Vieta, kurioje laukiami visi, turintys regos negalią

 • Teksto dydis:

Regos negalia – nemenkas iššūkis tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai. Dalį žmonių ji gali paskatinti atsiskirti nuo išorinio pasaulio ir užsidaryti savajame.

Vis dėlto, regos negalia neprivalo būti kliūtis dalyvauti socialiniame ir kultūriniame gyvenime, realizuoti savo pomėgius ir užsiimti prasminga veikla.

Tokia idėja vadovaujasi viešosios įstaigos LASS (Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga) Kauno filialas. Jų durys atviros akliesiems ir silpnaregiams, ieškantiems socialinių paslaugų bei norintiems turiningai praleisti laiką.

Pagrindinis tikslas – integracija į visuomenę

Viena iš regos negalią turinčių asmenų užsisklendimo priežasčių – informacijos apie teikiamą paramą ir pagalbą trūkumas. Todėl svarbu kreiptis į įstaigą, padėsiančią rasti atsakymus ir nukreipsiančią tinkama linkme.

LASS Kauno filialas prisideda prie regos negalią turinčių asmenų socialinės reabilitacijos. Įstaigos darbuotojai kasdien aktyviai siekia, kad kiekvieno sutrikusios regos asmens balsas būtų išgirstas, o teisės – apgintos.

Pagrindinis šios įstaigos tikslas – skatinti regos negalią turinčių asmenų integraciją į visuomenę, mažinant jų socialinę ir kultūrinę atskirtį. Todėl skiriamas išskirtinis dėmesys aklųjų ir silpnaregių savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymui, profesinio konsultavimo ir orientavimo teikimui.

LASS Kauno filiale regos negalią turintiems asmenims teikiamos įvairios socialinės paslaugos, rūpinamasi, kad gyvenamojoje savivaldybėje neįgalieji gautų visas reikiamas medicinines, juridines ir kultūrines paslaugas. Teikiamos dienos užimtumo, individualios pagalbos, meninių gebėjimų lavinimo paslaugos. Esant poreikiui, pagalba akliesiems ir silpnaregiams teikiama ir namuose.

Siekiant užtikrinti galimybes prasmingai praleisti laiką, skatinamas regos negalią turinčių asmenų įsitraukimas į menines, sveikatinimo ir poilsio veiklas.

Platus veiklų pasirinkimas

LASS Kauno filialo lankytojams siūlomos įvairios laiko praleidimo formos tam, kad kiekvienas rastų tai, kas geriausiai tinka jo pomėgiams ir įgūdžiams.

Muzikalieji kviečiami jungtis prie folkloro ansamblio „Kanapija“ ar liaudiškos muzikos kapelos „Bičiuliai“. Norintys apčiuopiamo savo laisvalaikio rezultato laukiami rankdarbių būrelyje, pynimo iš vytelių būrelyje „Prakalbintas Žilvitis“ ar keramikos studijoje. Centre taip pat vyksta ir dramos teatro užsiėmimai.

Veiklų tikslas – lavinti regos negalią turinčių asmenų meninius gebėjimus, ugdyti jų saviraišką ir kūrybiškumą.

Lankytojams siūloma dalyvauti ir savipagalbos bei artimųjų paramos grupėse, kuriose tenkinamas bendravimo poreikis.

LASS Kauno filialo veiklos vykdomos iš „Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto“ lėšų. Šis projektas yra finansuojamas iš Neįgaliųjų reikalų departamento prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų, taip pat 20 proc. prie finansavimo prisideda Kauno miesto savivaldybė.

Be būrelių ir užsiėmimų, LASS Kauno filialo lankytojai kviečiami į įvairias edukacijas, ekskursijas bei keliones. Centro bendruomenėje minimos ir šventės, kurių metu lankytojai dar geriau pažįsta vienas kitą ir lavina socialinius bei kultūrinius įgūdžius.

LASS Kauno filialas mielai laukia ir naujų lankytojų bei narių. Jie kviečiami atvykti į VšĮ LASS pietvakarių centrą Savanorių pr. 206 (102 kab.), Kaune arba kreiptis telefonais 8 37 730304, 864010722, 861495317 ar el. paštu pietvakariai@lass.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
mano centras ir jame man man gera
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių