Gaisras „Pas Lado“ pakvipo kriminalu: ką ten veikė 80 proc. kūno apdegęs rusas, aiškinasi policija

  • Teksto dydis:

Vakarykščiu gaisru pakaunėje – Biruliškėse įsikūrusioje populiarioje pakelės užeigoje „Pas Lado“, kurią daugelis buvo pamėgę dėl kaukazietiškos virtuvės patiekalų, pradedamos šiandieninės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento suvestinės apie praėjusios paros gaisrus. Paaiškėjo, kad jame net 80 proc. kūno apdegė rusakalbis asmuo, sugebėjęs pats išeiti iš gaisro židinio. Užeigos savininkas neigia pažįstantis nelaimėlį, kuris, neaišku, ar išgyvens.

„Nepažįstame mes jo! Nežinome nei vardo, nei pavardės!“ – teigė užeigos telefonu atsiliepęs, panašu, kad jos savininkas, kurį pavyko prakalbinti tik iš antro karto ir tik išklausius visus jo priekaištus dėl trukdymo tokiu metu.

Pašnekovas tikino net nebuvęs užeigoje kilus gaisrui. Tačiau galiausiai patvirtino, kad jis kilo prie pat pagrindinio pastato esančioje malkinėje, o po to persimetė ant užeigos stogo. O į klausimą, kas galėjo sukelti gaisrą, atsakė: „Gal vėjas kažką atnešė…“ Tačiau į kitą natūraliai kilusį klausimą, ar jie šašlykus kepa lauke, jau nebeatsakė. Bet kitu skauduliu – kad nebuvo apsidraudę, pasidalijo.

E. Ovčarenko/BNS nuotr.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos suvestinėje šiandien tiksliau atkuriama vakarykščių įvykių chronologija. Pranešimas apie šį gaisrą, kuris, kaip paaiškėjo, gesintas apie puspenktos valandos, Karmėlavos seniūnijos Biruliškių kaime arba magistralinio kelio Vilnius-Kaunas 93-iajame kilometre buvo gautas 13.21 val. Po 13 minučių atvykus pirmajam ugniagesių gelbėtojų ekipažui, užeigos „Pas Lado“ stogas degė atvira liepsna.

Nepažįstame mes jo! Nežinome nei vardo, nei pavardės!

Gaisras, kurį gesinant dalyvavo penkios autocisternos bei autokopėčios, lokalizuotas tik beveik po valandos. O likviduotas tik apie 18 val. Per tą laiką nudegė užeigos stogas, nuardytos jo medinės konstrukcijos bei skardinė danga, vandeniu sulietos patalpos. Sudegė ir stoginė, kurioje laikytos malkos. Ugniagesiai gelbėtojai praneša, kad šias teko iškrauti ir perlieti vandeniu.

Patikslinama ir pati įvykio kulminacija – per gaisrą nukentėjo 1976 m. gimęs vyras, kuris iš degančio pastato išėję pats iki ugniagesių atvykimo. Nepaisant to, kad Kauno klinikose, į kurias jį pristatė greitosios pagalbos medikai, konstatuota, kad jis apdegė 80 procentų kūno.

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, greitosios medikai susišnekėti rusiškai su nelaimėliu nesugebėjo. Tačiau Klinikose šis rusakalbis pasisakė esantis Vladimir ir nurodė minėtus savo gimimo metus.

Kol kas realiausia versija, kad jis kažkaip susijęs su malkine, nes taip stipriai apdegė, kad iš jo dėvėto diržo teliko sagtis.

E. Ovčarenko/BNS nuotr.

Panašu, kad dėl sveikatos būklės nėra galimybės nelaimėlio apklausti. Neaišku ir, ar pavyks jam išgyventi.

Prielaidą, kad nukentėjusysis galėjo būti užeigos lankytojas, linkstama atmesti ne tik todėl, kad niekas daugiau iš jų, jeigu tuo metu iš viso buvo lankytojų, nenukentėjo. Neliko prie degusios užeigos ir jokio automobilio, kuriuo būtų galėjęs atvykti čia papietauti šis asmuo.

Kauno ugniagesiai gelbėtojai teigia, kad kortelė apie šį, kaip aiškėja, neeilinį gaisrą dar bus pildoma. Šiandien gaisrų tyrėjai planuoja apsilankyti įvykio vietoje pakartotinai. Kai kurie iš jų prasitarė, kad su jais užeigos savininkas kol kas bendrauti nebuvo linkęs.

 

 

Nekalbūs ir patys gaisrų tyrėjai. Tokią savo poziciją jie motyvuoja tuo, kad tyrimą dėl šio įvykio pradėjo policija.

Šios atstovė patikslino, kad jiems pavyko nustatyti ir nukentėjusiojo pavardę bei tai, kad jis – Rusijos pilietis, turėjęs laikinąjį leidimą gyventi Lietuvoje. Tačiau, nuo kada, neaišku.

E. Ovčarenko/BNS nuotr.

Anot policijos atstovės, kol kas ikiteisminio tyrimo dėl šio įvykio jie nepradėjo. Tik surinkta medžiaga pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę darbdaviui už darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimą, sukėlusį nelaimingą atsitikimą ar kitus sunkius padarinius. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Apsispręsti, ar pradėti dėl to ikiteisminį tyrimą, policija turi dešimt dienų. Tačiau jos surinkta medžiaga patvirtina pagrindinę pareigūnų versiją, dėl ko kilo šis gaisras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Batka

Batka portretas
Vladimir Vladimiravich a shio sgarel? Apiat kuryl gde nepalozana?

Aurelija

Aurelija portretas
Vladimir Mat… 1976.10.18 puikiai pažįstu ši žmogų

Aurelija

Aurelija portretas
Šis žmogus dirbo pas juos. Buvo leidę apsigyventi tose patalpose.
VISI KOMENTARAI 54

Galerijos

Daugiau straipsnių