V. Landsbergis: tai – mėšlo krūva

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Pasivaikščioję po Kauno knygynus šios knygos tikriausiai nerasite. Nors vieni ją peikia ir siūlo uždrausti, o kiti laukia eilėje, kad galėtų pirmieji ją perskaityti.

Pasivaikščioję po Kauno knygynus šios knygos tikriausiai nerasite. Nors vieni ją peikia ir siūlo uždrausti, o kiti laukia eilėje, kad galėtų pirmieji ją perskaityti.

Faktas yra akivaizdus, nors Kaunas dažnai vadinamas dešiniųjų miestu, metų pradžioje knygynų lentynose pasirodžiusi skandalingos knygos "Dinastija. Landsbergių išgyvenimo istorija" tiražas buvo kaipmat išpirktas.

Rūtos Janutienės knyga sukėlė panašų sąmyšį tarp kauniečių, kaip ir prieš daugiau nei dešimt metų išleistas Vytauto Petkevičiaus "Durnių laivas".

"Kaip jūs galite tokias knygas pirkti ir kaip knygynas drįsta tokia rašliava prekiauti?" –  "Dinastijos" ieškantį pirkėją užsipuolė solidaus amžiaus kaunietė. Vis dėlto "Pegaso" knygyno, kuriame dėl knygos užvirė aistros, darbuotojos pirkėjų reakcijos nesureikšmina.

"Šiaip žmonės nesipiktina, bet kalba, kad tokia knyga turėtų būti uždrausta, – pasakojo viena iš knygyno darbuotojų. – Vis dėlto esame turėję visokių kontroversiškų leidinių, bet nė vienas nebuvo uždraustas." Moteris patvirtino, kad knygynas jau išpardavė visas knygas ir laukia, kada pasirodys naujas leidimas.

Laisvės al. įsikūrusiame "Centriniame knygyne" minėtos knygos taip pat nebuvo galima įsigyti. "Išpardavėme. Tokios knygos lentynose neužsibūna", – nukirto knygyno darbuotoja.

Panaši situacija – ir elektroniniuose knygynuose. Komentaruose po parduodama knyga knygynų tinklas "Vaga" rašo, kad "Dinastijos" žmonės laukė eilėmis. "Kas joje skaitytojus patraukia labiausiai? Autorė nevengia kompromituoti politikos veikėjų, kurie turi suformavę gerą įvaizdį. Galbūt tai?" – bandė provokuoti ir pirkimą paskatinti knygynas.

Vis dėlto tiek apie knygą apžvalgą parašęs "Veido" žurnalistas, tiek pats Vytautas Landsbergis nemato poreikio diskutuoti apie knygos turinį.

"Mėšlo krūva", – nedaugžodžiavo V.Landsbergis, paklaustas, ką mano apie esą slaptus faktus atskleidžiančią biografiją. Anot jo, niekas apie ją nekalba, nes nėra apie ką kalbėti.

"Moteriškė daro pinigus. Užuojautą jai reikia pareikšti, kad tokiais pinigais, tokiais būdais užsidirba sau duoną", – apgailestavo V.Landsbergis.

Jis pasakojo, kad pats su R.Janutiene susisiekti nebandė, nes neturi su ja apie ką kalbėti, bet moteris jį buvo sustabdžiusi gatvėje. "Vieną kartą gatvėje užpuolė. Pasiunčiau ją, kur priklauso, tai ji net apie tai rašo ir iš to daro kažkokį faktą", – juokėsi V.Landsbergis ir pridūrė, kad tai, jog knyga parduodama, dar nereiškia sėkmės.

"Nemanau, kad jai sekasi. Pinigų ji turbūt gauna, bet aš manau, kad sėkmė nėra pinigai. Tai yra žmogaus tragedija", – sakė V.Landsbergis.

Kartą jau apgynė garbę

R.Janutienės knyga yra ne pirmas bandymas atskleisti esą slaptus faktus apie V. Landsbergį ir jo aplinką.

2003 m. išleista Vytauto Petkevičiaus knyga "Durnių laivas" sulaukė ne tik daug diskusijų, bet ir ginčų, kurie persikėlė į teismo sales.

V.Landsbergis autorių padavė į teismą dėl savo tėvo Vytauto Landsbergio-Žemkalnio vardo šmeižimo. Teismas nusprendė, kad V.Petkevičiaus išsakyti teiginiai "Durnių laive" žemina V.Landsbergio ir jo tėvo garbę bei orumą ir neatitinka tikrovės.NAUJAUSI KOMENTARAI

DJ

DJ portretas
Vytautas Zabulionis (liberastas-kancėrvas) suimitavo savo mirtį Sunny Isles Floridoje kartu su padėjėjais ir buvo išvestas su olandų, ir rusų pagalba į Lietuvą, ir toliau ten sėkmingai gyvena !. Imitacija įvyko 2011 pavasarį !.

jankis

jankis portretas
janutienė yra janutienė,o ožys tikrai mėšlo krūva ir pasenusi,jau butų laikas jį išmėšt

Kaunietis

Kaunietis portretas
Malonu matyti besišypsantį šį žmogų. Jo metaforos buna teisingos , nors kai kam ir nepatogios. Kaip pavadinti PŪKĄ miesto Antikorupcijos vadą, kuris patenka į Seimą per korumpuotą Paksiaus partiją, kur Gražulis su Komskiu groja pirmais smuikais. Tai už ką balsuoja tie kauniečiai ? Ar ne už mėšlo krūvą ?
VISI KOMENTARAI 108
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių