Padegto daugiabučio gyventojai: tokius reikia statyti prie sienos ir šaudyti!

 • Teksto dydis:

Kaune vėlų antradienio vakarą į buto, kuriame buvo moteris su trim mažamečiais vaikais, balkoną įmestas degantis daiktas. Situacijos įkaitais buvo tapę ir kiti šio Kovo 11-osios gatvės penkiaaukščio, kurio kieme stovi koplytstulpis su užrašu „Ramybės jūsų namams“ gyventojai.  

Ramybė baigėsi prieš kelis mėnesius

Kauno ugniagesiai gelbėtojai pranešimą apie degantį šio daugiabučio pirmojo aukšto balkoną gavo 23.50 val.

Sulaukta ne vieno skambučio. Pagalbos šaukėsi ir padegėjo taikiniu tapusi buvusi jo sugyventinė, kartu su dviem savo vaikais auginanti ir judviejų penkių mėnesių dukrą. Ir šios kaimynai, priklausantys Butų savininkų bendrijai „Ramybė“, dėl ko jų kieme, buvusio pirmininko iniciatyva, ir atsirado jau minėtas koplytstulpis.

Anot bendrijos narių, jų ramybė baigėsi šį pavasarį į jų penkiaaukštį atsikėlus moteriai su trim mažamečiais vaikais, kuriems iš gailesčio savo butą išnuomojo tolimas jų giminaitis.

Prieš mėnesį jau buvo išdaužtas šių nuomininkų virtuvės langas, po ko mažamečių motina skundėsi tapusi neadekvačiai besielgiančio buvusio draugo, su kuriuo nusprendė nutraukti visus ryšius, auka. „Jam negerai su galva!“, – neslėpė naujoji kaimynė.

Anot portalo kauno.diena.lt pašnekovų, po ankstesnio išpuolio moters persekiotojas kurį laiką buvo sulaikytas. Tačiau, kaip paaiškėjo šiąnakt, ir vėl paleistas.

Jam negerai su galva!

Grėsmė kilo ir kaimynams

Šiąnakt jau buvo padegtas ir persekiojamosios buto balkonas. Nelabai apie tai kalbėti norėjusi pastaroji portalui kauno.diena.lt tepasakė, kad viskas įvyko jau jiems besirengiant miegoti. Ir ji iš karto suprato, kieno tai darbas, nes prieš tai buvęs draugas Tomas Staniulis ne kartą grasinęs kažkuo panašiu. 

Pašnekovė teisinosi per vėlai sužinojusi apie šio asmens praeitį – ir apie teistumus, ir apie tai, kad jis smurtavęs ir prieš kitas buvusias savo drauges.

Po šios nakties jo išpuolio pirmiausiai persekiojamajai į pagalbą atskubėjo kaimynai, pradėję gesinti degantį balkoną dar iki ugniagesių gelbėtojų atvykimo. „Žinojome, kad viduje – trys vaikai. O mažiausioji – dar visiškas kūdikis“, – pasakojo viena iš kaimynių, galiausiai nesusivaldžiusi: „Tokius reikia statyti prie sienos ir šaudyti!“

Ugniagesiams gelbėtojams atskubėjus į įvykio vietą, balkonas jau degė atvira liepsna. O šios kilo jau iki antrojo aukšto, kuriame, kaimynų teigimu, gyvena vyresnio amžiaus našlė.

Kita artimiausia padegto buto kaimynė portalui kauno.diena.lt pasakojo įvykio metu jau miegojusi. Ir pabudusi nuo ugniagesių gelbėtojų skambučio į duris. Šie klausė, ar ugnis nepersimetė ir į jos balkoną, bei liepė skubiai užsidaryti visus langus. Dirstelėjus pro langą, prie daugiabučio stovėjo ne tik ugniagesių, bet ir greitosios bei policijos automobiliai.

Sulaikytas tik ryte

Nors gaisras buvo likviduotas gana greitai, spėjo sudegti padegtame balkone buvę daiktai, tarp jų – ir vaikiškas vežimėlis, apdegti palangė, nuo karščio sutrūkinėti balkono langų bei durų stiklai, aprūkti butas. 

Dėl įtariamo apsinuodijimo smalkėmis į Klinikų Skubios pagalbos skyrių greitosios medikai nuvežė visus padegtame bute buvusius žmones: trylikos bei  septynerių metų berniukus ir vos penkių mėnesių mergaitę bei jų 38-erių metų mamą. 

Policijos duomenimis, apsinuodijimas smalkėmis konstatuotas tik trylikamečiui bei mamai. Šiandien ryte jie jau buvo išleisti į namus.

Išpuoliu įtariamas T.Staniulis, kuris, anot buvusios sugyventinės, jai grasino jau tiek kartų, kad ji jau negali ir suskaičiuoti, buvo sulaikytas tik šiandien ryte. Kaip teigiama, Dainavos mikrorajone. Vietinio policijos komisariato pareigūnai, pirminiais duomenimis, jį nutvėrė kažkur išsirengusį su dviračiu.   

Šis 37-erių metų asmuo – jau du kartus teistas. Vieną iš jų, pirminiais duomenimis, – dėl smurto artimoje aplinkoje. 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu. Sprendžiamas klausimas, kokią kardomąją priemonę taikyti įtariamajam. Galvojama apie pačią griežčiausią – suėmimą. 

Tuo tarpu, buvusių sugyventinių konflikto įkaitais tapę Butų savininkų bendrijos „Ramybė“ gyventojai po šios neeilinės nakties linkę klausti, ko jiems dar laukti, jeigu, pavyzdžiui, įtariamasis ir vėl netrukus bus paleistas? NAUJAUSI KOMENTARAI

"teisėsauga" diRRRba

"teisėsauga" diRRRba portretas
Čia gi ne koks aklas buvęs V.Landsbergio asmens sargybinis Raimondas Ivanauskas, už neaišku ką nuteistas 8 metams. Šitas Tomas Staniulis dar, greičiausiai, yra ir policijos informatorius, dėl to jo liesti negalima.

Anonimui Pidarui

Anonimui Pidarui portretas
Daune kiek tau metu, parašiusiam tokias šlykščias nesamones?

Anonimas

Anonimas portretas
Juk pasalpom ir dar Kirkilas siulo didelem skatinti iskrypelius,tinginius daugintis.Vietoj to ,kad kurtu darbo vietas ir idarbintu ,kad patys issilaikytu.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių