Kauno ir Vilkaviškio valdininkai nuteisti didelės apimties byloje

Kauno apygardos teismas penktadienį lygtines laisvės atėmimo bausmes skyrė devyniems asmenims, teistiems didelės apimties valdininkų piktnaudžiavimo ir technikos vagystės byloje.

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus specialistė Rasa Dargienė nuteista pustrečių metų laisvės atėmimo bausme, ją atidedant dvejiems metams. Jos buvęs kolega iš to paties skyriaus Andrius Girdžius – trejų metų laisvės atėmimo bausme su atidėjimu tokiam pačiam laikotarpiui.

Taip pat nuteisti du Vilkaviškio savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistai: Michailas Počepovičius, kuriam skirta pusantrų metų laisvės atėmimo bausmė su dvejų metų atidėjimu, ir Alė Šarkauskienė, kuriai skirta metų laisvės atėmimo bausmė su atidėjimu pusantrų metų.

Jie pripažinti piktnaudžiavę tarnybine padėtimi ir siekę turtinės naudos bei neteisėtai įregistravę vogtą techniką.

Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad neteisėtai buvo įregistruota 119 žemės ūkio technikos ir keturračių motociklų. Dalis registruotos technikos buvo pagrobta Lietuvoje bei užsienio valstybėse.

Šios veiklos organizatorius Gildas Varnagiris nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme su atidėjimu trejiems metams.

Jo bendrininkams Jonui Raudeliūnui, Tomui Petkevičiui, Arūnui Bajorinui ir Mindaugui Gaudiešiui skirtos nuo metų ir trijų mėnesių iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmės su atidėjimu.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nusikalstamos veikos organizatorius G. Varnagiris 2011-2013 metais kartu su J. Raudeliūnu, A. Bajorinu ir kitais tyrimo metu nenustatytais asmenimis siekė įteisinti savo paties ir kitų asmenų nusikalstamu būdu įgytus keturračius motociklus bei žemės ūkio techniką.

G. Varnagiris gaudavo iš bendrininkų pavogtų keturračių motociklų ir kitos žemės ūkio technikos techninius duomenis bei asmenų, kuriems ši technika bus parduodama arba kurių vardu ji bus fiktyviai registruojama, asmens dokumento kopiją bei gyvenamosios vietos adresą.

Po to šie duomenys būdavo suklastojami, jiems išrašant Didžiosios Britanijos nuolatinio eksporto liudijimus, Vokietijos transporto priemonės registracijos liudijimus, taip pat Ispanijos transporto priemonės techninės apžiūros korteles ar Džordžijos valstijos sertifikatus.

Suklastojus technikos dokumentus, ji būdavo apdrausta, sumokėta už jos registravimą.

Tuomet G. Varnagiris kreipdavosi į Kauno ir Vilkaviškio savivaldybes, kad ši technika būtų įregistruota Lietuvos traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registre konkretaus asmens vardu ir būtų galima gauti technikos registracijos liudijimus, techninės apžiūros talonus, valstybinius numerius.

Nuteisti savivaldybių specialistai registracijos liudijimus išrašydavo neapžiūrėję registruojamos technikos.

Tyrimo metu nebuvo nustatyta, ar valdininkai gavo už tai atlygį, tačiau neatmetama galimybė, kad jie techniką galėjo registruoti tiesiog siekdami išlaikyti gerus santykius su G. Varnagiriu.

Šioje byloje 19 asmenų buvo pripažinti nukentėjusiaisiais – jie yra iš visos Lietuvos. Dauguma jų nežinodami įsigijo vogtą techniką iš teisiamųjų.

Jiems iš nuteistųjų priteista per 24,4 tūkst. eurų turtinės žalos atlyginimo.

Ši byla Kauno apygardos teisme nagrinėta nuo 2016-ųjų metų. Nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau

Manau portretas
Bylą nagrinėjo labai ilgai ir vis tiek liko daug klaustukų. Jeigu neįrodė, kad valdininkai ėmė atlygį, reiškias nuteisti be pagrindo. Vienareikšmiškai reikia skųsti nuosprendį kompetitengesniam teismui

...

... portretas
Kas už tai kad tokius Lukiškių aikštėj ant jų kaklaraiščių pakabint?.. :/

Kaimas Kalabibiskes

Kaimas Kalabibiskes portretas
O kada pagaus ir nuteis Elygiju Masiuly ?
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių