Aliarmas Šančiuose – liepsnojo „Kauno baldai“: dėl gaisro mieste padidėjo oro tarša

 • Teksto dydis:

Ketvirtadienio popietę Kaune kilo gaisras – Žemųjų Šančių padangę aptemdė juodi dūmai, o po valandos pranešta, kad dėl šio įvykio mieste padidėjo oro tarša. Pirmiesiems ugniagesiams gelbėtojams atskubėjus į gaisravietę ir įvertinus situaciją, Kauno priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje paskelbtas vienas iš aukščiausių – 4 pajėgų išsiuntimo numeris (PIN), kuomet į įvykio vietą siunčiama nuo aštuonių iki dešimties automobilių.   

Po pusvalandžio pranešta, kad pajėgų išsiuntimo numeris dar padidintas – iki penktojo, kai jau siunčiama daugiau kaip dešimt ugniagesių gelbėtojų automobilių.

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, tai siejama ir su greta gaisravietės esančia chemijos gamykla „Margūnas“ bei jos azoto talpomis.

Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informavo pranešimą apie šį gaisrą Drobės gatvėje gavusi 14.10 val. 

T. Biliūno/BNS nuotr.

Pranešta, kad dega bendrovės „Kauno baldai“ keturių aukštų pastatas. Pro jo langus matyti dūmai ir atvira liepsna.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Ugniagesiams paskambino pilietiški kauniečiai, pamatę virš miesto kylantį dūmų stulpą.

Kol kas neaišku, ar bendrovės pastate yra žmonių.

Informacija apie gaisrą perduota ir policijos pareigūnams bei greitosios medikams. Pastarųjų atstovė portalą kauno.diena.lt informavo, kad kol kas į įvykio vietą išsiųstas tik vienas jų automobilis, kurio ekipažo pagalbos, praėjus geram pusvalandžiui nuo gauto pranešimo, dar niekam nebuvo prireikę. Tačiau medikai budi įvykio vietoje. 

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Pirminiais duomenimis, dega ardomas pastatas. Į jį ugnis persimetė iš šalia esančio statybinių šiukšlių konteinerio.

Pirmieji ugniagesių ekipažai, pasiekę įvykio vietą, raportavo, kad dega visi keturi pastato aukštai. Ir pirmiausiai bandoma suvaldyti gaisrą iš išorės, nes patekti pastato vidun trukdo šarvuotos jo durys.

Paskelbus padidintą pajėgų išsiuntimo numerį, teigta, kad niekaip nepavyksta pasiekti gaisro židinio – ne tik trūksta pajėgų, bet ir labai didelė kaitra.

Praėjus penkiolikai minučių po padidinto pajėgų išsiuntimo numerio, Kauno miesto savivaldybė informavo gavusi iš Priešgaisrinės apsaugos departamento informaciją, kad dėl gaisro „Kauno balduose“ mieste padidėjo oro tarša ir rekomenduojama ne tik neiti į lauką, bet ir užsisandarinti langus bei duris.

Apie galimą užterštumą trumposiomis žinutėmis perspėti pusantro kilometro spinduliu nuo įvykio vietos gyvenantys Šančių gyventojai.

Rekomendacijos gyventojams, kaip elgtis padidėjusios oro taršos atvejais – čia.

Tuo tarpu su gaisru besigalinėjantys ugniagesiai gelbėtojai, praėjus pusantros valandos po atvykimo į įvykio vietą, konstatavo, kad degančio pastato viduje žmonių nebuvo. Tačiau jo antrajame aukšte buvo itin degi medžiaga – porolonas, o trečiajame ir ketvirtajame aukšte stovėjo gamybiniai konteineriai.

Pirminiais duomenimis, versijų, kas galėjo sukelti šį gaisrą, – ne viena. 

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Apie 16 val. bendrovės „Kauno baldai“ atstovai išplatino komentarą dėl kilusio gaisro.

„Senajame „Kauno baldų“ pastate gamyklos atostogų metu priešgaisrinės fabriko sistemos užfiksavo dūmus. Keli buvę darbuotojai nedelsiant paliko patalpas, operatyviai iškvietėme ugniagesius, kurie dabar dirba.

Šiuo metu turimais duomenimis, žmonės nenukentėjo, o tai svarbiausia. Įvykio priežastys šiuo metu tiriamos“, – teigė „Kauno baldų“ valdybos narys Vytautas Vaškys.

„Gamyba nevyko, dauguma darbuotojų atostogauja, todėl įrengimai perkeliami į naujas patalpas“, – BNS sakė SBA grupės atstovas Petras Lingė.

„Kauno baldai“ priklauso SBA grupei.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
numestas kancaras?

Nuo jo

 Nuo jo portretas
Kaip gi neatsiras bent vienas,kuris nepaminėtu Rusijos. Ant tiek praplautos smegenys žmonėms.

Anonim

Anonim portretas
Šančių baldai, jei neklįstu, degė jau ir anksčiau, gal prieš 12-14 metų.
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių