Švęsti Heloviną – nuodėmė?

Grįžti į straipsnį

Prie ko čia nuodėmė?

Prie ko čia nuodėmė? portretas
Gyvenu keltiskoje šalyje, tai jie ir mirusius kapuose aplanko, ir Helovyna atšvenčia. Mažiau už amerikonus, nes taupesni, bet ir kostiumus ruošiasi, ir papuošimus, ir saldainių daug reikia. O katalikų bažnyčia turi daug didesnę įtaką nei Lietuvoje. Bet jų kunigams kažkodėl kostiumų vakarėlis nėra kažkoks siaubas ir nuodėmė, dėl ko reikėtų Dievo bausmių šauktis. Dievas tos šventės metu nėra įžeidinėjamas. Nei mirę giminaičiai.

taip

taip portretas
nuodėmė, nes tai yra šėtoniška tamsos pasaulio šventė.

O

O portretas
Helovinas man labiausiai patinkanti šventė metuose

Pagarba mokytojai

Pagarba mokytojai portretas
Visos tikybos mokytojos turėtų tokios būti. Tai yra blogį garbinant šventė.

Anonimas

Anonimas portretas
Šventė abejotina, o data jos visai netinkama. Kapai, susikaupimo laikas ir strykčiojimas su moliūgais ir kaukėm viskas suplakama į vieną sunkiai suprantamą košę, kai jau nebeaišku kur čia vertybės, o kur tik...

Adelė

Adelė portretas
Kas tas mamas augino "gal meška?", jeigu nežino ,kaip elgtis, bėga pasiklausti, jos neturi nuomonės ir pasimetusios vertybėse. Pačios ką nors paaiškinkit vaikams, nueikit į kapus, leiskit uždegti vaikams žvakutes, prisiminkit giminės mirusius, ką nors apie juos papasakokit. Tai nėra liūdna šventė, tai ramus orus, pagarbus laikotarpis, o į He....ą reaguoju abejingai, ignoruoju jį, tuo reikšdama savo požiūrį. Beje, tai yra tiek sukomercinta "šventė" (kaukės, kostiumai, dažai, renginiai ir išgeriami gėrimai baruose), o labiausia gaila tonomis prigadintų išskaptuotų moliūgų - ką daro pinigai?

Antanas

Antanas portretas
P.s. Tas neseniausiai lietuviams primestas maskaradas - ne Yankių o Keltų (Vitingų) šventė. Gi Keltai -kaip žinome esti Breixitiškoji šalis. Ir USA nėra ES narys. Tai gal dėl komplekto pilnumo pradėkime švęsti ir SNG šventes? Pradedant nuo "Algadienio", "Avansadenio" ir "Pirmutinę šią savaitę Sekmadienio", ar ten "...Pirmadienio"?

Antanas.

Antanas. portretas
Be išlygų. Pažeidžiamas Pirmasis DEkalogo įstatymas. Kaip gerai, kad nesu nei krikščionis, nei muslimas, nei judėjas. Kitaip - ir man tai būtų griekas. Beje, tas pats liečia ir Užgavėnių karnavalą!

Žodis NUODĖMĖ

Žodis NUODĖMĖ portretas
Negražus ir gąsdinantis, nes tai liečia sąžinę. O su sąžine gyventi sunkiau ir neapsimoka :)))

Berazumių

Berazumių portretas
Šventė. Šis laikas skirtas ne vaiduokliams, o mirusiųjų pagerbimui, pamąstymui apie gyvenimo prasmę

Laukiu nesulaukiu

Laukiu nesulaukiu portretas
Spalio paskutinio sekmadienio kada bus grąžinta pavogta valandą ir grįšime prie tikro astronominio laiko ! Sveikatai bus geriau ! O dėl halloweeno tai man dzin, durnių šventė, nereikalinga nesamonė Lietuvoje, mes turime savo šventės!

helouvyno šventė

helouvyno šventė portretas
visų pirma tai nieko bendra su Lietuva neturinti jankių šventė. Visų antra kai kuriem helouvyno šventėjam reikia šikną ištarkuot. Važuoju iš Domeikvos, jau tamsu, kelias vingiuotas. Staiga priekyje autikas mirtinai stabdo. Lėtai privažiuoju - ant kelio žmogus guli. O iš arti - helouvyno čiūčėla. Taip galima ir griovin įvairuot. Bet žydrorastam tas nedašunta. Nes žydrorastai.

Liaudžiai

Liaudžiai portretas
Susikiskit ta savo amerikietišką šventė ten kur nesueina,,,tai visų mirusiųjų dieną, bent po galais vieną kartą metuose prisiminkite ir pagerbkite ir atsiminkite savo mirusių žmonių gerumą ar išmintį o ne kažkokius verslus darykite is amerikietiškos svajonės...

Anonimas

Anonimas portretas
Helowyna švenčia tiktai iškrypėliai...

Jotauto humoras. Laisvamanis iš Kupiškio kapinių

Jotauto humoras. Laisvamanis iš Kupiškio kapinių portretas
Reikia Vėlinių, Užgavėnių šventes pakeisti šėlstančiu Helovinu. Jei bus susikaupimas, ramuma, ką mes, velniškos ateistinės dvasios veiksime? Tegul vietoj Lašininio, Kanapinio ir Morės ateis Giltinė su kaulais bei šviečią arbūzai! Kam tas Šv. Velykų margutis ir Šv. Kalėdų senelis bei eglutė, jei galima pakeisti viduržiemio barsuku? Na, paprasčiausiu atveju yra pakaitalas - Naujųjų Metų eglutė ir Snieguročka. Eglutes geriausiai gaminti iš atliekų: eglių šakų, lentgalių, plastmasės butelių - dabar viską reikia taupyti. Taupant kiaušinius gaminti medinius, po to juos bus galima panaudoti šildymo reikalams. Auginti daugiau arbūzų, gaminti daugiau žvakių. Jei Visų Šventųjų diena - tikintiesiems, tai Helovinas turi būti mums, laisvamaniams, ateistams, pagonims.... prisikėlusiems iš kapų.

Gal ir ne nuodeme

Gal ir ne nuodeme portretas
Bet nesamone tai tikrai jau tie kompiuteriniai vaikai ir taip visokiu nesamoniu prisiziuri dar helovinas reikalingas vaiduokliai raganos ir t.t. ir tie saldainiai renkami nera naujiena geriau su vaikais i gamta isvaziuokit ar iseikit ir parodykit grazu lietuviska rudeni susikure lauza pabendraukit pazaiskit kamuoliu ..

Nuodėmės

Nuodėmės portretas
Gegužės 1 švęsti galima. Pergalės dieną švęsti savo virtuvėje - ne nuodėmė. O gal nuodėmė švęsti Visų šventųjų dieną, Užgavėnių dieną? Gal jas pakeisti Helovinu? O gal greit Vasario 16 švęsti bus nuodėmė? Gal ją pakeisime Valentino diena? Yra dar pabudusio barsuko paminėjimas... Ateityje, matyt, lietuviškos šventės bus pakeistos tarptautinėmis, kaip pakeistos parduotuvių, restoranų, kavinių iškabos Vilniuje

Arvys

Arvys portretas
Reikia perkelt LAPKRIČIO 1 diena I GEGUZES 1

Sūduvis

Sūduvis portretas
Na gal kartą nustokite triesti su jankių švente helovinu, Lietuvai tai susikaupimo ir rimties metas. Nebūkim papūgos ir nemėgdžiokim svetimų mums tradicijų, su artėjančia Mirusiųjų pagerbimo švente TAUTIEČIAI.

Ką jie čia kliedi

Ką jie čia kliedi portretas
Helovinas-šventė, vykstanti spalio 31 d.Tradicija persirenginėti įvairiais kostiumais atsirado Airijoje ar Škotijoje maždaug XIX a. JAV ji išplito XX a. pradžioje. Ketvirtajame dešimtmetyje JAV parduotuvėse jau pasirodė pirmieji masinės gamybos šventiniai kostiumai.Tradiciškai, kostiumai imituoja antgamtines, dažniausiai baisias būtybes – vaiduokliai, skeletai, raganos, velniai. Naujesniais laikais įkvėpimo semiamasi ir iš fantastikos kūrinių – „Svetimas“, „Grobuonis“ ir panašiai. Taip pat iš superherojų komiksų, siaubo filmų ir kt.Helovino išvakarėse dažnai rengiami kostiumų vakarėliai.

Ką jie čia kliedi

Ką jie čia kliedi portretas
Helovino šaknys glūdi senovėje švęstų naujųjų metų ir mirusiųjų šventėse. 800 m. katalikų bažnyčia šią šventę pavadino Visų šventųjų diena ir leido ją oficialiai švęsti lapkričio 1 d. Taigi žmonės ir toliau galėjo švęsti įprastą šventę, tik kitu pavadinimu. Tą dieną būdavo laikomos mišios ir jos buvo vadinamos Visų šventųjų mišiomis. Veikiausiai šiandien švenčiamo Helovino pagrindinis šaltinis − tai keltiška Sauino šventė. Keltų naujieji metai prasidėdavo lapkričio 1 d. O šventė, kuri prasidėdavo Naujųjų metų išvakarėse, būdavo rengiama keltų mirties viešpaties Samhaino garbei. Ši šventė pažymėdavo šalčio, tamsos ir gedimo sezono pradžią. Natūraliai ją pradėta asocijuoti su žmogaus mirtimi.

senis

senis portretas
man tai išrypelių durniavimas tas helou vynas.

taip

taip portretas
tai sionsatanystu svente kuri idiegta vakaruose nezinant is kur atsirado ir mokytoja kaip krikscione ta zino ir teisi nes siandien velniai lenda per visus plysius kaip lgbt ir d???===

Katalikiškos mokyklos mokinys.

Katalikiškos mokyklos mokinys. portretas
Norėjo būti vakarietiški,tai kas dabar netinka?!Spalio 31 Helovinas išsidurnavojimui.Lapkričio 1 kapų lankymui.Visi šventieji aktualūs bažnyčiai,kuri juos pastato į pirmą vietą,taip išaukštindama labiau už kitus mirusius.Tai tegul sau tą šventųjų dieną ir turisi.Lapkričio 1 diena,nuo seno buvo Vėlinės,visų mirusių diena.Tuo tarpu bažnyčia nustūmė šią minėjimo dieną į lapkričio 2 dieną,nes jų kulto šventieji jiems svarbesni.Jei bažnyčiai Helovinas yra nuodėmė,tai Užgavėnės irgi turi būti nuodėmė.Tačiau jas labai noriai švenčia, tose pačiose katalikiškose mokyklose.

Jonas

Jonas portretas
Lapkričio pirmoji ne helovinas Lietuvoje o gedulo diena,per kurią žmonės prisimena savo mirusius artimuosius ,juos lanko kapuose,tvarko kapus.Prie ko tas helovinas ,tegul daunai švenčia JAV jeigu mano kad šventė.
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių