Vokietijos gamybos milžinė plečia paslaugų centrą Kaune

 • Teksto dydis:

Pasaulinė automatizavimo sprendimų milžinė „Festo" plečia paslaugų centrą Kaune. Per trejus metus Vokietijos bendrovė planuoja įdarbinti 300 finansų, informacinių technologijų, dokumentų valdymo, rinkodaros bei inžinerijos specialistų ir taip Kaune dirbančią komandą išplėsti daugiau nei dvigubai.

„Pagrindinė priežastis, kodėl plėtrai pasirinkome Kauną, yra bendrovės poreikius atitinkanti aukštojo mokslo sistema ir mieste įsikūrusių aukštųjų mokyklų ruošiamų specialistų kompetencijos", - teigia „Festo" generalinis direktorius Pekka Parikka.

„Šalyje ugdomų specialistų galimybes jau įrodė esami darbuotojai, todėl matydami potencialą ir labai padedami „Investuok Lietuvoje" nusprendėme ne tik dvigubai padidinti turimą komandą, bet ir glaudžiau bendradarbiauti su Kauno aukštosiomis mokyklomis", - pastebi „Festo" personalo vadovė Giedrė Belazarienė.

Nuo 1992 metų Lietuvoje veikianti bendrovė šiuo metu Kaune įdarbina beveik 270 specialistų. Rinkdamiesi investicijų lokaciją paslaugų centro plėtrai bendrovė svarstė apie Lietuvą, Latviją, Lenkiją, Rumuniją ir Indiją.

„Festo" grupėje visame pasaulyje dirba beveik 19 tūkst. darbuotojų, o produkciją ir palaikymą teikia 300 tūkst. klientų 176 valstybėse. Be to, per metus bendrovė sukuria apie 100 naujų produktų ir iš viso turi daugiau nei 2,6 tūkst. visame pasaulyje galiojančių patentų. Daugelis jų - pažangiausios pasaulyje automatizavimo sistemos, įskaitant bioninio mokymosi technologiją.

„Vokietija yra mūsų strateginis partneris daugelyje sričių, įskaitant ir tiesiogines užsienio investicijas, todėl „Festo" sėkmė yra Lietuvos pergalė. Visgi investicinė aplinka Lietuvoje turėtų būti gerinama nuolat ir tikiu, kad numatytos įgyvendinti Vyriausybės reformos bus rimtas postūmis esamų užsienio bendrovių plėtrai ir naujų atėjimui į Lietuvą", - teigia Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Šalia eilę metų paslaugų centrų klasterio augimu stebinusį Vilnių sparčiais žingsniais vejasi Kaunas. Gerą aukštųjų mokyklų tinklą, kvalifikuotus specialistus ir augančią biurų rinką turintis Kaunas ateityje taps svarbia šalies paslaugų centrų lokacija", - teigia ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

„Bendrovės paslaugų centras yra didžiausias gamybinės įmonės paslaugų centras Lietuvoje. Jos sprendimas plėstis naudingas Kaunui ne tik dėl naujų darbo vietų. Tokios milžinės sėkmės istorija rodo augantį miesto potencialą ir atkreipia kitų užsienio bendrovių, dėmesį bei padeda įtikinti jas Kauno pasiūlymo verte", - teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje" generalinis direktorius Mantas Katinas.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 10 gamybinių bendrovių paslaugų centrų. Žinomiausi jų yra Skandinavijos kompanijų „Outokumpu", „Ahlstrom-Munksj￶" ir „Paroc".NAUJAUSI KOMENTARAI

šaukštas deguto

šaukštas deguto portretas
išsilavinusių darbuotojų potencialas ir galimybė mokėti mažas algas-patrauklumo esmė

hghggh

hghggh portretas
na va, pasirodo, kad pas mus yra geras aukštųjų mokyklų tinklas, puikiai paruošti specialistai, dėl kurių ir ateina užsienio investicijos. Tai kažin kodėl taip žviegiama dėl tos švietimo pertvarkos? Gal čia visai priešingų tikslų siekiama , kad ir dėl tos praktiškai vienintelės priežasties - išsilavinusių žmonų nebeateitų investuotojai.

kestutisd

kestutisd portretas
Uzteko atiduoti KAUNA i geras rankas ir is karto geri rezultatai.Pagarba merui,jei per 2metus tiek pasiekta,tai dar per kokius 6-10metu-pasieks tiek,kad Kaunas-suklestes.Meras-tai tikras,savas,patrijotas-kaunietis...
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių