V. Matijošaitis: miestui Kauno centrinio pašto tikrai nereikia

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako, kad miestui Kauno centrinio pašto pastatas nereikalingas ir jį reikėtų parduoti verslui.

„Yra labai gražūs žodžiai – miesto reikmėms, visuomenės reikmėms. Visada kiekvienas turtas turi būti naudojamas ar pagal paskirtį, bet jis turi kažkokią ar naudą nešti, ar bendruomenei būti, bet kad perimtų miestas vien dėl to... Ten beprotišką krūvą pinigų reikėtų sudėti jį remontuojant, plius, atsirastų kasdieninės išlaidos. Miestui tikrai nereikia“, – BNS penktadienį sakė V. Matijošaitis.

Lietuvos paštas yra priėmęs sprendimą gruodžio viduryje parduoti Kauno, taip pat Vilniaus ir Klaipėdos centrinių paštų pastatus, Susisiekimo ministerija penktadienį paskelbė sieksianti sustabdyti aukcionus Kaune ir Klaipėdoje.

V. Matijošaitis teigia norintis, kad pašto pastatas „būtų gyvas, judrus, būtų visada pilnas žmonių ir kad miestui tai nekainuotų“.

Turtas nereikalingas yra tas pats kaip skęstančiam dar plytą po kaklu padėti.

Jis pabrėžė, jog miestas ir pats stengiasi parduoti jam nereikalingą nekilnojamąjį turtą bei pritaria, jog geriausias „Lietuvos pašto“ sprendimas yra pastatą parduoti.

„Turtas nereikalingas yra tas pats kaip skęstančiam dar plytą po kaklu padėti (...). Užtenka Kaune viešųjų erdvių tikrai. Neįsivaizduoju, kas galėtų jį išlaikyti. Geriau tegu parduoda privačiam verslui ir išsispręs“, – sakė meras.

Susisiekimo ministerijos darbo grupė penktadienį taip pat nusprendė vykdyti viešąsias konsultacijas, kaip būtų galima visuomenės poreikiams pritaikyti kultūros vertybėmis pripažintus Kauno ir Klaipėdos pastatus. Architektų sąjungos Kauno skyrius siūlo pastate įrengti architektūros centrą, Klaipėdos savivaldybė svarsto buvusiame pašto pastate įkurdinti biblioteką ar Santuokų rūmus.

Klaipėdos miesto savivaldybė ketvirtadienį oficialiai kreipėsi į Lietuvos paštą, prašydama stabdyti aukcioną ir išreiškė ketinimus pastatą įsigyti. Kauno ir Vilniaus miestų savivaldybės tokio noro nėra pareiškusios.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietė

Kaunietė portretas
Daromas istorijai nusikaltimas. Ne viskas gali būti matuojama pinigais. Istorija neparduodama. Kauno Centrinis Paštas tai yra Nepriklausomybės simbolis, kuris turi būti išlaikytas ateinančioms kartoms pagal savo paskirtį! Ir turi būti išlaikomas valstybės. Tikiuosi, kad bus grąžintas visuomenei, nes dabar paštas sugrūstas į " daržinės" patalpas, esančias Akropolyje.

Karta

Karta portretas
AB "Lietuvos paštas" - priklauso 100 proc. valstybei, mokesčių mokėtojams. Kauno centriniai pašto rūmai - tai visuomeninė, kultūrinė, meninė ir istorinė reikšmė. Miestas turėtų rūpintis, jog tokie objektai būtų išsaugoti ateinančių kartų visuomenei.

matijošiui nereikia pašto,

matijošiui nereikia pašto, portretas
o Kaunui nereikia matijošiaus ir jo besočių sūnelių, nes labai brangu išlaikyti. Atiduosim į aukcioną, tik kažin, ar kas pirks ?
VISI KOMENTARAI 147
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių