Tautininkų agresyvumą nustelbė vidinės rietenos?

Policijai užkliuvo, organizatoriams – ne

Tačiau T.Skorupskas teigė, kad šūkio „Lietuva – lietuviams!“, esą pabrėžiančio Vasario 16-osios esmę, tikrai neatsisakys. Kaip ir savo vertybių, nors ir nebelaiko savęs, kaip anksčiau, visuomenės gelbėtojais ir nebenori priešpriešos su ja.

T.Skorupskas sakė, kad jie neketina atsisakyti ir savo didvyrių garbinimo. Iš tikrųjų eisenos priešakyje vėl buvo nešamas plakatas su Kazio Škirpos citata: „Lietuva prisidės prie naujos, geresnės Europos sudarymo“. Tačiau šį kartą jos autoriaus atvaizdas buvo stilizuotas, panaudojant populiarų anekdotų personažą.

Kitas eisenos priekyje neštas plakatas citavo Kazį Binkį, raginusį eiti tėvų keliais, bet kurti savo būtį. Tačiau kur kas didesnio policijos dėmesio sulaukė moters, prisistačiusios Loreta, vertėja iš anglų kalbos, atsineštas plakatas apie esą dar 1925 metais Europos Sąjungos įkūrėjo išpranašautą Europos ateitį, susijusią su pabėgėlių antplūdžiu ir esą žydu vaidmeniu tame. Pareigūnai liepė plakato savininkei suderinti savo dalyvavimą eitynėse su šių organizatoriais. Pastarieji nieko prieš neturėjo ir net įvertino plakato turinį iškeltu nykščiu.

Profesoriui liūdna

Minėtą plakatą, kaip ir kitus, nusifotografavo taip pat nuolatinis šių eitynių dalyvis – vienas garsiausių pasaulyje jidiš kalbos profesorių Dovidas Katzas. Portalui kauno.diena.lt jis teigė fotografuojantis šiose eitynėse viską. Tačiau neslėpė, kad jam labai liūdna, kad vėl per tokią gražią šventę ir su Kauno valdžios leidimu viešai garbinamas K.Škirpa, kuris dalyvavo holokauste. Daugiau jokių pažeidimų D.Katz šiųmetėse tautininkų eitynėse sakė nematantis.

Pasiekę Istorinę prezidentūrą ir šiemet tautininkų eitynių dalyviai pagerbė tik vieną iš trijų jos sodelį puošiančių paminklų – Antanui Smetonai, kurio vardą skandavo ir eitynių metu: „Priimk, Smetona, į savo širdį!“. „Jo pažiūros labiausiai atitiko mūsų idėjas“, – J.Daunoras taip aiškino savo nepagarbą kitiems čia įamžintiems Lietuvos prezidentams.


Šiame straipsnyje: tautininkaieitynėsVasario 16

NAUJAUSI KOMENTARAI

GYVAS DAR NACIONALIZMAS LIETUVOJE...

GYVAS DAR NACIONALIZMAS LIETUVOJE... portretas
Ko jie siekia savo eitynėmis? Ne jų nuopelnas šiandieninė nepriklausomybė Lietuvoje. Jų tikslas toliau skaldyti Lietuvos visuomenę. Matėme tokius "patriotus", teisingiau idiotus Ukrainoje, Lenkijoje, Latvijoje...Šiandien dar gyvas nacionalizmas ir Liretuvoje

jk

jk portretas
Vargšas Kacas ,kuris sako ,kad Škirpa dalyvavo holokauste,nors tuo metu sėdėjo namų arešte Berlyne.Tai tikras Lietuvos patriotas visom priemonėm kovojęs už nepriklausomybę su bolševikais.I r kaip po to pasaulyje nebus antisemitizmo ,kai žmogus uždarytas gestapo kaltinamas holokaustu

minde

minde portretas
jau puse is ten kur weidavo uzsieny liko eisenoj vaikai zydas su foto aparatu ir seniai .visi gkas galvoja apie senatve isvaziavo/o kas liko ubagu ubagai sulaujke senatves bus .tai nematau kuo didziuotis jad mus nuskurdino iki cigonu lygio bulgaru.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių