Išpuolio Šančių seniūnijoje atomazga: kaltininkui uždrausta išvykti iš gyvenamosios vietos

 • Teksto dydis:

Grasinimais, kad visus sudegins ir susidegins pats, Šančių seniūnijoje socialinio būsto reikalavęs jau ne kartą teistas benamis S.M. neilgai mėgavosi gyvenimo modernioje Kauno policijos areštinėje privalumais. Jis jau turėtų būti iš ten išleistas, nusprendus nesikreipti į teismą dėl jo suėmimo.

„Nėra tam pagrindų“, – teigė ikiteisminiam tyrimui dėl žmonių terorizavimo grasinant padegti vadovaujantis prokuroras. Anot jo, šis nusikaltimas, už kurį numatyta maksimali laisvės atėmimo iki ketverių metų bausmė, priskiriamas apysunkiems. O viešosios tvarkos pažeidimas, dėl kurio S.M. taip pat buvo pareikštas įtarimas, – nesunkiems. O tokiais atvejais esą teismai prašymų suimti netenkina.

Pareiškus S.M. įtarimus dėl minėtų nusikaltimų, jis prisipažino tik dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Tačiau tikina nieko padegti negrasinęs – tik norėjęs nusižudyti pats. Dėl to, kad dar liepą kreipėsi į Šančių seniūniją ir į televiziją, kad jam būtų suteiktas socialinis būstas.Tačiau iki tos antradienio popietės nesulaukė jokio atsakymo. 

Eitvydo Kinaičio nuotr.

Paleidžiant iš sulaikymo S.M. jam skirta švelnesnė kardomoji priemonė –rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos. Pažodžiui išeitų, kad iš sandėliuko, kuriame jis teigė nebegalintis daugiau su sugyventine šalti.

Pareigūnams pasiteiravus, kodėl S.M. neina į Nakvynės namus, šis atsakė esą ten – vieni narkomanai. Pareigūnai mano, kad priežastys kitos: neblaivūs asmenys ten neįleidžiami, be to, ten yra prižiūrėtojai.

Eitvydo Kinaičio nuotr.

Kaip jau rašyta, 48-erių S.M., kuriam po išpuolio Šančių seniūnijoje nustatytas 2,33 prom. girtumas, o jo 50-metei sugyventinei R.Ž. – 1,97 prom., – jau šešis kartus teistas.

Vienas iš šių teistumų – už nužudymą kankinant ar kitaip itin žiauriai, už kurį Kauno apygardos teismas 2005-aisiais jam skyrė dvylikos metų įkalinimą. Tačiau S.M. buvo paleistas į laisvę dviem metais anksčiau laiko. Nepaisant to, kad apie šį nužudymą Vilkijoje tada rašė visa žiniasklaida. Nuo to, ką išvydo tada viename šio pakaunės miestelio bute, kuriame prieš tai S.M. girtavo su draugais, buvo pakraupę ir visko matę pareigūnai. Aptiktas nužudyto vieno šios kompanijos dalyvių kūnas bylojo apie jo pragariškas kančias prieš mirtį. Keršydami dėl to, kad šis asmuo esą pavogė vieno iš sugėrovų tetos žiedą, pastarieji tada jį talžė net plaktuku.

Paaiškėjo ir, kad 2019-aisiais S.M. jau buvo iškelta viena byla dėl grasinimo nužudyti. Tačiau ji buvo nutraukta, konstatavus, kad šis grasinimas negalėjo būti įvykdytas.


Šiame straipsnyje: grasino padegtiincidentas Kaunepasidegėdegus skystisveržėsi į seniūnijąpagalbos telbenamiaisocialinis būstas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Artas

Artas portretas
Taip.... grasinimas nuzudyti ...nesunkus nusikaltimas.... o dar is tokio asmens ... na ir valstybe....

silumine trasa

silumine trasa portretas
cia tai visai nesalta

Tas žmogelis

Tas žmogelis portretas
teigė, kad gyvena sandėliuke. O juk artėja baisūs šalčiai! Sušals abudu su savo partnere tame sandėliuke. Juk neužsikurs laužo, kad pasišildytų. O jeigu ir užsikurs, tai, ko gero, sukels gaisrą. Ir vėl taps nusikaltėliais. Padėtis be išeities. Žiauru.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių