Kaune – ikiteisminis tyrimas dėl galimo FNTT tyrėjo ir advokato piktnaudžiavimo

  • Teksto dydis:

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo advokato ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tyrėjo piktnaudžiavimo, BNS antradienį patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

FNTT pranešė nedelsdama pradėjusi tarnybinį patikrinimą dėl galimo pareigūno vardo pažeminimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Sprendžiamas jo nušalinimo nuo atliekamų pareigų klausimas.

„Atliekant ikiteisminį tyrimą, susijusį su FNTT pareigūnu, mes aktyviai bendradarbiaujame su STT ir teikiame visą reikalingą informaciją. Iškart buvo pradėtas vidinis tarnybinis patikrinimas, vertinama visa tyrėjo veikla, anksčiau priimti sprendimai bei veiksmai atliekant ikiteisminius tyrimus“, – sakė FNTT direktorius Rolandas Kiškis.

STT atliekamame Kauno apygardos prokuratūros vadovaujamame tyrime FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjas V. M. įtariamas dėl piktnaudžiavimo, o Marijampolėje veikiantis advokatas V. P. – dėl padėjimo piktnaudžiauti.

Iškart buvo pradėtas vidinis tarnybinis patikrinimas, vertinama visa tyrėjo veikla, anksčiau priimti sprendimai bei veiksmai atliekant ikiteisminius tyrimus.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, FNTT tyrėjas galimai neteisėtai atskleidė advokatui ikiteisminio tyrimo duomenis, tarėsi su juo, kaip fiziniam asmeniui padėti išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Kaip BNS informavo STT, siekiant surinkti tyrimui reikšmingų dokumentų, pirmadienį atliktos kratos įtariamų asmenų darbo vietose. Jie sulaikyti nebuvo.

Pasak R. Kiškio, FNTT bus stiprinama imuniteto funkcija užtikrinant korupcijos prevenciją bei korupcinio pobūdžio veikų atskleidimą tarnybos viduje. Tam bus skiriamas ypatingas dėmesys ir stiprinami Imuniteto skyriaus pajėgumai, kad pareigūnų galimo piktnaudžiavimo bei korupcijos atvejai nepasikartotų.

FNTT pranešime pabrėžiama, jog bet kokia veikla, prieštaraujanti skaidrumo ir sąžiningumo principams, nėra ir nebus toleruojama, o tai vykdę asmenys teisės aktų nustatyta tvarka šalinami iš vidaus tarnybos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Siu gauju smogikai

Siu gauju smogikai portretas
Niekada nesodinami,ir nekonfiskuojamas privogtas turtas??

Kas

Kas  portretas
Prokurorus kada yra pagavę dėl kyšių ar korupcinių ryšių per visą LT nepriklausomybės istoriją? Ir pamastykite tada galimybes žmogaus, kuris dešimtmečiais jaučiasi nebaudžiamas. Pažvelkite į rytus ir pamatysite. Korypcija LT mano nuomone yra visur, ir ypač teismuose. Bet nėra net jėgų LT sutramdyti tokiai veiklai. Tai kur mes nueisime tokiu keliu? Jau beveik daugiausiai teistų LT yra europij pagal gyv skaičių. O kiek nekaltai nuteistu? Ir niekam tai nerūpi žiūriu. Ekonomika ir teisinė pelkė verčia bėgti žmones iš LT. Greitai liks 1,5 miliono. Baisu kas vyksta. Teismų Reforma būtina. Tai mano nuomonė

Linas

Linas portretas
Briedas kažkoks. Ar advokatas negali kalbėtis su tyrėju, pvz. dėl aleidimo pagal laidavimą? Čia Kiškiui etatų prireikė
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių