Įkalčiai slėpti intymiausioje kūno vietoje: po skandalingo elgesio – vieša atgaila

"Noriu atsiprašyti prokuroro, kad reikėjo tiek laiko ir lėšų mane pagauti", – teisme verkė Inga Jančauskienė, kurios nusikalstamai veikai demaskuoti prireikė net ginekologų pagalbos.

Pyksta ant savęs

"Kauno diena" rašė, kad šią narkotikais prekiaujančią aukštąjį meninį išsilavinimą turinčią 50-metę teisėsaugininkai atkakliai persekiojo beveik pusmetį. Kol jos intymiausioje kūno vietoje rado ne tik kvaišalų, bet ir auksinių papuošalų bei eurų.

I.Jančauskienė bet kuriuo momentu buvo pasirengusi patekti už grotų. Tik taip paaiškinama, kodėl ji ten slėpė, pavyzdžiui, auksinius auskarus. Patekus už grotų, juos būtų galima išmainyti į didesnę vertę ten turinčius daiktus.

Dozės reikėjo vis didesnės, todėl pradėjau narkotikais ir prekiauti – kad prasimanyčiau pinigų.

"Žinojau, kad buvau sekama, – vakar Kauno apylinkės teisme sakė I.Jančauskienė. – Tačiau smegenys buvo paveiktos narkotikų, todėl nesupratau, ką darau. Narkotikais pradėjau malšinti stresą, 2019-ųjų pradžioje deportuota iš Anglijos. Dozės reikėjo vis didesnės, todėl pradėjau narkotikais ir prekiauti – kad prasimanyčiau pinigų. Anglijoje karfentanilio nėra. Buvau pripratusi prie heroino. O Kaune šio nebuvo. Tik minėtas jo pakaitalas, apie kurį mažai žinojau. Ypač, kad jis pražudė tiek žmonių. Jau dešimt mėnesių narkotikų nevartoju ir esu labai ant savęs pikta dėl to, kad taip elgiausi."

Bylą nagrinėjančiai teisėjai Vaivai Nevardauskienei pasiteiravus, kur Kaune pirko narkotikus, nes kaltinamajame akte teigiama, kad iš nenustatytų asmenų, I.Jančauskienė atsakė: "Yra Stoties turgus. Ten to galima įsigyti be problemų. Nereikia net nieko pažinoti. Prieini prie vieno kito ir paklausi. Po 15–20 min. atneša."

Stojusi prieš teismą I.Jančauskienė viešai atgailavo ir net apsiverkė.

Pavyko visus pergudrauti

"Kauno diena" rašė, kad šis į šešių tomų baudžiamąją bylą išaugęs ikiteisminis tyrimas I.Jančauskienės atžvilgiu buvo pradėtas pernai balandį, surengus pasalą prie tuometinių jos namų Partizanų gatvėje, kai buvo sulaikytas iš jos buto su įsigytais kvaišalais išėjęs asmuo.

Po šio atvejo I.Jančauskienė ėmė mėtyti pėdas – persikėlė gyventi pas draugę į Č.Sasnausko gatvę. Iš paskos atsekę pareigūnai pernai rugpjūtį ten taip pat surengė sėkmingą pasalą. Tada sulaikius kitą jos klientę bei atlikus kratą naujoje I.Jančauskienės gyvenamojoje vietoje, tokie patys įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotikais turint tikslą šiuos platinti buvo pareikšti ir jos 44-erių metų draugei Linai Aksomaitytei. Šiai – dėl jos namuose aptikto amfetamino.

Rasti papildomų įkalčių prieš I.Jančauskienę buvo sunkiau. Turėdami operatyvinių duomenų, kad I.Jančauskienė gali slėpti pardavinėjamus kvaišalus intymiausioje kūno vietoje, pareigūnai ją pristatė į Kauno klinikas. Tada jai pavyko visus pergudrauti: įtariamosios prekyba narkotikais makštyje buvo rasti tik jau minėti auskarai, o už liemenėlės – eurai. Maišelį su narkotikais, kurių ieškota, ji spėjo nepastebimai išsitraukti ir, šį sutrynus, numesti ant žemės.

Grumtynės pas ginekologą

Nepaisydama pareigūnų persekiojimo, I.Jančauskienė ir toliau prekiavo narkotikais. Trečiajai sulaikymo operacijai jau buvo gerai pasirengta. Joje, be pareigūnų vyrų, dalyvavo ir moterys.

Be to, sulaikius tada I.Jančauskienę vienoje iš Žaliakalnio gatvių, jai iš karto buvo uždėti antrankiai.

Nepaisant to, atvežta į Kauno klinikas, sulaikytoji priešinosi teismo sankcionuotai jos asmens kratai, todėl pareigūnėms ginekologo kabinete teko panaudoti prieš ją kovinių imtynių veiksmus.

Šį kartą intymiausioje I.Jančauskienės kūno vietoje buvo rasti ne tik eurai, bet ir trys plastikiniai maišeliai su narkotinėmis medžiagomis. Viename iš jų buvo karfentanilis, pražudęs ne vieną jo perdozavusį narkomaną.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenimis, šis sintetinis narkotikas yra aštuonis kartus stipresnis už heroiną ir tūkstančius kartų – už morfiną. Jis naudojamas stambiems žinduoliams, pavyzdžiui, drambliams užmigdyti.

Pasiteiravus I.Jančauskienės, kodėl ji laikė šį turtą tokioje vietoje, teisiamoji tikino esą slėpė tai nuo pareigūnų, kurie linkę tokias vertybes iš sulaikytųjų pasisavinti.

Neprisipažįsta tik viena

I.Jančauskienė po minėtos kratos Kauno klinikose buvo suimta ir iki šiol tebėra už grotų. Jai gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dešimties metų.

Kartu su ja prieš Kauno apylinkės teismą stojo ir kvaišalus iš jos bei L.Aksomaitytės pirkusios 45-erių Žydrūnė Kemzūrienė bei 37-erių Neringa Kaminskaitė, kurioms gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Ši byla – jau dvylikta N.Kaminskaitės akistata su Temide. Kaip ir I.Jančauskienę, į vakarykštį posėdį ją pristatė konvojaus pareigūnai. Šiuo metu N.Kaminskaitė atlieka trejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę už ne vieną vagystę bei sukčiavimo atvejį.

N.Kaminskaitė prisipažino, kad paprašiusi I.Jančauskienės atiduoti jai 100 eurų skolą narkotikais. Atvyko jų prie Savanorių prospekte esančių pasilinksminimo namų taksi. Grįžtant juo atgal ir buvo sulaikyta su įkalčiais.

Kartu su I.Jančauskiene į teismo narvą pasodinta ir kvaišalus iš jos pirkusi jau vienuolika kartų teista N.Kaminskaitė (iš dešinės).

"Stabtelėjus ties P.Lukšio ir Pakraščio gatvių sankryža iš automobilio "Škoda", važiavusio paskui mus, iššoko keturi civiliniais drabužiais vilkintys pareigūnai. Išdaužė taksi langą, ištempė mane laukan ir išsivežė", – teisme pasakojo N.Kaminskaitė.

Ž.Kemzūrienė, kurios biografijoje – jau penki teistumai, vienas iš kurių – taip pat dėl neteisėto disponavimo narkotikais be tikslo juos platinti, buvo sulaikyta su įkalčiais panašiomis aplinkybėmis. Tačiau nebuvo linkusi jų sureikšminti. Padedama savo advokato, ji labiau akcentavo, kodėl, turėdama neįgalumą, susidomėjo narkotikais. "Sergu onkologine liga, o narkotikai pakelia nuotaiką", – teigė su trimis dozėmis amfetamino sulaikyta Ž.Kemzūrienė.

Tai jau antra neįgalumą turinčios Ž.Kemzūrienės akistata su Temide dėl narkotikų vartojimo.

Vienintelė L.Aksomaitytė, iš kurios Ž.Kemzūrienė pirko minėtus kvaišalus, ikiteisminio tyrimo metu nepripažino savo kaltės. Ji vienintelė ignoruoja ir šį teismo procesą, dėl to jos byla vakar išskirta į atskirą bei paskelbta L.Aksomaitytės, kuriai gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų, paieška.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu geras

Nu geras portretas
Senos bobos ant ratu susede?

>nesuprantu< \\\\\.../////

&gt;nesuprantu&lt; \\\\\...///// portretas
Ką ten nesuprasti,nes daug viskas skaniau,praeina fermentaciją.

Manau

Manau portretas
Tai kemzurienei ten gerai pakrapscius rastum ir kadilaka su jo viduje rukanciu vairuotoju, sena tarybini seifa su rubliais ir eurais ir gal net pradeto statyt namo pamatus.gal daktaras imunikauskas padetu?
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių