Aukščiausiasis Teismas atnaujino 18-metės kaunietės nužudymo 2002-aisiais bylą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį atnaujino 18-metės kaunietės Vilmos D. nužudymo prieš dvidešimt metų bylą, ji perduodama teisėsaugai tirti iš naujo.

Kaip pranešė LAT, baudžiamoji byla atnaujinta pagal generalinio prokuroro išvadą dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių, kurios teismui nebuvo ir negalėjo būti žinomos priimant Klaido Kanarsko išteisinamąjį nuosprendį.

Žiauriai sumušta 18-metė pardavėja Vilma D. be gyvybės ženklų aptikta 2002 metų vasario 12-osios naktį prie V. Krėvės prospekto 26-ojo penkiaaukščio.

Pasak teismo, procesas dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių tyrimo pradėtas, esant pagrindui manyti, kad asmenys, padarę su Vilmos D. nužudymu susijusią nusikalstamą veiką, yra kartu susiję ir su vėlesniu atliekamu ikiteisminiu tyrimu dėl Lietuvoje ir užsienio valstybėse veikiančio šaunamaisiais ginklais bei sprogmenimis ginkluoto nusikalstamo susivienijimo ir jo dalyvių padarytų sunkių ir labai sunkių nusikaltimų.

K. Kanarskas minimas neseniai pareigūnų teismui perduotoje baudžiamojoje byloje, joje kaltinamieji įtariami prekiavę narkotikais, taip pat įkūrę kanapių auginimo laboratoriją Ispanijoje. Kaip manoma, jiems vadovavo K. Kanarskas.

Generalinei prokuratūrai atliekant tyrimą dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių nustatyta, kad ikiteisminis tyrimas byloje, kurioje įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu K. Kanarskas buvo išteisintas, nebuvo atliktas išsamiai ir tinkamai, o jį atlikę ikiteisminio tyrimo pareigūnai galimai piktnaudžiavo. Dėl pareigūnų veiksmų yra suėjęs apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminas.

Pasak teismo, dėl to nagrinėjant bylą teisme ir vertinant K. Kanarsko kaltės klausimą nebuvo nustatytos aplinkybės, kurios buvo nurodytos vėlesnėse liudytojų apklausose.

Klaidas Kanarskas/D. Dargio knygos „Kamuoliniai prie bausmės linijos“, Policijos departamento nuotr.

„Tyrimo metu gauti naujai paaiškėję duomenys, kurie patvirtina ir paneigia aplinkybes, turinčias reikšmės bylai išspręsti teisingai. Naujai paaiškėjusių aplinkybių duomenimis nustatytas galimas pareigūnų nusikalstamo piktnaudžiavimo faktas, aplaidžiai vykdant J. S. paiešką, kitaip darant įtaką ikiteisminio tyrimo atliekamų veiksmų ir jų metu gaunamų duomenų patikimumui“, – rašoma teismo pranešime.

Teisėjų kolegija pažymėjo, kad, esant baudžiamosios bylos atnaujinimo pagrindams, kartu tiek pagal nusikalstamos veikos padarymo metu galiojusį baudžiamąjį įstatymą, tiek pagal šiuo metu galiojančią baudžiamojo įstatymo redakciją kliūčių, dėl kurių baudžiamasis procesas būtų negalimas, nenustatyta.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Kitas įtariamasis Vilmos D. nužudymu, su „kamuolinių“ ginkluotu nusikalstamu susivienijimu sietas Jonas Snieška, buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje po 20 metų slapstymosi.

Jonas Snieška / Policijos departamento nuotr. 

Vyras buvo perduotas Lietuvai ir vėliau rastas miręs Vilniaus policijos areštinėje. Policijos suvestinėje buvo skelbiama, kad 1980 metais gimęs vyras bandė save sužaloti, jo atgaivinti nepavyko, atvykę medikai konstatavo mirtį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Būtent

Būtent portretas
Banditai kaip banditai - nieko netikėto. Bet štai milicinininkai - visai kas kita. Tikrai norėtųsi sužinot jų pavardes, ką dabar veikia, gal kartais gauna valstybines pensijas už nuveiktą "darbą", ar premijas už sąžiningą "tarnybą"?

Zenka

Zenka portretas
Viesinkit tu mentu pavardes uz tas varkes. Ta velnia tai iki gyvos!!

Tai kad

Tai kad portretas
Konkretus debilu snukiai per kita gala daryti.kuom uzkliuvo po darbo einanti namo pardaveja?asiliukai nesugebejo net mergu susirast nes net visiskos kvaisos nuo tokiu asilu sprunka.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių