Kauno apygardos teismą užminavęs kalinys taikosi į Gineso rekordų knygą?

Kaišiadorių teismas šiandien atvertė melagingo pranešimo apie Kauno apygardos teismo užminavimą pernai gruodį bylą. Šiuo nusikaltimu kaltinamam 41-erių kauniečiui Vytautui Ažukui tai – jau 34 akistata su Temide. Subendrinus visus ankstesnius teistumus jo įkalinimas baigiasi tik 2035-ųjų rudenį.

Dar vienas iškalbingas šou?

Kaip jau rašyta, apie Kauno apygardos teismo užminavimą pernykštės gruodžio 17-osios rytą V.Ažukas pranešė iš stacionaraus Laisvės atėmimo vietų ligoninės, kurioje tuo metu buvo gydomas, telefono aparato, esančio viename iš jos korpusų. Tačiau į šiandieninį teismo posėdį jis jau buvo atvežtas iš Marijampolės pataisos namų.

Visas teismo posėdis truko vos penkiolika minučių, per kurias spėta pagarsinti kaltinamąjį aktą ir apklausti teisiamąjį. Šio apklausa truko vos penkias minutes, po kurios bylą nagrinėjantis teisėjas Ričardas Juodis nusprendė netaikyti šiam teismo procesui sutrumpinto įrodymų tyrimo, nors V.Ažukas teigė ir pripažįstantis savo kaltę. O pritaikius sutrumpintą įrodymų tyrimą, būtų trečdaliu sumažėjusi ir teisiamajam skirta bausmė.

Panašu, kad jau ne kartą už sukčiavimą teistas V.Ažukas ir vėl prisišnekėjo. Jis teigė paskambinęs tada į Kauno apygardos teismo raštinę – esą žinotu šios šešiaženklio telefono numeriu ir pranešęs apie teisme padėtą sprogmenį, paprašytas Laisvės atėmimo vietos ligoninės pareigūnų. Vienas iš jų tuo metu buvo eilinis šios ligoninės Saugumo valdymo skyriaus darbuotojas. Bet dabar jis paaukštintas į naujas pareigas.

Anot V.Ažuko, kurio biografija kalba pati už save, jis norėjo papildyti apie tai savo parodymus dar ikiteisminio tyrimo metu. Tačiau prokurorė jam to neleido, pažeisdama jo teises. Teisėjas, siekdamas išvengti panašių V.Ažuko kaltinimų ir po jo bylos išnagrinėjimo, nusprendė į kitą posėdį kartu su kitais liudytojais kviesti ir nurodytą pareigūną.

Kodėl Kauno apygardos teismas tada tapo jo taikiniu, V.Ažukas neatskleidė. Tačiau galiausiai pareiškė, kad jam ant gresiančios bausmės ir šios dydžio – „nusišikt“, kas turint galvoje jo iškalbingą biografiją, taip pat nelabai nustebino.

Justinos Lasaskaitės nuotr.

Kuo toliau, tuo gražiau

Du iš kol kas 33 V.Ažuko teistumų yra Kauno apygardos teismo nuosprendžiai. Tačiau vienas iš jų buvo paskelbtas prieš 20 metų, kitas – prieš beveik septyniolika.

V.Ažukas teismų slenksčius pradėjo minti, būdamas vos penkiolikos. O būdamas šešiolikos, nepaisant to, kad tai buvo pirmas jo teistumas, Kauno miesto apylinkės teismo už vagystę bei plėšimą jau buvo pasiųstas už grotų ketveriems metams.

Tačiau vagystės ir plėšimai buvo tik V.Ažuko kriminalinės biografijos pradžioje. 24-erių jis jau buvo teisiamas už pasikėsinimą nužudyti – kartu su kitu kaliniu iš Marijampolės pataisos namų bandė virve pasmaugti dar vieną savo likimo draugą, kuriam pavyko išgyventi. Stojęs po to prieš Kauno apygardos teismą, V.Ažukas teigė, kad taip elgėsi, jog būtų perkeltas į Alytaus pataisos namus, nes visi jo prašymai dėl to buvo atmetami.

Net 25 iš 33 V.Ažuko teistumų yra už sukčiavimą, skambinant iš už grotų nusižiūrėtiesiems į aukas ir apgaule išviliojant iš jų pinigus. Pirmą kartą už tai V.Ažukas buvo teistas dar prieš penkiolika metų. Remiantis minėtais įvairių Lietuvos teismų nuosprendžiais, jis su bendrininkais prisistatydavo savo aukoms policijos ar Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais ir kurpdavo šių vardu įvairias pasakas. Kai kuriais atvejais, išviliojus elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, buvo ne tik pervedami pinigai į savas saskaitas, bet ir paimami greitieji kreditai.

Galiausiai V.Ažukas taip suįžūlėjo, kad jo biografijoje atsirado ir nuosprendžiai už nepagarbą teismui. Pavyzdžiui, jis yra ne tik necenzūriškai išplūdęs vieną jo sukčiavimo bylą nagrinėjusią garbaus amžiaus teisėją, bet ir šią apspjovęs.

Šiemet Kaišiadorių teismas, kurio valdose yra Laisvės atėmimo vietų ligoninė, jau yra paskelbęs V.Ažukui du nuosprendžius – už nepagarbą teismui ir neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis savo reikmėms.

Netikėta atomazga

Kaip jau rašyta, pernai gruodį V.Ažukui užminavus telefonu Kauno apygardos teismą, šio darbas buvo sutrikdytas pusketvirtos valandos. Bendrajam pagalbos centrui pasiuntus tada į A.Mickevičiaus gatvę policiją, ugniagesius gelbėtojus bei greitosios medikus, tradiciškai buvo įvestas ir planas „Skydas“, o belaukiant atvykstant „Aro“ išminuotojų iš Vilniaus, evakuoti ir visi tuo metu šio teismo pastate buvę žmonės. Jo darbuotojams leista grįžti į savo darbo vietas tik priešpiet, „Aro“ išminuotojams, kaip ir tikėtasi, neradus jokių sprogmenų.

Justinos Lasaskaitės nuotr.

Kalėjimų departamentas tada pranešė nustatęs, kas sutrikdė šio teismo darbą bei sukėlė ant kojų Kauno specialiąsias tarnybas, tą pačią dieną. Ir teigė, kad Laisvės atėmimo vietų ligoninėje gydomas įtariamasis prisipažino.

Ikiteisminį tyrimą dėl šio įvykio atlikusiems teisėsaugininkams V.Ažukas taip pat teigė paskambinęs tą rytą į Kauno apygardos teismo raštinę spontaniškai – jam po ranka pasitaikius kažkokiai senesnei šio teismo nutarčiai. Tačiau tai padaręs, norėdamas atskleisti, kaip savo pareigas atlieka Laisvės atėmimo vietų ligoninės, kurioje jis – nuo 2019-ųjų vasaros, prižiūrėtojai.

Užteko kelių sekundžių

Remiantis tuo, ką nustatė ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai, tą rytą vieną iš šios ligoninės prižiūrėtojų V.Ažukas išdūrė du kartus.

Pirmiausiai šiam pareigūnui, atlydėjusiam jį į patalpą, kur yra taksofonas, skirtas nuteistųjų skambučiams į laisvę, dar nespėjus įsijungti gretimoje patalpoje esančio kompiuterio – kad galėtų kontroliuoti V.Ažuko pokalbį, šis jį jau buvo baigęs. Pranešti Kauno apygardos teismo raštinės darbuotojai apie jų pastato užminavimą užteko kelių sekundžių. Be to, per tą laiką, kol prie taksofono jį palikęs prižiūrėtojas ėjo į jau minėtą gretimą patalpą, V.Ažukas pasinaudojo kito kalinio kodu, suteikiančiu šiam teisę skambinti.

Už melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavojų V.Ažukui gresia papildomi dveji metai nelaisvės. Tačiau tai yra maksimali bausmė už šį nusikaltimą.

Nė viena jo šokdinta Kauno specialioji tarnyba jokio ieškinio dėl beprasmiškai tada sugaišto laiko ar bergždžiai sunaudoto kuro V.Ažukui nepareiškė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Linkiu jam sveikatos

Linkiu jam sveikatos portretas
Maladec bachūras, išduria gaidžius mentus ir pedrylas teisėjus.

Karlas

Karlas portretas
Gramatinės klaidos...

Karlas

Karlas portretas
Koks beraštis ir nesubrendėlis žurnalistas...Perskaičiau tik kelis sakinius ir jau bloga... Gramatinęs klaidos (šešEženklis), išsireiškimai (išdūrė)... Siaubas....
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių