Karmėlavoje iš apvirtusio vilkiko cisternos išbėgo degalai, vertinama žala gamtai

Trečiadienį Kauno rajone, Karmėlavos miestelyje, apvirtus vilkikui iš jo cisternos pasipylė degalai. Kadangi išbėgti spėjo nedidelis kiekis dyzelino, žala gamtai – nedidelė.

Kaip pranešė Policijos departamentas, vilkikas, vežęs apie 19 tonų dyzelino, apie 14.40 val. nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė.

„Benzinvežis buvo nuvažiavęs nuo pagrindinio kelio į šalutinį keliuką, nulaužęs kelis medžius ir apvirtęs, iš cisternos viršutinių angų tekėjo dyzelinis kuras“, – rašoma ugniagesių gelbėtojų paros įvykių suvestinėje.

Netoliese įvykio vietos teka Šešuvos upelis.

Kaip BNS sakė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Džiuginta Vaitkevičienė, įvykio vietoje dirbo gausios ugniagesių pajėgos, civilinės saugos ir aplinkosaugos specialistai. „Upė apsaugoma užtveriamosiomis bonomis absorbuojančiomis, kad nepatektų teršalai į vandenį, į gruntą“, – sakė ugniagesių atstovė.

Kad nekiltų gaisras, putų generatoriumi putomis padengta apie 80 kvadratinių metrų įvykio vietos. Po eismo įvykio teršalų, nubėgusių žvyrkeliu 250 metrų ruože, pateko į Šešuvos upę. Ant vandens 150 kvadratinių metrų plote nupurkšta susidariusi teršalų plėvelė. Grandininiu pjūklu išpjauti medžiai.

„Atvykę magistralinių kelių darbuotojai pastatė greitį ribojančius ženklus. Buvo atliekami kuro perpumpavimo į kitos įmonės cisterną darbai, organizuojami atvertimo darbai, pilamos pjuvenos. Sunaudota apie 80 kg biraus sorbento, trys litrai skysto sorbento, šeši vienetai (po tris metrus) sorbuojančių bonų, trys vienetai sorbuojančių pagalvių, atvežta šeši kubiniai metrai pjuvenų“, – vardijama ugniagesių gelbėtojų suvestinėje.

Žala aplinkai nėra didelė. Naftos produktai į šalia esantį upelį nepateko.

Aplinkos apsaugos departamento Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Konstantinas Šumskas BNS teigė, kad į aplinką pateko nedidelis kiekis naftos produktų.

„Sprogus padangai nulėkė autocisterna, vežanti dyzelį, atsidarė ir išbėgo tikrai nedidelis kiekis dyzelinio kuro iš cisternos, bet gaisrininkai operatyviai lokalizavo viską, pastatė bonas“, – pasakojo aplinkosaugininkas.

„Žala aplinkai nėra didelė. Naftos produktai į šalia esantį upelį nepateko“, – teigė K. Šumskas.

Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė BNS sakė, jog žmonės per įvykį nenukentėjo, eismas neapribotas.

Padarinių likvidavimo darbai bus tęsiami ketvirtadienį, nukasinėjamos pjuvenos su surinktais.Teršalų utilizavimu rūpinsis atsakinga įmonė.


Šiame straipsnyje: Karmėlavaapvirto vilkikasdyzelisišsiliejo dyzeliseismo nelaimėavarija LT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu kap

Nu kap portretas
jos nesprogines, sitokeis greiceis laksto tie gruzovikai, 50 jiem turet but riba!

kas diena do naujiena

kas diena do naujiena portretas
gal pradekite atidziau stebeti ka viarslynykai sodina uz vilkiku vairo ir kokias padangas anie uzdeda vilkikams kad pastoviai jos sprogineja.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių