Iš kalinių antrą algą gavusiam Pravieniškių komendantui pačiam gresia praleisti vasarą už grotų

 • Teksto dydis:

Kauno apylinkės teismo prašoma suimti Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Turto valdymo skyriaus komendantą A. A., įtariamą piktnaudžiavimu tarnyba siekiant turtinės naudos ir dokumentų klastojimu, maksimaliam įstatymų leidžiamam pirminiam trijų mėnesių terminui. Jis – vienintelis po trečiadienį šiuose pataisos namuose ir jos darbuotojų gyvenamose vietose vykusių kratų sulaikytas šios įkalinimo įstaigos darbuotojas.

Su prašymu suimti A. A. ketvirtadienį į teismą kreipusis  ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Kauno apygardos prokuratūros prokurorė akcentavo, kad jis įtariamas ne tik sunkiu bei apysunkiu nusikaltimu, kurie truko ilgą laiką – beveik trejus metus, bet taip pat jo vaidmuo buvo itin aktyvus.

Be to, nėra nustatyti visi šios bylos įtariamieji ir galimi A. A. bendrininkai. Nerasti ir visi svarbūs tyrimui dokumentai bei dar neapklausta apie 50 itin svarbių liudytojų, kurie yra tiesioginiame A. A. pavaldume ir priežiūroje. Todėl būdamas laisvėje jis gali trukdyti procesui, paveikti kitus įtariamuosius ir svarbius liudytojus bei klastoti įrodymus.

Prašymas dėl A. A. suėmimo svarstytas nuotoliniu būdu. 13.30 val. prasidėjusiame teismo posėdyje jis dalyvavo per vaizdo konferenciją su Kauno policijos areštine, į kurią buvo uždarytas po sulaikymo.

Kaip jau rašyta, 59-erių A. A. įtariamas organizavęs ir vykdęs fiktyvų nuteistųjų įdarbinimą į Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 1-ojo sektoriaus ūkio dalį, reikalaujant ir gaunant už tai piniginį atlygį – ne mažiau kaip 1,5 eurų per mėnesį. Tai daręs beveik trejus metus – nuo 2018-ųjų birželio iki 2021-ųjų kovo, t. y. galėjo per tą laiką gauti iš nuteistųjų neteisėtą 49 500 eurų atlygį.

Taip pat ikiteisminio tyrimo duomenimis, A. A. įtariamas gavęs dovanas iš nuteistųjų artimųjų, pavyzdžiui, – kvepalus. Taip pat palaikęs neformalius santykius su keliolikos kalinių artimaisiais. Tiriama ir versija, ar jis neįnešdavo nuteistiesiems tam tikrus draudžiamus daiktus.

Be to, A. A. pareikštas įtarimas padarius didelę žalą valstybei klastojant dokumentus (nuteistųjų priėmimą ir atleidimą iš darbo, darbo laiko apskaitos žiniaraščius ir pan.) ir pateikiant juos tvirtinti vadovybei.

Teigiama, kad A. A. dėl dalies jam inkriminuojamų nusikaltimų iš dalies prisipažįsta.

Už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi siekiant turtinės naudos gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų. Už dokumentų klastojimą padarant didelę žalą valstybei – iki šešerių.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyba. Jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė.

Kauno apylinkės teismas savo sprendimą dėl prokurorės prašymo suimti A.A. iki rugsėjo skelbs penktadienį.

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

pypenas

pypenas portretas
Manau jau seniai ten turėjo tupėti personalas,o kliniai vykdyti jų funkcijas..........??????????????????

Budelis

Budelis portretas
TOKIUS REIKIA PRIE SIENOS STATYTI.

Pamirs visi

Pamirs visi portretas
po savaites si reikala,kaip pamirso "Furu vergus"... 30 metu tai vyksta ir dar 30 tikrai vyks.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių