Galutinis sprendimas: buvęs teisėjas R. Antanavičius lieka nuteistas dėl kyšininkavimo

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį už kyšininkavimą nuteistam buvusiam Kauno apygardos teismo teisėjui Ramūnui Antanavičiui.

LAT trijų teisėjų kolegijos verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas.

„Be pakeitimų lieka galioti apeliacinės instancijos teismo nuosprendis“, – žurnalistams sakė teisėjas Artūras Pažarskis.

Teisėjai nenustatė esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų vertinant įrodymus eksteisėjo byloje.

„Apkaltinamasis nuosprendis pagrįstas leistinais įrodymais, įvertinta visa visuma ir padarytos pagrįstos išvados“, – sakė A. Pažarskis.

Vilniaus apygardos ir Lietuvos apeliacinis teismai iš pradžių R. Antanavičių išteisino dėl kyšininkavimo, o LAT grąžinus bylą nagrinėti iš naujo 2021 metais Lietuvos apeliacinis teismas buvusį teisėją pripažino kaltu dėl kito teisėjo papirkimo.

Jam skirta 200 minimalaus gyvenimo lygio dydžio, tai yra 7532 eurų, bauda.

Šį sprendimą R. Antanavičius apskundė LAT. Jis prašė visiško išteisinimo.

Buvęs Kauno apygardos teismo teisėjas R. Antanavičius nuteistas už tai, jog tuometiniam Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjui Mindaugui Klemeniui 2017 metų birželį davė 600 eurų kyšį, kad pastarasis sumažintų vairuotojui teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą.

Byla teismui perduota dar 2017 metų rudenį, tačiau galutinis verdiktas paskelbtas tik dabar.

Lietuvos apeliacinis teismas, antrą kartą apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą ir atlikęs įrodymų tyrimą, padarė išvadą, kad Vilniaus apygardos teismas nepagrįstai nesivadovavo pagrindinio liudytojo, t. y. teisėjo M. Klemenio, parodymais.

„Liudytojo parodymai viso proceso metu buvo nuoseklūs, logiški ir kartu su kitais įrodymais patikimai patvirtina, kad R. Antanavičius davė 600 eurų kyšį apylinkės teismo teisėjui“, – skelbė Apeliacinis teismas.

Užuominos perkant medų

M. Klemenis buvo apklaustas nagrinėjant bylą Vilniaus apygardos teisme, vėliau iš naujo – Apeliaciniame teisme.

2017 metų birželio 4 dieną R. Antanavičius užvažiavo pas M. Klemenį, norėdamas įsigyti medaus, anksčiau jis jau buvo pirkęs šio iš kolegos. Vyrai buvo pažįstami, anksčiau abu dirbo Mažeikių teisme.

Pasak M. Klemenio, iš pokalbio su R. Antanavičiumi jis supratęs, kad norima, jog jis iš neblaivaus vairavusio asmens neatimtų teisės vairuoti, kad nuobauda būtų švelnesnė.

M. Klemenis kolegai iš Kauno apygardos teismo sakęs, jog teismų praktika tokiose bylose yra griežta, neblaivūs vairuotojai praranda teisę vairuoti. Tuo metu R. Antanavičius aiškino, kad praktika neblaivių vairuotojų bylose yra ne tokia jau griežta ir jis pats ją taiko.

M. Klemenis iš R. Antanavičiaus paėmė įmautę su dokumentais.

„Po kiek laiko traukiu lapus, o tarp tų lapų – vokas. Man iš karto lengvas šokas, ištraukiau voką ir pamačiau ten eurų banknotus po 50 eurų“, – yra sakęs M. Klemenis.

Bylos duomenimis, teisėjui duotas 600 eurų kyšis.

„Kilus šokui, nežinojau ką daryti, ryte turėjau važiuoti į Vilnių, į Santaros klinikas. Galvoje sukosi, ką daryti su voku“, – pasakojo M. Klemenis.

Jis tikino bandęs susisiekti su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), tačiau jam nepavyko, apie galimą kyšį savo tiesioginiam vadovui nepranešė. STT apie galimą korupcinę veiką pranešta birželio 21 dieną.

Prisiminęs, kad R. Antanavičius Mažeikiuose turi butą, M. Klemenis įmautę su pinigais birželio 9 dieną nuvežė ir įmetė į R. Antanavičiaus buto pašto dėžutę. Paskui pranešė R. Antanavičiui ir pasiūlė jam „išsivalyti reklamas pašto dėžutėje“. Pastarasis ne iš karto suprato, kurią dėžutę, ir manė, kad jam siūloma išsivalyti elektroninio pašto dėžutę. 

Teisėjui M. Klemeniui atsisakius priimti kyšį, birželio 22 dieną su tuo pačiu prašymu ir jau 1000 eurų dydžio kyšiu jį bandė papirkti tuometinis Mažeikių rajono apylinkės prokuroras Žilvinas Gžimaila.

M. Klemenis pripažino, kad dar vieno teisininko kreipimasis dėl to paties vairuotojo jį pribloškė.

Šiam vairuotojui Mažeikių policija už vairavimą neblaiviam Mažeikiuose, Laisvės gatvėje, (1,16 promilės girtumas) skyrė 300 eurų baudą ir metams atėmė teisę vairuoti. Vyras parašė skundą teismui. Dėl mėginimo padėti vairuotojui, kaip įtariama, ir įkliuvo R. Antanavičius bei Ž. Gžimaila.

Vėliau vairuotojo skundas išnagrinėtas teisme, policijos nutarimas nubausti vairuotoją paliktas galioti. Paaiškėjus mėginimams papirkti M. Klemenį, bylą išnagrinėjo kitas Mažeikių teisėjas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Masiulį

Masiulį portretas
išpylė šaltas prakaitas

seniai buvo

seniai buvo portretas
Kawianską vagį varna r. už tris vogtus auto (tiek pas jį rado) ir dar kelių nerado, nors parodė iš kur ir kada pavogė, tėsėjas bučma nuteisė lygtinai, Idomu, už gražias akis? Kai kitas teisėjas už 100 kartų mažesnę sumą vagišiuką pusei metų į Pravienų sanatoriją nusiuntė.

>DZIUGU

>DZIUGU portretas
oi oi viena kažkoki korumpula supakavo netyčia tai jau ,,teisingumas egzistuoja"?Matyt šito antanavičiaus Stogas silpnas o Letena iš aukščiausios valdžios pusės nieko verta. Kitaip būt išteisintas tiktais teip - ,,su varpeliais " ir pergalės triūbom :D
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių