“ keleivė (g. 1994 m.), kuri gydoma ambulatoriškai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis per kurį žuvo žmogus.


Šiame straipsnyje: kraupi avarija Kaunetragi6ka avarija Islandijos pelntežuvo žmonėsavarija LTMindaugas KairysKauno pareigūnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

tadas

tadas portretas
atsakysiu i klausima antrasteje. todel, kad vairuojant negalima naudotis telefonu.

Apieka

Apieka portretas
Apie kokį pranešimą eina kalba. Esu gal 3 kartus pranešęs apie akivaizdžiai girtus vairuotojus. Nieko. Jokio poveikio. Pusę valandos važiuoji iš paskos ir jokios policijos. Pofig jiems. Nekaltinkit kitų. Pirma policiją sutvarkykit kad dirbtų savo darbą. Kodėl aš matau kad važiuoja girtas, matau kad mieste laksto ant 100, matau kad šviesos į mėnulį sureguliuotos ir akina o policija nemato? Todėl kad nedirba jie nieko. Miega kur užkampy, kebabus valgo ar smauko, bet tikrai nieko nedirba, visiškai nieko...

Kalta žmona

Kalta žmona portretas
Kodėl ji leido vairuoti neturinčiam teisės vairuoti vyrui jos mašiną? Nepranešė policijai?
VISI KOMENTARAI 147

Galerijos

Daugiau straipsnių