Visuotinis gyventojų testavimas įsibėgėja ir Kaune

Ilgąjį savaitgalį Lietuvoje prasidėjo atsitiktinių žmonių testavimas dėl koronaviruso (COVID-19) sukeltos infekcijos.

Dešimtyje didžiausių šalies miestų gyventojams prie savivaldybių pasirinktų vietų – prekybos centrų, turgaviečių, vaistinių – išduodami specialūs kvietimai, o  su juose esančiais kodais žmonės gali registruotis į karštąją liniją ir, nuvykę į mobiliuosius patikros punktus, pasidaryti koronaviruso testą, net jei ir nejaučia simptomų.

Kauno savivaldybė kvietimų dalinimui taip pat atrinko gyventojų lankytinas vietas, tačiau jos nėra skelbiamos.

„Siekiame, kad išplėstinis testavimas vyktų tikrai pagal atsitiktinę imtį ir gyventojai neimtų „medžioti“ kodus dalijančių savanorių“, – portalui kaunodiena.lt sakė Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Pasak karštosios koronaviruso linijos koordinatorės Gretos Beinaravičiūtės, Kaunas ryte buvo kiek apsnūdęs, tačiau įdienojus karštosios linijos telefonai netyla, kauniečiai skambina registruotis tyrimams į Kaune veikiančius mobiliuosius punktus.

„Pagal užsiregistravusių skaičių ir mobiliųjų punktų galimybes, šiandien dienai  praktiškai pilnai užpildyta. Jau registruojame šeštadieniui ir sekmadieniui“, – informavo G. Beinoravičiūtė.

Iš pat ryto aktyviausiai registravosi Utenos, Telšių ir Marijampolės savivaldybių gyventojai. Vilniaus, Kauno, Panevėžio gyventojai aktyviai registruotis ėmė kiek vėliau.

„Mobilūs punktai yra aprūpinti, o savivaldybės yra įpareigotos užtikrinti, kad būtų įmanoma ištirti tą skaičių gyventojų, kiek yra numatyta išdalinti kvietimų. Kiek žmonės pasinaudos galimybe ir kiek pasiėmę kvietimą užsiregistruos ir atvyks, bus aišku jau tik po savaitgalio“, – visuotinio testavimo apimčių neskubėjo vertinti G. Beinoravičiūtė.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbė, kad planuojama išdalinti 7 tūkst. kvietimų išsitirti nuo koronaviruso.

Kvietimus turintys žmonės turi registruotis karštosios koronos linijos telefonu 1808. Konsultantams jie privalo nurodyti, kad simptomų nejaučia, tačiau yra gavę kvietimą ir pasakyti jame nurodytą specialiai sugeneruotą kodą.

Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad visuotinis gyventojų testavimas leis geriau suprasti tikrąją epidemiologinę situaciją Lietuvoje

„Ilgąjį savaitgalį išnaudosime atlikti nemažą kiekį testų, kuris paprastai per savaitgalį nukrenta. O tas tyrimų skaičius leistų įsivertinti tam tikrą epidemiologinę situaciją ten, kur žmonės lankosi intensyviausiai. Savivaldybės išsirinks tam tikrą vietą. Labiausiai tikėtina, kad tai bus didelis prekybos centras, kur yra didelis traukos objektas“, – aiškino A.Veryga.


Šiame straipsnyje: Koronavirusas LietuvojeCOVID-19 karantinasCOVID-19 saviizoliacijagyventojų testavimaskoronaviruso tyrimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

PINIGŲ IŠMETIMAS Į BALĄ

PINIGŲ IŠMETIMAS Į BALĄ portretas
Deja, bet šie tyrimai neatsakys į klausimą, ar žmogus yra anksčiau susidūręs su koronavirusu“, – LRT radijo laidai „Ryto garsai“ sakė S.Čaplinskas.

ponas

ponas portretas
truksta skaiciu statistikoj,todel ieskoma inirtingai ligoniu...gali neskolint kai mazai ligoniu.siaip tai karantinas bus iki rinkimu ko gero.musu seimininkai duos isakyma tempt maksimum karantina.

Anonimas

Anonimas portretas
yra vietos, kurios neskelbiamos...Cirkas tęsia gastroles.
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių