Istorinis ieškinys: teismo prašo konfiskuoti pusės milijono eurų vertės gyventojos turtą

  • Teksto dydis:

Prokuratūrai siekiant iš gyventojos konfiskuoti galimai neteisėtu būdu įgytą gyvenamąjį namą ir sklypą, vertus kone pusę milijono eurų, pirmadienį šią bylą nagrinėti priėmė Kauno apygardos teismas.

Kaip pranešė teismas, prokuratūra ieškiniu prašo iš nesąžiningos gyventojos konfiskuoti gyvenamąjį namą ir žemės sklypus, kurių vertė siekia daugiau kaip 466 tūkstančių eurų, taip pat išieškoti per 84 tūkstančius eurų.

Ieškinys yra grindžiamas tuo, kad nuosprendžiu nuteistas asmuo galimai neteisėtu būdu gautas lėšas perleido artimai giminaitei.

Pateikdama prašymą statybos leidimui, deklaravusi 52 proc. pastato-gyvenamojo namo baigtumą bei sudarydama pirkimo–pardavimo sandorius dėl žemės sklypų, moteris nekilnojamąjį turtą įformino savo vardu, taip pat įgijo kitą su gyvenamuoju namu susijusį turtą bei paslaugas minėtai daugiau kaip 84 tūkst. eurų sumai, kuri nėra įtraukta į bendrą gyvenamojo namo vertę.

Prokuratūra teismo paprašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – įrašą viešajame registre dėl atsakovės vardu registruoto nekilnojamojo turto perleidimo draudimo.

Prašymas grindžiamas šių metų sausio bei balandžio mėnesiais priimtais prokuroro nutarimais ir Civilinio turto konfiskavimo įstatymu (toliau – CTKĮ).

Siekiant užtikrinti civilinį turto konfiskavimą, taikytas turto areštas atsakovės vardu registruotam nekilnojamam turtui, uždraudžiant juo disponuoti. Įstatyme numatytas šešių mėnesių arešto taikymo terminas baigiasi liepos 27 bei spalio 13 dienomis. Ieškinyje nurodoma, kad CTKĮ numatytas pagrindas toliau taikyti areštą šiam turtui neišnyko.

Civilinio proceso kodekse įtvirtinta, kad teismas dalyvaujančių byloje ar kitų suinteresuotų asmenų prašymu gali taikyti laikinąsias apsaugos priemones, jeigu šie asmenys tikėtinai pagrindžia savo ieškinio reikalavimą ir nesiėmus šių priemonių teismo sprendimo įvykdymas gali pasunkėti arba pasidaryti neįmanomas.

Šiuo atveju, preliminariai įvertinęs pareikšto ieškinio reikalavimus ir pateiktus rašytinius įrodymus, teismas sprendė, kad gali būti priimtas ieškovei palankus teismo sprendimas, todėl ieškinys pripažintinas tikėtinai pagrįstu.

Anot teismo, netaikius disponavimo apribojimų ginčo turtui, gyventoja turėtų galimybę jį perleisti tretiesiems asmenims ar jį kitaip apsunkinti. Dėl šios priežasties galėtų užsitęsti bylos nagrinėjimas, dar labiau pasunkėti ir taip sudėtinga teisinė situacija bei teismo sprendimo įvykdymas.

Atsižvelgęs į išdėstytas aplinkybes, teismas ieškovės prašymą tenkino ir pritaikė laikinąsias apsaugos priemones.

Toks ieškinys yra pirmasis istorijoje po Lietuvos Respublikos Seimo 2020 m. kovo 31 d. priimto Lietuvos Respublikos civilinio turto konfiskavimo įstatymo, kuriuo siekiama sukurti prielaidas veiksmingiau kovoti su tokiais reiškiniais kaip organizuotas nusikalstamumas, korupcija ir savanaudiški nusikaltimai.

Nutartis per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui. Skundo padavimas nesustabdo nutarties vykdymo.

Atsakovei ir tretiesiems asmenims nustatytas 20 dienų terminas atsiliepimams pateikti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Londonietis

Londonietis portretas
Cia turbut is to pridurko selo konfiskuos!Is jo viska reikia atimti dauno!!!

Nu tas

Nu tas portretas
Tegul avinai iš pusę Seimo narių ir jų giminių atima neteisėtai įgytą turtą velniai nieko nemato jų atžvilgiu teisingumas nulis, o kas už ale esama teisingumą paziurekit filmą žmogus gerbentis įstatymus atsakys šis filmą į viską kas vyksta realiai;) ps. Pats ploviau Lietuvos pasto pinigus ir jokei institucijai tai nerūpi;)

nu

nu portretas
nieko nuostabaus, as is banko pastoviai sulaukiu grasinimu, kad jeigu nepateiksiu tokiu ir tokiu dokumentu, jie pavogs mano pinigus. Baisiausia, kad tie dokumentu reikalavimasi kuo toliau tuo labiau tasmpa absurdiskesni ir bijau, kad as jau nebeturesiu tokiu dokumentu kokiu jie reikalauja ir kaip suprantu, kad galutiniame variante jie vistiek ras kaip pavogti mano pinigus:(
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių