Kaune vienam vairuotojui ypač nepasisekė: vienu kartu surašyti penki protokolai

 • Teksto dydis:

Kauno pareigūnai gegužės 3–9 dienomis toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (KET). Per savaitę pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 992 greičio viršijimo atvejus.

Prie vairo – girti ir be teisių

Gegužės 9 d. apie 14.15 val. Kauno r., kelyje Kaunas–Marijampolė užfiksuotas savaitės greičio rekordas – automobiliu „Mercedes-Benz“ vairavęs vyras vietoje nustatytų 90 km/val., važiavo 160 km/val. greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu. 

Savaitės lakstūnas. Kauno policijos nuotr.

Gegužės 5 d. apie 17.40 val. Jonavos r., Gulbiniškių k. policijos pareigūnai sustabdė įtartinai manevruojantį automobilį „Mitsubishi“, kurį vairavo neblaivus, kaip vėliau paaiškėjo, ir teisės vairuoti neturintis 45-erių metų vyras. Nors vyras neigė vartojęs alkoholio, jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,17 prom. Pareigūnai taip pat nustatė, kad vyro automobilis nėra draustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, jam neatlikta privalomoji techninė apžiūra. Dėl minėtų pažeidimų vairuotojui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o dėl vairavimo išgėrus – pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Tą pačią dieną kiek anksčiau, apie 16 val., Kėdainių r., Aristavos k. pareigūnai sustabdė ir neblaivų 55-erių dviratininką, jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,25 prom. ir surašytas administracinio nusižengimo protokolas. 

Visą savaitgalį Kauno mieste ir rajone, taip pat Jonavos rajone pareigūnai vykdė papildomas policines priemones, skirtas neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolei bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. 

Per tris dienas patikrintas apie 5,5 tūkst. vairuotojų blaivumas, išaiškinta trylika neblaivių vairuotojų (daugumai jų nustatytas lengvas girtumas) ir šeši asmenys, vairavę transporto priemones neturėdami teisės to daryti. Tarp neblaivių vairuotojų – du prie automobilio vairo neblaivūs sėdo pakartotinai, vienas jų, siekdamas išvengti pažeidimo, pareigūnams pateikė kito asmens vairuotojo pažymėjimą. 

Vienam asmeniui – penki protokolai 

Nustatyti ir kiti KET pažeidimai, kai buvo vairuojama transporto priemonė su maskuotais valstybinio numerio ženklais (užklijuota plėvele), taip pat su šoniniais priekiniais automobilio stiklais, kurių šviesos laidumas neatitiko nustatytų reikalavimų, dar vienas vairuotojas vežė vaiką, neprisegtą saugos sistemomis, ir daugiau keleivių, nei numatyta automobilio techninėje charakteristikoje. 

Sustabdytas ir automobilis „Mercedes-Benz“, kurio vairuotojas vengė atsakomybės dėl greičio viršijimų, taip pat vairavo automobilį su ne tai transporto priemonei priklausančiais valstybinio numerio ženklais – už šiuos pažeidimus jam surašyti net penki administracinio nusižengimo protokolai. 

Iš viso per savaitę pareigūnai nustatė devyniolika neblaivių vairuotojų ir vieną dviratininką. Dar aštuoniolika asmenų vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės. 

Kauno apskrityje šiais metais žuvo penki eismo dalyviai (pernai iki gegužės mėnesio pabaigos – vienuolika), dar 162 sužeisti (pernai – 204).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių