Karantino iššūkiai ir galimybės: su žiūrovais susitinka netikėtose erdvėse

 • Teksto dydis:

Nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT) jubiliejinį, 100-ąjį, sezoną tęsia virtualiojoje erdvėje. Naujasis "Teatras ONl1NE TV" projektas – kolektyvo dovana žiūrovams artėjančių šv.Velykų proga.

Nauji atradimai

Ketvirtą savaitę trunkantis karantinas šalies teatrus paskatino persikelti į socialinius tinklus ir išnaudoti jų teikiamas galimybes – transliuoti spektaklių įrašus, rengti realiu laiku vykstančius susitikimus su kūrėjais, skelbti pokalbių vaizdo įrašus ir t.t. NKDT vienas pirmųjų priminė apie jau turimą, teatro svetainėje veikiančią, rubriką "Teatras ONL1NE" bei joje sukauptus archyvinių ir neberodomų spektaklių įrašus, laidas ir kitokio pobūdžio publicistiką.

Teatrui užvėrus duris, ši platforma pasipildė naujais įrašais, kuriuos žiūrovai gali žiūrėti jiems patogiu laiku. Tuo pat metu pradėta sėkmingai ir intensyviai naudoti dar viena turima priemonė – teatro platforma instagrame.

"Teatro feisbuko paskyroje turime daugiau nei 23 tūkst. sekėjų ir esame labai aktyvūs šiame tinkle. Nusprendėme, kad galime efektyviai išnaudoti ir kitą turimą teatro socialinį tinklą – instagramą. Kadangi statistiškai šia piemone daugiausia naudojasi 18–34 metų jaunimas, pasiūlėme jaunosios kartos teatro aktoriams perimti jį į savo rankas – rengti gyvas improvizuotas transliacijas, kurių metu jie prisistatytų žiūrovams, atsakytų į klausimus", – sakė laikinai vadybos skyriaus vadovės pareigas einanti Skaistė Jurėnė ir pastebėjo tendenciją: jau pirmosios dvi dienos parodė, kad sekėjų skaičius išaugo 200.

Anot pašnekovės, komunikacijos ir rinkodaros srityje tokie skaičiai džiugina. "Ypač, kai tam nenaudojami finansai, o skaičiai auga natūraliai – prie to prisidėjo įdomus turinys, kurį kūrė patys teatro aktoriai. Aktorių improvizacijų ciklas vyks ir toliau, juolab kad tai puiki proga kūrėjams šiuo metu išreikšti save", – sakė ji.

Savaitgalis – programos pakartojimų laikas: šeštadienį bus galima grįžti į "Teatrų gurmanams" dieną, o sekmadienį – mėgautis "Šeimų diena".

Kalba ir rodo teatras

Kūrybinių bandymų kelias ir rezultatai paskatino plėsti veiklos lauką, išnaudojant populiarų ir visiems prieinamą "YouTube" kanalą, padedantį išlaikyti ryšį su žiūrovais, tad startuoja naujiena – "Teatras ONL1NE TV" kanalas. Tai interaktyvi platforma teatro "YouTube" kanale su konkrečiomis rubrikomis ir aktyvi didžiąją dienos dalį.

Pirmadienis bus skiriamas teatrų naujienoms ir programai "Teatrų žinios" paskelbti, antradienis, pavadintas "Archyvo diena", skirtas archyviniams spektaklių įrašams pristatyti ir pokalbiui su jų dalyviais, o trečiadienis suburs šeimas, pasiūlydamas "Šeimų dienos" rubrikai tinkantį susitikimą su spektaklio vaikams kūrėjais ir jo įrašo rodymą.

Ketvirtadienį bus atiduodama duoklė "Teatro gurmanams" – rodomi repertuaro spektakliai, o penktadienį klausytojų dėmesį sukaustys rubrika "Diena su aktoriais", kurioje bus galima pasiklausyti šiuo laikotarpiu teatro aktorių pasirinktų mėgstamiausių poezijos ir prozos kūrinių, dainuojamosios poezijos.

Savaitgalis – programos pakartojimų laikas: šeštadienį bus galima grįžti į "Teatrų gurmanams" dieną, o sekmadienį – mėgautis "Šeimų diena". Daugelis interviu, pokalbių vyks gyvai vakariniu laiku, 18 val., jų metu bus galima komentuoti ir užduoti klausimų "YouTube" komentarų lauke. Pokalbių pakartojimai vyks 21 val. tiems, kurie nespės jų pamatyti ar norės tai padaryti antrą kartą.

Legendiniai spektakliai

Pirmąją transliacijos savaitę bus proga pamatyti net tris Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklius: Frederico Garcios Lorcos "Donja Rosita, arba Gėlių kalba" (2003 m., rež. Gintaras Varnas), "Liūdnas Dievas" (2008 m., rež. Inesa Paliulytė) ir Gottholdo Ephraimo Lessingo "Natanas Išmintingasis" (2017 m., rež. G.Varnas), sukurtą su teatru "Utopia".

Spektaklių transliacijos (išskyrus vaikams) vyks 19 val. Kiekvieną dieną "Teatras ONL1NE TV" pasitiks spektaklių muzika ir mėgstamos aktorių muzikos grojaraščiu.

Įžanga į legendinį spektaklį "Donja Rosita, arba Gėlių kalba" taps virtualusis pokalbis su šiame spektaklyje vaidinusia aktore Daiva Rudokaite, kuri prisimins kūrybos procesą ir Juozo Statkevičiaus kurtus kostiumus. Ištikimi teatro bičiuliai taip pat išgirs ir pamatys pokalbius su režisiere, teatro pedagoge ir aktore I.Paliulyte, režisieriumi G.Varnu ir aktoriumi Vytautu Anužiu. Beje, pastarąjį pokalbį moderuos aktoriaus mokinė, NKDT trupės aktorė Goda Petkutė. Ateityje suplanuota ir dar daugiau netikėtų profesinių apsikeitimų.

Gyvena šventės laukimu

Naujas projektas – tikras iššūkis ir eksperimentas, tačiau jis gimė dėl esamos situacijos. Nuo kovo 13 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre neįvyko apie 40 renginių. Dauguma jų perkelti į rudenį.

Dėl karantino atšaukta ir ilgai laukta tarptautinė premjera "Elektra" pagal antikos tekstus, kurią režisuoja Slovėnijos režisierius Jaša Koceli. Dėl nežinomybės stabdoma konkurso "IDėja 2020" eiga.

Improvizacijų ciklas vyks ir toliau, juolab kad tai puiki proga kūrėjams šiuo metu išreikšti save.

Vis dėlto NKDT kolektyvas nenori skaičiuoti nuostolių, juos įvardyti sumomis, bet žvelgti į ateitį šviesiai, juolab kad laukia svarbus pasiruošimas teatro 100-mečio sukakčiai (2020 m. gruodžio 19 d.), kurią lydės paroda, renginių ciklas ir kita. Jau dėliojamos ir būsimų premjerų, atvykstančių trupių spektaklių datos.

Teatrams tenka išeiti iš savo komforto zonos, bet tyla ir neveiksnumas paliudytų visišką užsidarymą. Karantinas daugelyje sričių pažadino kūrybingumą, o teatras, išnaudodamas savo kūrybinį potencialą, sėkmingai įsisavina išmaniąsias technologijas, kurios leidžia komunikuoti su publika kitomis, ne mažiau įdomiomis, formomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Joooo...

Joooo... portretas
Tu matai...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių