Tvenkinys tapo nesusipratimų zona: paplūdimį sumažino tvora

Šalia Rokų esantis tvenkinys tapo nesusipratimų zona. Šį vandens telkinį pamėgusius žmones suglumino paplūdimio pakrantėje atsiradusi tvora ir užrašas „Privati valda“.

Seniūnijai – gerai

Į „Kauno dieną“ elektroniniu laišku kreipėsi skaitytojas, nepatenkintas dėl naujovių šalia tvenkinio. Pasak jo, paplūdimys yra vieša vieta, todėl nesuprantama, kokiu pagrindu jame atsirado tvora. Skaitytojo teigimu, Rokų seniūnė tvirtinanti, neva maudymuisi tinkamų vietų prie karjero yra pakankamai, todėl seniūnija net neketina imtis iniciatyvos, kad tvora būtų išardyta.

Seniūnė Dalė Žėkienė „Kauno dienai“ patvirtino, kad paplūdimyje suręsta tvora seniūnijai visiškai nekliūva. Pasak jos, tai ne dėmesio verta problema, o tik bereikšmis burbulas.

„Tas paplūdimys yra prieinamas. Ten buvo kažkada kiaulių fermai priklausęs žemės gabaliukas su perpumpavimo stotimi. Jie susiformavo sklypą ir pardavė tą gabaliuką žemės. Tie, kurie nusipirko, pagal tas ribas ir apsitvėrė“, – sakė D.Žėkienė.

Ankšta: neužtverto paplūdimio teritorija nedidelė – savaitgaliais joje būna tiršta. Justinos Lasauskaitės nuotr.

Pasakojo apie šiukšles

Seniūnės tvirtinimu, dėl pokyčių prie karjero skundžiasi ne vietiniai, bet pravažiuojantys ir tik trumpai čia sustojantys žmonės.

„Man pikčiausia, kad skundžiasi miesto žmonės – iš Prienų, Alytaus, kurie visiškai nieko dėti. Čia padaryta rekreacinė zona aplinkiniams gyventojams, o kaimo žmonės tikrai patenkinti: maudosi, kiek nori, nes tas pliažas nepablogėjo. Tiesa, atsiveža kelios ponios šventus šunis ir maudo juos. Tada tenka policiją kviesti“, – sakė seniūnijos vadovė.

Jos tvirtinimu, tvenkinio aplinkoje nevengiama atsikratyti šiukšlėmis, tačiau dėl to kažkodėl niekas nesiskundžia.

Lankėmės prie tvenkinio, matėme situaciją. Negerai ten padarė, pagal teisės aktus taip neturėtų būti.

„Šiukšles veža kiek nori, kada nori ir kas nori. Sklypą nusipirkę žmonės apsitvėrė šiukšlyną, iškirto krūmus, kurie per daugelį metų buvo prižėlę. Seniūnija teritoriją prižiūri, viskas nušienauta, įrengtos persirengimo kabinos, atvežta smėlio. Žmonės, kurie ten maudėsi ir dabar tebesimaudo. Niekas absoliučiai nepasikeitė ir aš nematau ten tragedijos. Užtvėrė žmogus penkis metrus ir jau jie neprieina. Prieina, kiek tik nori, ir žvejoja, viską daro. Ne aš ten tvėriau, ne aš leidimus daviau ir ne aš tą sklypą formavau. Tikrai ten nesikišiu ir nesipešiu. Jau žmonės nežino, ko nori“, – apmaudžiai kalbėjo D.Žėkienė.

Permainos nustebino

„Kauno dienos“ žurnalistų šalia tvenkinio kalbinti žmonės sakė esantys nepatenkinti paplūdimyje atsiradusia tvora.

„Nežinau, kodėl ta tvora, kokia čia tvarka ir kas taip sugalvojo. Mano supratimu, taip negalima. Ta tvora, kiek pamenu, atsirado vasaros pradžioje. Ten ypač patogi vieta maudytis mažiems vaikams, nes pakrantėje negilu. Aš ir pati ten su vaiku maudydavausi, bet, kai pasidarė privati valda, ten jau nebeiname. Kai kurie žmonės eina vis tiek, bet būna, kad signalizacija pradeda veikti. Niekas neišvaro, bet vis tiek kažkaip nemalonu“, – sakė Rokų seniūnijoje esančiame kaime gyvenanti Dalia.

Pokyčiai: šalia pakrantės atsirado apie privatumą perspėjantys ženklai. Justinos Lasauskaitės nuotr.

Tvenkinyje besimaudantys du nepilnamečiai pasakojo, kad užtverta paplūdimio dalis yra geresnė.

„Ten iš lėto gilėja, todėl geriau. Kai atsirado tvora, pralįsdavome pro švendrus ir vis tiek ten maudėmės. Tačiau dabar čia nebeiname, nes yra filmavimo kameros, parašyta, kad teritorija – privati“, –  sakė Rokuose gyvenantis paauglys.

Prisistatyti nepanorėjusi moteris pasakojo prie Rokų tvenkinio atvažiuojanti iš Petrašiūnų.

„Seniau važiuodavome į Birštoną, bet dabar, kai benzinas taip pabrango, maudomės ir deginamės čia. Eilinėmis savaitės dienomis čia geriau, bet savaitgalį trūksta vietos. Taip yra dėl to, kad kažkas aptvėrė vieną paplūdimį – per tvoras juk nelaipiosi. Aptvertoje teritorijoje buvo ir sūpynes pasistatę. Jei neturėtų teisės, gal taip nedarytų“, – samprotavo moteris.

Gresia bauda

Kauno rajono viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistas Arūnas Dabrišius „Kauno dieną“ informavo, kad tyrimą dėl paplūdimyje esančios tvoros atliks Aplinkos apsaugos departamentas.

„Lankėmės prie tvenkinio, matėme situaciją. Negerai ten padarė, pagal teisės aktus taip neturėtų būti. Visą medžiagą perdavėme Aplinkos apsaugos departamentui, kuris atliks tyrimą. Manau, atlikę tyrimą, jie turėtų taikyti administracinio poveikio priemones ir įpareigoti atlaisvinti tą teritoriją“,  – sakė A.Dabrišius.

Saugomų teritorijų įstatymas nustato prievolę žemės savininkams 5 metrų pločio sausumos atkarpoje neužtverti pakrančių, nepriklausomai nuo to, kokio pločio apsaugos juosta (0 m, 2,5 m, 5,0 m ir t.t.) tam sklypui nustatyta.

Sklypo, kuriame yra tvora, savininkai su „Kauno diena“ kalbėtis atsisakė – apie tai redakcijai pranešė seniūnė D.Žėkienė.


Galimos baudos

Administracinių nusižengimų kodekso 264 straipsnis. Vandens apsaugos reikalavimų pažeidimas

Paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas

užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo 30 iki 140 eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 90 iki 290 eurų.

Jei numatytas administracinis nusižengimas padarytas pakartotinai, užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiesiems asmenims – nuo 200 iki 550 eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

O TVORAI LEIDIMAI YRA???

O TVORAI LEIDIMAI YRA??? portretas
Tvora akivaizdžiai aukštesnė nei 1,8 m. Statybas vykdo akivaizdžiai chamas, dėjęs skersą ant įstatymų ir žmonių. Tvenkiniuose šunų nieks nemaudo, vanduo čia vienas švariausių visame Kaune. Atvykite, įsitikinsite, google koordinatės 54°48'46.1"N 23°57'37.5"E. O seniūnė turėtų inicijuot infrastruktūros įrengimą, ar gavo atkatą ir dėl žmonių piršto nepajudins?

Molis

Molis portretas
Kodel daugiabučiai prie balkonu aptverti neįmanoma praeiti turi tai oat būti 5metrai nuo pirmo aukšto praejimas o jei gaisras kas tada kaip privažiuoti jei tvorom aptverta išėjimai padaryti kodel jų netrumpina akli ar ką pvz zaliakalni Basanavičiaus al 35a apeikit kas per chalturos

Gyvenantis Rokuose

Gyvenantis Rokuose portretas
Laikykimės įstatymų ir palikime 5 metrus bendram naudojumui! Jei vaikštant 5 m atstumu nuo vandens rėkia signalizacija- yra pagrindas išrašyti baudą dėl triukšmo. Seniūnė akivaizdžiai neįgali, gal laikas pakeist? Prie tvenkinių trūksta parkavimui vietos, dviračių takų, šiukšlių konteinerių.
VISI KOMENTARAI 34
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių