Žaliakalnyje pastatyta skulptūra legendinei Kauno senbernarei Bitei (pamatykite)

Penktadienį Žaliakalnyje pradėta montuoti skulptūra legendinei Kauno senbernarei Bitei atminti. Vakarop darbas bus baigtas, o šeštadienio rytą skulptūrą galės pamatyti į Žaliakalnio turgų atvykę miestiečiai.

„Buvo planuota, kad skulptūra kauniečių itin mylimai Bitei atsiras gegužės pabaigoje. Tačiau procesas užtruko. Šiandien keliavau į Žaliakalnio turgavietę ir pamačiau, kad šalia jos montuojamas meninis akcentas šuniui“, – susisiekęs su portalu kauno.diena.lt pasakojo Žaliakalnyje gyvenantis Romualdas.

Apsilankiau rekonstruotoje Zanavykų gatvėje, kurioje stovės skulptūra senbernarei. Turgaus prieigose jau buvo pradėti skulptūros montavimo darbai, tačiau ji dar uždengta polietilenu. Sutikau Bitės šeimininką, iškilusios skulptūros iniciatorių Algimantą Baką ir darbo autorių skulptorių Luką Šiupšinską. 

„Kryžiaus kelius nuėjome, kol pasiekėme tikslą. Valdininkai nelabai norėjo to projekto, padėjo žmonių daromas spaudimas. Pasaulyje tai bus trečias paminklas senbernarui ir pirmas – kalytei. Nuo Bitės kapo į  šią vietą atvežėme ir žemių“, – portalui kauno.diena.lt pasakojo A.Bakas.

„Šiandien iki darbo dienos pabaigos baigsime montuoti, įdėsime trinkeles. Šeštadienio rytą skulptūra bus pateikta žmonių dėmesiui“, – portalui aiškino L.Šiupšinskas.

„Ar nepavogs to šuns“, – svarstė pro šalį ėjęs vyras.

„Kas jį vogs“, – vyrui paprieštaravo stabtelėjusi moteris.

Lėšas – 26 tūkst. 500 eurų –  A.Bako idėjai „Senbernarės Bitės skulptūra“ skyrė Kauno miesto savivaldybė.

Šeštadienio rytą skulptūra bus pateikta žmonių dėmesiui.

L.Šiupšinskas teigė, kad „popierizmas“ ir kūrybinis procesas prasidėjo 2018 metų vasario mėnesį, o pati skulptūros gamyba truko pusmetį.

Senbernarė Bitė išgyveno 12 metų – nuo 2004 m. gegužės 31 d. Iki 2016 m. gegužės 31 d. Kauniečių mylimas šuo nugaišo nuo širdies ligos.

Buvo planuota, kad skulptūra atsiras gegužės 31 d. Vis dėlto tai įvyko truputį vėliau.

Projekte buvo numatyta Bitės skulptūrą statyti Laisvės alėjoje, netoli Kauno valstybinio lėlių teatro, todėl Bitės šeimininkas nenudžiugo sužinojęs, kad senbernarų veislės keturkojės skulptūra atsidurs Žaliakalnio turgaus prieigose. Jis pageidavo, kad skulptūra senbernarei atsirastų ne šalia Žaliakalnio turgavietės, o kultūra dvelkiančioje aplinkoje – prie Kauno valstybinio lėlių teatro. To norėjo ir nemažai kauniečių.

Miestiečiai ir Kauno svečiai Bitę prisimena kaip puikiai dresuotą šunį, vaikščiojantį po gatves su krepšeliu dantyse. Bitė pragyveno be pavadėlio, ji buvo labai paklusni ir sumani, lengvai bendraujanti. Senbernarė yra išgelbėjusi kelis vaikus, nemažai kačių.

„Bitė išgelbėjo net 14 kačių“, – patikslino A. Bakas. Senbernarė, pamačiusi išmestus kačiukus, įsikąsdavo juos į dantis ir parnešdavo namo.

„Dėl Bitės pasikeitė gyvūnų laikymo taisyklės – jos tapo palankesnės“, – priminė jos šeimininkas.   

L. Šiupšinskas teigė, kad skulptūrai pasirinko Zanavykų gatvę, nes  Bitė su šeimininku gyveno Žaliakalnyje ir buvo nuolat matoma Žaliakalnio gatvėse, taip pat ir prie šio turgaus, bėganti su krepšeliu, pilnu pirkinių.


Šiame straipsnyje: skaitytojo naujienasenbernarė BitėLNK1Algimantas Bakasskulptūra BiteiLukas Šiupšinskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

regina

regina portretas
kas cia dar renkasi kur statula turi stoveti tegul pasistato savo kambary as turiu labai protinga kate kuri mane prikelia i darba ir kas jai pastatys paminkla atiduotu tuos pinigus biedniokam

Anonimas

Anonimas portretas
TUOJ TA BITE DINGS KAUNO ZULIKAI JA PATVARKYS I METALO LAUZA O TADA BROSKEI PINIGU REIKS DALBAJOBAI KAUNAS MESLINAS.

Anonimas

Anonimas portretas
Oho kiek skirtingu nuomoniu Kur lietuviska vienybe
VISI KOMENTARAI 58
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių