2 tūkst. metų senumo kultūros vertybių kontrabandininkas stos prieš teismą

 • Teksto dydis:

Kauno apygardos teismui perduota byla dėl pasikėsinimo gabenti didelės vertės kultūrinių-archeologinių daiktų kontrabandą, dalis jų – daugiau nei dviejų tūkstančių metų senumo, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Muitinės kriminalinės tarnybos atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, išgabenimui paruoštose siuntose pareigūnai rado archeologinius radinius, kurių vertė – apie 59 tūkst. eurų.

Bylos duomenimis, 2020 metų gruodžio mėnesį, oro uoste, pareigūnams patikrinus kaltinamojo M. Š. paruoštas siuntas, jose buvo rasti didelės vertės kultūriniai objektai.

Gavėjo duomenis surašė neegzistuojančius, nes žinojo, jog neturi būtino tokioms siuntoms Kultūros paveldo išduoto leidimo.

„Išsiuntimui į užsienio valstybes buvo paruoštos keturios senovinės metalinių šarvų dalys, kojų blauzdų apsaugos, bei dar dvi siuntos su senoviniais žalios spalvos metaliniais karių šalmais. Visose trijose siuntose M. Š. savo duomenų nenurodė, o gavėjo duomenis surašė neegzistuojančius, nes žinojo, jog neturi būtino tokioms siuntoms Kultūros paveldo išduoto leidimo“, – rašoma pranešime.

Tyrimo metu gautose išvadose teigiama, jog II-I amžiaus prieš Kristų senovinės metalinių šarvų dalys, blauzdų apsaugos, yra didelės kultūrinės vertės archeologinis radinys, atspindintis Romos Respublikos laikų apsauginės ginkluotės istoriją. Blauzdų apsaugų vertė – 26 tūkst. eurų.

Vienas iš šalmų – Chalkidikės tipo didelės kultūrinės vertės objektas, priklausantis helenizmo epochai, tai unikalus pavyzdys atspindintis vėlyvosios Graikijos laikų apsauginės ginkluotės istoriją. Šio šalmo vertė – 18 tūkst. eurų.

Kitas išsiuntimui paruoštas šalmas – Montefortino tipo, archeologinis radinys, taip pat didelės kultūrinės vertės objektas, jo vertė – 15 tūkst. eurų.

M. Š. pareikšti kaltinimai dėl pasikėsinimo kontrabandai. Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Kauno apygardos prokuratūros prokurorė prašo kaltinamajam paskirti 5 tūkst. eurų dydžio baudą, o sulaikytus antikvarinius daiktus perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.NAUJAUSI KOMENTARAI

cha

cha portretas
Ot metalas buvo tais laikais, net nesurūdijo per tiek metų. Net oda prie šalmo nesupuvo. Tai jums ne kokie vokiečių ar sovietų šalmai, iš kurių per 50 metų nieko neliko. O jei rimtai, tai Mordechajus su Abrahamu iš Odesos Moldavankos dar ne tokių pagamindavo, jie jums ir Abraomo peilį ir Kristaus apsiaustą gali pasiūlyti . O jei gerai sumokėsit, ras ir obuolį, kurį Adomas rojuj prakando.... ką čia kažkoks graikų šalmas...

Vova

Vova portretas
Pagal foto, tai čia ne šalmai, o dangteliai stiklainiams. Gal ir stiklainiai vertybė, juose Čingischanas agurkus marinavo...

Vova

Vova portretas
Paprastai kontrabados objektus prokurorai prašo sunaikinti...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių