Prašymas suimti „Aro“ į teismą atlydėtą Kauno policijos veteraną liko nenagrinėtas

 • Teksto dydis:

Išvakarėse savo darbo vietoje – Kauno ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje sulaikytą Donatą Karaluką, kuris įtariamas buvęs nusikaltėliu „stogu“, šiandien apie 15 val. į Vilniaus miesto apylinkės teismą atvedė du kaukėmis veidus dengiantys „Aro“ pareigūnai. Tačiau D. Karalukas buvo be antrankių. O prokuroro prašymas dėl jo suėmimo šiandien liko nenagrinėtas.

Posėdis dėl D.Karaluko suėmimo truko vos kelias minutes, dėl ko iš pradžių manyta, kad šis policijos veteranas jam pareikštų įtarimų nepripažįsta.

Tačiau vėliau prašymą dėl D.Karaluko suėmimo turėjęs nagrinėti teisėjas atskleidė, kad nusišalino nuo šios procedūros, nes prašomojo suimti advokatas – jo kurso draugas.

Kadangi iš teismo salės išėjo tik teisėjas, o D.Karalukas su kaukėta savo palyda liko viduje, panašu, kad skubiai ieškota kito teisėjo.

Tačiau galiausiai konstatuota, kad prie prokuroro prašymo suimti D.Karaluką teks grįžti penktadienį. Kitas posėdis numatytas rytoj, 8.30 val.

Panašu, kad dėl šios priežasties D.Karaluką suimti prašantis prokuroras šiandien su žiniasklaida bendrauti su gausiai į Vilniaus miesto apylinkės teismą susirinkusią žiniasklaidą nebuvo linkęs. 

Portalo kauno.diena.lt duomenimis D.Karaluką gina advokatas Arnoldas Blaževičius, pats prieš trylika metų – po pustrečių metų vadovavimo Kauno ekonominei policijai įtartas korupcija bei piktnaudžiavimu tarnyba. Tačiau vėliau išteisintas ir, išsireikalavęs 20 tūkst. litų kompensaciją už priverstinę pravaikštą, išėjęs pakelta galva į pensiją. 

Arnoldas Blaževičius/Vilmanto Raupelio nuotr.

Prieš D.Karaluką pas Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėją buvo atvežtas vienas iš dviejų trečiadienį kartu su juo sulaikytų asmenų.

Tačiau, pasak teismo atstovės Rimantės Kraulišės, dėl šio įtariamojo suėmimo nesikreipta. Dėl ko galima daryti išvadą, kad šis jaunas vyras bendradarbiauja su teisėsauga. Todėl jam ir skirta švelnesnė kardomoji priemonė.

Tokią pačią procedūrą išvakarėse perėjo ir keturi suimtieji iš pirmadienį sulaikytų šešių asmenų. Prašymų juos suimti terminą Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino tik iš dalies, leidęs juos laikyti už grotų apie dešimt dienų.

Šiandien ryte melagingai telefonu buvo pranešta apie šio teismo užminavimą. Jo darbas buvo sutrikdytas daugiau kaip porą valandų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Al-Povilui

Al-Povilui portretas
Prezidentas, nekompetetingas perziurineti tokiu sprendimu, jam net niekas neleis su juo susipazint. Tavo prezidentas skandinavu marionete

Nesvarbu

Nesvarbu portretas
Atrodo jau greitai policijos pareigūnais visai pasitiket negalima bus.

Manekenas

Manekenas portretas
Bet kaip dabar gyvens ponia monika banienė į visus savo kolegas ir kitus žiūrinti iš aukšto juk tokia ponia galimai pripūstomid lūpomis
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių