Pereiti į pagrindinį turinį

Į Kauno oro uostą įsisuko nebaudžiamu pasijutęs benamis: per penkias dienas – antras jo išsišokimas

2022-09-28 10:48 diena.lt inf.

Kauno oro uosto pasieniečiai vėl su įkalčiais sulaikė tą patį benamį, kuris prieš penkias dienas jau bandė nemokamai pasivaišinti tuo metu neveikiančiame keleivių terminalo bare. Nors Kauno policija, kuriai jis buvo perduotas praėjusį kartą, iki to laiko dar buvo neapsisprendusi, kaip jį nubausti už pirmą išsišokimą. Esą dėl paties baro kaltės.

VSAT, Shutterstock nuotr.
Turinys

Anot pasieniečių atstovo, jo kolegos, dirbantys Kauno oro uoste, antradienio paryčiais vėl atkreipė dėmesį į įtartiną vyrą. Jis keleivių terminalo bendrojoje salėje atėjo į tuo metu neveikusį barą ir nuo lentynos pasičiupo vyno butelį bei pakuotę traškučių.

Išsišokėlis, nuo kurio sklido alkoholio kvapas, buvo sulaikytas, vos išėjęs į lauką ir bepradedantis vaišintis išsineštu laimikiu.

Atvesdinus jį į tarnybines Valstybės sienos apsaugos tarnybos patalpas, paaiškėjo, kad šis asmuo – tas pats 27-erių lietuvis, kuris buvo panašiomis aplinkybėmis sulaikytas ir naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį.

Kaip jau rašyta, tąkart jis taip pat apsilankė neveikiančiame Kauno oro uosto bare. Ir pasiėmė keletą ant lentynos stovėjusių alkoholinių bei gaiviųjų gėrimų butelių ir užkandžių. Tik tada jis puolė vaišintis savo laimikiu, prisėdęs prie čia pat esančio staliuko. Tačiau ir tada vos bepradėjusį vaišintis jį sulaikė pasieniečiai.

Anot pastarųjų atstovo, smarkiai įkaušęs ir sunkiai aplinkoje besiorientavęs sulaikytasis tada nesugebėjo net pasakyti, kur gyvena. Vėliau išsiaiškinta, kad jis neturi nuolatinės gyvenamosios vietos. Ir tąkart, kaip ir antruoju atveju, niekur skristi nesiruošė ir nebuvo iš niekur grįžęs.

Kaip ir praėjusį ketvirtadienį, taip ir antradienį, pasieniečiai apie sulaikytąjį informavo oro uosto Aviacijos saugumo darbuotojus bei iškvietė policininkus, kuriems jis vėl buvo perduotas.

Anot Kauno policijos atstovės, praėjusį ketvirtadienį jos kolegos tespėjo nustatyti šiam išsišokėliui sunkų – 2,51 prom. girtumo laipsnį. Ir jį išsivežė greitosios pagalbos medikai, kurie šiam asmeniui buvo iškviesti dėl išsakytų suicidinių minčių. Medikai, pasak policijos atstovės, pristatė jį į specifinės paskirties įstaigą, kurioje, kaip paaiškėjo antradienio paryčiais, jis ilgai neužsibuvo.

Be to, policijos atstovės teigimu, negavus iki antradienio iš minėto Kauno oro uoste įsikūrusio baro pranešimo apie pirmą kartą jo patirtus nuostolius, dar buvo neapsispręsta, ar pradėti dėl šio įvykio administracinę teiseną, ar ikiteisminį tyrimą.

Baro atstovų pareiškimas su nurodytu pirmuoju atveju padaryto nuostolio dydžiu – apie 48 eurai, pasak policijos atstovės, buvo gautas jau po antrojo šio asmens sulaikymo. Ir artimiausiu metu jo atžvilgiu bus pradėta administracinė teisena dėl abiejų atvejų. Anot baro atstovų, antruoju jo padaryti nuostoliai siekia apie 15 eurų.

Pasak policijos atstovės, surašyti sulaikytajam administracinio nusižengimo protokolo dėl vagystės nebuvo galimybės ir antradienio paryčiais. 5.45 val. gavus pranešimą apie naują jo sulaikymą panašiomis aplinkybėmis, jam nustatytas vidutinis – 1,53 prom. girtumas. O neblaiviam asmeniui surašyti administracinio nusižengimo protokolo negalima. Dėl tos pačios priežasties, policijos atstovės teigimu, toks protokolas šiam asmeniui nebuvo surašytas ir sulaikius jį praėjusį ketvirtadienį – apie 1.15 val. O apie tai, kad jis paleistas iš gydymo įstaigos, į kurią buvo nuvežtas greitosios medikų, policija nebuvo informuota. Tačiau medikai jų informuoti apie tai ir neprivalo.

Deja, panašu, kad šis vis didesniu galvos skausmu tampantis benamis vėl gali artimiausiu metu užsukti į Kauno oro uosto keleivių terminalo barą, nutaikęs momentą, kai šis vėl neveiks. Anot policijos atstovės, antradienio paryčiais – po to, kai sulaikytasis buvo perduotas pasieniečių jos kolegomis, jie nuvežė šį gerai policijai dėl panašių nusižengimų, už ką jau ne kartą baustas, žinomą asmenį į Nakvynės namus.