Kas pakels cinikų, besityčiojančių iš specialiųjų tarnybų, mestą pirštinę?

 • Teksto dydis:

Šiandien jau trečią kartą per pustrečios paros melagingai pranešta apie gaisrą viename Jotvingių gatvės 11-ąjį numerį turinčio Jotvingių gatvės devyniaaukščio šeštojo aukšto bute. Kaip jau rašyta, iki tol buvo jau penki tokie pranešimai per metus.

Cinikams (skambina skirtingai prisistatantys vyras ir moteris iš skirtingų telefonų) išradingumo netrūksta.

Šiandien 11.54 val. paskambinęs vyras, prisistatęs Maironiu, teigė, kad mato per langą, jog rūksta dūmai bute, kuriame gyvena neįgalus vyras, gulintis lovoje. Skambinusysis teigė, kad devyniaaukščio, kuriame viskas vyksta, laiptinės durų kodo nežino. Ir nurodė tą patį jau minėto šeštojo aukšto buto numerį.

Ugniagesiai gelbėtojai, kaip ir privalo tokių pranešimų atvejais, ir šiandien išskubėjo minėtu adresu keturiais automobiliais – trimis autocisternomis ir autokeltuvu. Buvo išsiųstos visos Šilainių komandos gaisrų gesinimo pajėgos ir kolegų iš kitos komandos autocisterna.

Į įvykio vietą Bendrasis pagalbos centras pasiuntė ir greitosios medikus bei policiją.

Atvykus, nurodyto buto šeimininkė teigė, kad jokio gaisro pas juos vėl nėra ir, kad niekas iš namiškių į Bendrąjį pagalbos centrą neskambino.

Asociatyvi J. Elinsko/BNS nuotr.

Anot specialiųjų tarnybų atstovų, nepaisant to, kad šiame bute renkasi kvartalo girtuokliai, šiandien jo šeimininkė buvo blaivi.

Pastarąjį kartą panašios ugniagesių gelbėtojų pajėgos, pasiųstos į įvykio vietą kartu su medikais bei policija, skubėjo tuo pačiu Šilainių adresu vos prieš pusdienį – trečiadienio vakare, kai 18.58 val. taip pat buvo pranešta apie gaisrą šiame bute. Nors Bendrojo pagalbos centro užpildytoje įvykio kortelėje ir teigiama, kad skambino, panašu, kad neblaivus asmuo, kuris neprisistatė. Ir jo pranešimas gali būti melagingas.

Įtarimas pasitvirtino – minėto buto duris specialiosioms tarnyboms atidaręs buto savininkas teigė, kad pagalbos nekvietė ir jokio gaisro nėra.

Kaip jau rašyta, visa budinti Šilainių komandos ugniagesių pamaina išskubėjo į tą patį Jotvingių gatvės adresą, nepaisant, kad tai buvo jau šeštas kartas per metus, kai po skambučio į Bendrąjį pagalbos centrą jie bergždžiai naudojo kurą ir savo brangų laiką, kurio kiekviena minutė gali būti lemtinga kitos nelaimės, kilusios tuo pačiu metu, atveju, ir antradienio vakare. 19.18 val. paskambinusiai moteriai esą reikėjo medikų pagalbos – ji skundėsi silpnumu ir teigė, kad namuose – gaisras, jie skęsta dūmuose.

Atvykus, ir vėl konstatuota, kad jokio gaisro nėra. Tačiau nurodytame bute rasti asocialūs asmenys. Visa kompanija buvo neblaivi. Ir atsisakė prisistatyti.

Tačiau tada, anot Kauno policijos atstovės, jos kolegos į šį skandalingai pagarsėjusį Jotvingių gatvės adresą Bendrojo pagalbos centro nebuvo siųsti. Nors Administracinių nusižengimų kodeksas už Bendrojo pagalbos centro trukdymą, žinant, kad pagalba nereikalinga, numato įspėjimą arba baudą nuo 90 iki 200 eurų. O už priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimą tokiomis pačiomis aplinkybėmis – baudą nuo 200 iki 2 tūkst. eurų.

Anot Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovės, ir ankstesniais atvejais, prasidėjusiais pernykštį rugpjūtį, skambindavo arba vyras, prisistatantis tuo pačiu vardu ir pavarde, tačiau iš skirtingų telefonų, arba taip pat juos keičianti taip pat pasivadinusi moteris.

Pavyzdžiui, vieno pernykščio rugsėjo vakarą vyriškis pranešė, kad gavo informaciją iš kaimynės, jog šiame bute – gaisras, o jo viduje – situacijos įkaitais tapę trys moterys ir du vyrai. Ir tada jokio gaisro nebuvo, tačiau rasta neblaivi kompanija, tesugebėjusi paaiškinti, kad šiuo skambučiu jie norėjo išsikviesti dėl jiems vieniems suprantamos priežasties policiją.

Nuo šių metų balandžio estafetės lazdelę iš vyro perėmė moteris. Apie tai, kad dega minėtas butas, jį pirmą kartą melagingai pranešė vieną šiųmečio balandžio naktį – apie ketvirtą valandą.

Pasak Kauno policijos atstovės, šiandien pradėtas įvykio aplinkybių patikslinimas – gresia administracinė teisena. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių