Teismas: „Kauno senamiesčio apartamentų“ statybos – teisėtos

 • Teksto dydis:

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Citus“ prieš kelerius metus Kauno senamiestyje pastatyti daugiabučiai „Kauno senamiesčio apartamentai“ yra teisėti, nutarė teismas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas lapkričio 8 dieną nutarė, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pasielgė tinkamai, atmetusi Kauno savivaldybės prašymą pripažinti statybas neteisėtomis. Teismas netenkino pastarosios skundo.

„Inspekcija administracijai pateikė motyvuotą atsakymą. Naikinti sprendimą remiantis skunde nurodytais motyvais nėra jokio teisinio pagrindo“, – rašoma teismo nutartyje.

Teismas pabrėžė, kad savivaldybės atstovas pripažino, jog statytojas nuo projekto nenukrypo, o leidimą pagal projektą išdavė savivaldybės administracija.

„Administracija, siekdama paneigti pastato balkonų įrengimo teisėtumą, neigia ne tik savo pačios išduotą statybos leidimą, bet ir kvestionuoja savivaldybės tarybos sprendimą dėl namo statybos neišlaikant atstumo nuo savivaldybės valdomo sklypo ribos“, – pažymėjo teismas.

Laimio Steponavičiaus nuotr.

Ginčas tarp savivaldybės, „Citus“ ir Statybos inspekcijos kilo, nes miesto valdžia liko nepatenkinta, jos nuomone, per daug į šaligatvį – virš valstybinės žemės – atsikišusiais balkonais, nors būtent toks projektas buvo suderintas su visomis institucijomis.

Jeigu kažkas nori priversti mūsų žmones namie nešioti statybinius šalmus, tegul pagalvoja iš naujo.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis pernai rugpjūtį dėl šių balkonų viešai kaltino „Citus“ „įžūliomis manipuliacijomis“.

„Jeigu kažkas nori priversti mūsų žmones namie nešioti statybinius šalmus, tegul pagalvoja iš naujo“ – tuomet teigė Kauno meras.

„Citus“ daugiabučių statybas pradėjo 2017 metų pavasarį. Įmonė skelbė į juos investavusi apie 4 mln. eurų. 

Teismo nutartis per 30 dienų gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
Buržujai buvo , ir yra teisūs ,

vardas

vardas portretas
Kam paprastiem kauniečiam želdiniai? arba draugiška architektūra. Tai tik "elitui", kurie statosi gamtos apsuptyje. Bet balkonai baisūs. Kas architektas?

kaunietė

kaunietė portretas
varna varnai akies nelesa ,o dar kalba teisininkai ,kad jie sąžiningi .Nemalonu ten vaikščioti šaligatviu ,dėl tų kabančių šaligatvių virš galvos ,pagaliau gali ir apspjauti iš balkono ir pan. Na ,jei meras būdamas milijonierius bejėgis prieš citus statytojus ,neturiu daugiau žodžių ,todėl taip ir gyvename pamindami visuomenės interesus ,iškeldami tik tokius niekingus apgaulės ir tyčiojimosi privalumus .Gėda ,teisininkams dėl tokių sprendimų ,neliko jokios pagarbos .
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių