Apie rekonstruojamą Kalvarijos gatvę: kai kurie suabejoja, ar čia išvis yra kelias

Šių metų pradžioje pradėta Kalvarijos gatvės Aleksote rekonstrukcija net ir artėjant darbų joje užbaigimo terminui neatsigina piktų replikų iš vietinių gyventojų. Pasak kauniečių, sutemus ypač pavojinga šios gatvės sankirtose. Mat, čia, nors gatvių apšvietimo stulpai jau įrengti, bet dar nešviečia.

Pagrindinėmis Kalvarijos-Alšėnų ir Juodelynės-Kalvarijos gatvių sankryžomis nuolatos juda dideli srautai transporto priemonių, tačiau vos priartėjusios jos patenka į chaotiškas eismo sąlygas.

Vakarais gatvė skendi tamsoje

Aplink išmėtytos rekonstrukciją atliekančių darbininkų statybinės medžiagos, o automobiliai, gyventojų žodžiais tariant, priversti riedėti šalia minėtų gatvių sankirtų nusidriekusiu šunkeliu. Jei dieną situaciją čia dar bent šiek tiek suvaldoma, tai vakarais esą tai padaryti tampa itin keblu.

„Vėlesniu paros metu visa gatvė skendi tamsoje, nes joje nėra jokių šviesų. Tie, kurie nedažnai važiuoja pro šią vietą, net suabejoja, ar čia išvis yra kelias, nes nieko nesimato. Dalis gatvės apšvietimo stulpų jau pastatyta, bet jie kažkodėl neįjungti. Netrukus įžiebsime Kauno kalėdinę eglutę, tai gal bent dvi lemputes nuo jos ir Kalvarijos gatvėje kas nors galėtų pakabinti? – ironijos negailėjo ir galimą išeitį siūlė su portalo redakcija susisiekęs Aleksoto gyventojas Dalius.

Gyventojai piktinasi neūkiškumu

Dienomis, pasakoja gyventojas, pro minėtas Kalvarijos gatvės sankirtas važiuojantys automobiliai ir viešasis transportas priversti manevruoti pro purvynus. Visi transporto priemonių šonai aptaškomi purvais.

„Taip atliekami šios gatvės rekonstrukcijos darbai rodo tikrą neūkiškumą. Juk galėjo pradėti tvarkymą nuo šių sankryžų...Jose įrengtos viešojo transporto stotelės, vakarais iš viešojo transporto išlipantys suaugusieji ir vaikai panyra į visišką tamsą ir klampoja purvynu tarp išmėtytų vamzdžių ir trinkelių. Kaip dirbo, taip paliko – nepripilta nė žvyro. Kodėl taip yra, neaišku. Gal tvarkant gatvę trūksta pajėgumų?“ – svarstė kaunietis ir pridūrė, kad sankryžose reikėtų bent laikino signalinio apšvietimo.

Netrukus įžiebsime Kauno kalėdinę eglutę, tai gal bent dvi lemputes nuo jos ir Kalvarijos gatvėje kas nors galėtų pakabinti?

Įvardijo tolimesnę eigą ir terminus

Kaip portalui kauno.diena.lt sakė Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, darbai turėjo baigtis šį mėnesį, tačiau dėl vėluojančių lygiagrečių bendrovės „Kauno vandenys“ lietaus nuotėkų tinklų įrengimo projektų, Kalvarijos gatvėje rekonstrukcija vėluoja.

Techninio-projektų skyriaus viršininko Dariaus Gražio tvirtinimu, Kalvarijų gatvėje šiuo metu vykdomi trys skirtingi projektai. O „Kauno vandenų“ vykdomo lietaus nuotekų tinklo projekto pabaiga numatyta gruodžio 31 dieną.

„Darbai suderinus visas procedūras vyksta kaip numatyta projekte. Kiti susisiekimo infrastruktūros dalies projektai nėra bendrovės „Kauno vandenys“ kompetencijos ribose“ – pabrėžė jis.

„Žiemos periodui visą Kalvarijos gatvę numatoma padengti bent vienu sluoksniu asfalto. Apšvietimas turėtų būti pajungtas per kelias ateinančias savaites“, – žadėjo A. Pakalniškis.

Pašnekovo teigimu, rangos darbus atliekantys bendrovės „Fegda“ atstovai gatvės priežiūrą žiemos periodui numato perduoti miestui.

Primename, kad rekonstravimo darbams, apimantiems atkarpą nuo Europos prospekto iki „Via Baltica“, Kauno savivaldybės duomenimis, skirta apie 4 mln. eurų. Suma finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų.


Šiame straipsnyje: kalvarijos gatvėAleksotasrekonstrukcijaskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

ED

ED portretas
Čia visiems tiems, kurie aiškina, kad reikia džiaugtis, kad tvarko ir nekreipt dėmesio KAIP TVARKO? Ir aš gyvenu vienoje iš tų šalutinių gatvelių, ir tikrai džiaugiuosi, kad tvarko, bet žiūrėti, kaip iškasa-užkasa, iškasa-užkasa jau nėra jėgų. Autobusų vairuotojai kasdien klausinėja keleivius, kaip ir kur čia pravažiuoti, guodžiasi, kad gaila naujų autobusų. O ir labai teisingi pastebėjimai apie šaligatvių ir gatvės pločių santykį. Gal kas galėtų paaiškinti, kam gatvėje, kurioje tik retkarčiais praeina vienas kitas pėstysis ar kartais pravažiuoja vienas kitas dviratis, reikalingi tokie platūs šaligatviai, o pati jau naujai sutvarkyta gatvė vos sudaro galimybę prasilenkti priešprieša važiuojantiems stambesniems automobiliams? Rajonas čia pramoninis, fūrų ir sunkvežimių važiuoja daug, bet gatvė buvo tvarkomi akivaizdžiai ne jiems. Taigi, labai džiaugiamės,kad tvarko, bet dar labiau džiaugtumėmės, jei darbuose dalyvautų ir galvos, o ne tik rankos ir sunkioji technika.

Simonas

Simonas portretas
Griškabūdžio gatvėje požeminiai darbai baigti,tačiau gatve neasfaltujama.Išvažiuoti per purvyną neįmanoma,dumblu teršiama Veiverių centrinė gatvė,reikia susirūpinti p.Aloyzui.

Anonimas

Anonimas portretas
Julijanavos gatvė irgi baisi.
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių