Įsibėgėjęs motociklų sezonas – iššūkis ir policijos pareigūnams

 • Teksto dydis:

Dar pavasarį prasidėjęs motociklų ir motorolerių sezonas, beveik įpusėjus birželiui, įgauna pagreitį.

Miesto gatvėse vis dažniau galima išvysti dviračių motorinių transporto priemonių, o tai reiškia, kad visi eismo dalyviai kelyje privalo būti gerokai atidesni, nei įprasta.

Siekiant užtikrinti eismo saugumą bei gerinti avaringumo situaciją Kauno apskrities keliuose, vakar Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai  vykdė policinę priemonę, skirtą neblaiviems vairuotojams nustatyti. 

Jos metu skirtas didesnis dėmesys motociklų ir motorolerių kontrolei užtikrinti.

Birželio 10 d. Kauno rajone Kelių patrulių kuopos pareigūnai patikrino beveik 1100 įvairių transporto priemonių ir jų vairuotojų. Nustatyti 6 pažeidimai – 4 vairuotojai vairavo transporto priemones neturėdami teisės vairuoti, visi tai darė nebe pirmą kartą.

Viena vairuotoja kirto ištisinę liniją apsisukdama, o dar kita, kuriai alkotesteris parodė lengvą girtumo laipsnį – 1,00 prom., išgėrusi važiavo, kaip teigė, į darbą. Taip pat policijos pareigūnai priemonės metu sutiktiems motociklų ir mopedų vairuotojams priminė aktualiausias Kelių eismo taisykles bei vairuotojams dalijo „Atsargus kelyje“ lipdukus, primenančius apie būtinybę užtikrinti saugias keliones sau ir kitiems eismo dalyviams.

Kalbėdamas apie saugumą Kauno keliuose, į eismą įsiliejus motociklininkams ir mopedų vairuotojams, Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius, pirmiausia, džiaugiasi, kad šiemet skaudžių nelaimių, kuomet žūsta motociklų ar mopedų vairuotojai, šiai dienai išvengta. 

„Tačiau eismo įvykių, susijusių su motociklų ar mopedų vairuotojais, šį sezoną jau būta: nuo šių metų pradžios iki gegužės mėnesio pabaigos Kauno apskrities keliuose buvo sužeisti 14 motociklininkų ir 2 jų keleiviai, taip pat 4 mopedų vairuotojai ir 2 jų keleiviai“, – apie naujo motociklų sezono statistiką pasakoja V. Lukošius. Pernai, lyginant tą patį laikotarpį, Kauno apskrities keliuose žuvo 2 motociklų, vienas mopedo vairuotojas, dar 9 motociklų ir 1 mopedo vairuotojas buvo sužeisti.

Kelių policijos valdybos viršininkas vardija ir pagrindines avarijų, į kurias patenka motociklininkai ir mopedų vairuotojai, priežastis: „Dauguma skaudžių eismo įvykių, kai žūsta ar sužeidžiami motociklų ir mopedų vairuotojai, kyla dėl saugaus važiavimo greičio nepasirinkimo ar jo viršijimo, saugaus atstumo tarp transporto priemonių nesilaikymo bei motociklų ir mopedų nepraleidimo, jiems važiuojant pagrindiniu keliu, taip pat sukant į kairę (apsisukant) nepraleidžiant tiesiai arba į dešinę sukančios dviratės motorinės transporto priemonės“.

Pareigūnas pataria automobilių vairuotojams dažniau dairytis į šoninio vaizdo veidrodėlius,  tinkamai įvertinti eismo situaciją sukant į kairę ar išvažiuojant iš šalutinio kelio. Neprarasti budrumo, anot V. Lukošiaus, turėtų ir pėstieji – atidžiau apsidairyti kertant gatvę, mat motociklininkai gali nepastebimai atsidurti ir prie pėsčiųjų perėjos.

Motociklų vairuotojai privalo laikytis saugaus atstumo, pavojingai nemanevruoti, neviršyti leistino greičio, ir, žinoma, pasirūpinti tinkamomis motociklininko apsaugomis: kokybišku šalmu, apranga su apsaugomis, tinkama avalyne – tai privalomi atributai, siekiant maksimaliai apsaugoti save galimo eismo įvykio metu.

Šiais metais Kauno apskrities keliuose nuo šių metų pradžios iki gegužės mėnesio pabaigos iš viso įvyko 200 eismo įvykių, jų metu žuvo 5 eismo dalyviai (pernai tuo pačiu metu - 11), dar 220 (skaičius išlieka panašus) buvo sužeisti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniškis

kauniškis portretas
Vis tik norėtusi policijos reidų renginių metu Kaune. Ne pirmą kartą tenka matyt, Kaip pravažiuodami pro renginį(beje po keletą kartų) sąmoningai motociklu ar nupęzusiu automobiliuku sukelia pragarišką triukšmą renginio vietoj,tarsi parodydami "kas čia šeimininkas"...Tuo pačių ir renginiai atpigtų.

>> nemokamas patarimas

>> nemokamas patarimas portretas
nesupratau ką tu čia norėjai pasakyt, dalis mentų važinėja sportiniais, didenė dalis sport touring motociklais, kalbu apie tuos baltai žalius gatvėse, bet kuris iš jų išpaustų 260-280km/h ant tiesios. bet vaikytis moco su mocu jie nesivaikys, kam jam rizikuot? jam užtenka pamatyt numerį. o važiuoja jie gan lėtai, teko kartu pavažinėt nemuno žiede per renginį

nemokamas patarimas

nemokamas patarimas portretas
policininkai issinuomuokite taip vadinama "britva"apsirenkite "mirtininko"rubais ir pavazinekite,turbut ne tik ant veido akys prades matyti tai ko nesugebate sutvarkyti bet turbut ir kitoje geroje vietoje akys issprogs nuo "nuotykiu kelyje.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių