Uostamiestį nuplovusi liūtis aplankė ir Kauną

 • Teksto dydis:

Nuo savaitės pradžios alinančius karščius šalyje vėl keičia liūtys. Ketvirtadienio vakarą smarkus lietus su perkūnija ir stipriu vėju aplankė Klaipėdą, o po kelių valandų to paties sulaukė ir kauniečiai.

Apie 17 val. socialiniuose tinkluose pasirodė pirmieji vaizdo įrašai ir nuotraukos, kuriuose uostamiesčio gyventojai fiksavo stiprų lietų, virstančius medžius ir perkūniją. Kai kurie jų šią audrą apibūdino: „Klaipėda skęsta“ arba „Klaipėdoje žemė su dangumi maišosi“.

Šiek tiek po 20 val. smarkus lietus atkeliavo iki laikinosios sostinės. Kauniečiai fiksavo ir griaustinį, perkūniją. Visą ketvirtadienį vietomis Kaune iš dangaus pasipildavo trumpalaikis, bet stiprus lietus, tačiau vakarą jis gerokai įsisiautėjo – nuplovė kone visą miestą ir neketino greit sustoti.


Įspūdingi vaizdai – ir Švenčionių rajone esančiame Pavoverės kaime. Socialiniuose tinkluose nuotraukomis pasidalinusi vietos gyventoja teigė, kad tokio vėjo, koks buvo ketvirtadienį apie 19 val., seniai neteko matyti. Čia jis vertė net stipriausius medžius, o smarki liūtis užliejo kiemus.

„Facebook“ grupės „Orų entuziastai“ nuotr.

Ko laukti artimiausiomis dienomis?

Penktadienio naktį lietaus debesys bus užsilikę tik kai kur, tačiau ir jie sparčiai pasitrauks. Temperatūra svyruos tarp 15–20 laipsnių šilumos. Rytas išauš giedras ir labai šiltas, tačiau įdienojus ir po pietų vėl sparčiai augs debesys. Per šalį praslinks liūtys su perkūnija, tačiau įvairiose vietovėse šių reiškinių intensyvumas bus nevienodas. Kai kur gali iškristi kruša, sustiprėti rytų, pietryčių krypties vėjas. Vilniuje bus apie 28, Kaune ir Panevėžyje apie 29 laipsnius karščio. Šiauliuose oras įkais iki 27, Klaipėdoje iki 25 laipsnių.

Šeštadienio naktį lietaus ir perkūnijos debesys sukiosis tik kai kuriose šalies vietovėse, išsilaikys 15–20 laipsnių šiluma. Dienos metu kartosis vėl tas pats scenarijus: sparčiai tvenksis debesys, popietinėmis ir vakaro valandomis daugelyje vietovių prapliups liūtys, perkūnija, kai kur pasirodys kruša, galimas stipresnis vėjas. Vilniuje ir Šiauliuose oras įkais iki 28, Kaune ir Panevėžyje iki 29 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 24 laipsnius šilumos.

Sekmadienio naktį lietaus debesys trauksis nenoriai, tad dar daug kur užsiliks, grūmos perkūnija. Temperatūra svyruos tarp 14–20 laipsnių šilumos. Dienos metu debesuotumas jau bus kiek didesnis, dažniau palis, griaudės perkūnija. Vyraus vidutinio stiprumo rytų, šiaurės rytų krypties vėjas. Temperatūra jau nebus tokia aukšta. Vilniuje termometrai fiksuos 27, Kaune 25 laipsnius šilumos. Šiauliuose ir Klaipėdoje oras šils iki 23, Panevėžyje iki 24 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžia ir toliau bus vasariškai šilta, tačiau orai bus lietingi.NAUJAUSI KOMENTARAI

M.-W.

M.-W. portretas
Va Palangoje dabar normaliai pila. Ir perkūnija galinga. Tik vėjo nėra. Ramu.

Julija

Julija portretas
Vaje, vaje, kas darosi... Klaipėdos jau nebėra, nuplovė liūtis. Kas dabar bus su Kaunu ?

Kaunietis

Kaunietis portretas
Vakar buvau Laisves al. Niwko nelijo tik pakrapino o Pramones raj. Balos like kada vakar.kyr smarkiai lyjo tikrai.nebuvo.jokios audros.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių