Gaisre žuvusių mažylių byla: teisiama jų motina pripažino savo kaltę

Kauno apylinkės teisme, nagrinėjančiame pernykštės tragedijos Tunelio gatvėje, kai žuvo vieni namuose su besikūrenčia krosnimi užrakinti du mažamečiai, bylą, šiandien apklausta jų motina. Ji pilnai pripažino savo kaltę ir sutiko atlyginti moralinę žalą dėl jos kaltės broliuką bei sesutę praradusiam savo vyriausiajam sūnui, kuris gyvena globos namuose ir yra pripažintas šioje byloje nukentėjusiuoju.

Pritaikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas

3 tūkst. eurų ieškinį Vidai B., teisiamai dėl piktnaudžiavimo motinos teisėmis ir pareigomis paliekant ilgą laiką vaikus be priežiūros ar panašiai žiauriai su jais elgiantis bei neatsargaus gyvybės atėmimo, pareiškė jos vyriausiojo sūnaus, kuris dar yra nepilnametis, advokatė, paskirta valstybės.

Tokia pati advokatė paskirta ir teisiamajai, kuri pažadėjo įsidarbinti ir padarytą moralinę žalą savo vyriausiajam sūnui atlyginti.

Teigiama, kad per daugiau kaip valandą už uždarų teismo salės durų trukusią žuvusių mažylių mamos apklausą netrūko nei emocijų, nei teisiamosios ašarų.

Kitas posėdis numatytas birželio 11-ąją ir per jį tikimasi baigti nagrinėti šią bylą, nes teisiamajai pilnai pripažinus savo kaltę, ketinama pritaikyti sutrumpintą įrodymų tyrimą, į kurį liudytojai nėra kviečiami.

Proceso dalyviams liepta pasirengti kitam posėdžiui ir baigiamosioms kalboms.

Vidurdienio tragedija

Kaip jau rašyta, ši tragedija įvyko pernykštės kovo 26-osios popietę. Ugniagesiai gelbėtojai, išlaužę degančio iš dalies aptinkuoto medinuko, kurio visi langai buvo su grotomis, duris, dūmuose skendinčiame jo viduje rado du mažylius.

 

 

Dvejų metų mergaitė ir jos penkerių metų brolis aptikti be gyvybės ženklų lovose. Juos dar bandė gaivinti gausios greitosios pagalbos medikų pajėgos. Tačiau visos šių pastangos buvo bevaisės.

Ekspertai nustatė, kad vaikai mirė apsinuodiję smalkėmis.

Žuvusiųjų mama teigė palikusi mažamečius vienus namuose trumpam. Reikėjo pasiimti iš banko už juos iš valstybės gautą paramą. Į jo skyrių, esantį prie „Girstučio“, nuvyko maršrutiniu mikroautobusu. Tokiu pačiu būdu iš ten ir grįžo. Be to, paliko vaikus miegančius. Nors sūnų ugniagesiai gelbėtojai rado ne toje lovoje, kurioje ji šį paliko.

Iškalbingas praeities šleifas

Tačiau į klausimą, kodėl nepaliko mažamečių greta gyvenančiai savo mamai, pas kurią su jais tądien pietavo, o užrakino, nepranešdama, kad išvyksta ir nepalikusi rakto, žuvusiųjų mama ikiteisminio tyrimo metu neatsakė.

Teisėsaugininkai prisipažino, kaip vieną iš galimų mažylių žūties versijų tyrę ir tyčinį jų gyvybės atėmimą.

Preliminariais ugniagesių gelbėtojų duomenimis, nelaimę prišaukė krosnių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai. Po tragedijos paaiškėjo, kad prieš porą metų, vykdant prevencinę akciją, jie jau buvo konstatavę netinkamą šio namuko šildymo įrenginių priežiūrą.

Paaiškėjo, kad tais pačiais 2016-aisiais administracine tvarka už tėvų valdžios nepanaudojimą arba panaudojimą priešingai vaiko interesams buvo bausta ir žuvusių mažylių mama, rasta tada, kaip ir jos sugyventinis, neblaivi.

Tai buvo jai dar gyvenant Pagėgiuose, iš kurių persikėlė į Kauną likus porai metų iki tragedijos – 2016-ųjų balandį. Tada Vidai B. buvo nustatytas 3,52 prom. girtumas. O po šio įvykio, neapsikentęs tokio jos gyvenimo būdo, į vaikų globos namus pats pasiprašė vyriausiasis Vidos B. sūnus, tebegyvenantis ten iki šiol.

Gresia įkalinimas

Nustatytas 0,09 promilių girtumas Vidai B. ir po mažiausiųjų vaikų žūties. Iš viso ji pagimdė šių keturis, tačiau tik pastaruosius augino pati.

Iš pradžių neigusi savo kaltę, vėliau žuvusių mažylių motina savo poziciją pakeitė.

Nukentėjusiuoju šioje byloje yra pripažintas ir atskirai gyvenęs, tačiau padėjęs materialiai žuvusiųjų tėvas. Pastarasis jokio ieškinio buvusiai sugyventinei nepareiškė.

Už neatsargų vaikų gyvybės atėmimą 38-erių Vidai B. gresia įkalinimas iki šešerių metų. Už tai numatyta tik reali laisvės atėmimo bausmė. Už piktnaudžiavimą motinos teisėmis ar pareigomis – bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad mažylius ji buvo palikusi vienus apie valandą. Ir tai buvo ne pirmas kartas. Palikdavo ji šiuos vienus namuose ir naktį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Senais laikais dirbau Kaune gaisrininku. Tai teko analogiškai ant rankų išnešti tris žuvusius vaikus : 1 , 3 ir 5 metų....motina išėjo išgerti kovo 8 d. proga ir paliko užrakintus. Tie ir sudegė nuo besikūrenančios krosnies. . Vyriausia vaikas buvo pas močiutę ir liko gyvas. Motina parėjo girta ir niekaip nesuprato, kas čia darosi, kieno ten apsvilę vaikai guli ant paklodės po obelimi...Labai panaši istorija ir vėl pasikartojo....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių