Švelnėjantį karantiną kauniečiai šventė už miesto ribų

Apytuštės gatvės ir paplūdimiai, didesni srautai tik parkuose ir kavinėse – panašu, kad švelnėjantį karantiną miestiečiai šventė sodybose už Kauno arba pajūryje. 

Slapstė prekes

Šeštadienio rytą miestiečiai pradėjo savaitgalio ritualu – apsipirkimu ūkininkų turgelyje, šalia senojo rūkoriaus ant „Lituanikos“ sienos. Tradiciškai eilės nusidriekė prie sūrio, daržovių, gardžių miltinių kepinių prekeivių. Sąmyšis buvo juntamas ir prie mėsos ar rūkytos žuvies prekeivių. Tiesa, jų prekystalius apspito ne klientai, o Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai. Jie tikrino įvairius dokumentus, šaldytuvų temperatūrą, pasirengimą karantino sąlygoms.

„Atsiprašau, ar turite tų savo skaniųjų kiaulienos kepsnelių?“ – įsiterpusi tarp tikrintojų, pusamžė kaunietė liko nieko nepešusi.

Žmonės užsisėdėjo namie. Visi nori į gamtą. Praėjusiam šeštadieniui turėjome labai daug užsakymų, o šiam – trigubai tiek.

Nei jų, nei marinuotų šonkaulių, nei šašlykų prekeiviai negalėjo pasiūlyti. Visgi, po gerų 15 minučių, kai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai įsėdo į savo automobilius, visi pusgaminiai grįžo į prekystalį, o apie savaitgalį su lengvo dūmo kvapu svajoję kauniečiai lengviau atsipūtė.

„Panašu, kad bus geras oras. Važiuosime su draugais į sodybą už Kauno“, – kaunietis Karolis vylėsi, kad sinoptikai neprašaus su orų prognozėmis, o lietus nenuplaus laužavietės. Šaltkrepšį užpildžiusi jautienos dešrelėmis ir marinuota kiauliena, kaunietė Lavija taip pat neplanavo likti Kaune. Sulaukusi dviejų bičiulių, vidudienį mergina žadėjo vykti į pajūrį.

Iššluoti buvo ir kelių populiariųjų mėsos parduotuvėlių prekystaliai. Surikiuoti kilograminiai maišai laukė tų, kurie juos užsisakė iš anksto, o to nepadarę galėjo tenkintis nebent faršu arba vištienos sparneliais.

„Žmonės užsisėdėjo namie. Visi nori į gamtą. Praėjusiam šeštadieniui turėjome labai daug užsakymų, o šiam – trigubai tiek“, – pasakojo mėsos krautuvėlės Eigulių mikrorajone pardavėja.

Su vaikais – į parką

Likę mieste, namuose taip pat nesėdėjo. Vidudienį Kalniečių ir Draugystės parkuose vaikštinėjo mamos su vaikais ir būreliai senjorų. Išsiilgę saulės vonių, pastarieji taisėsi ant suolelių, o drąsesnės garbaus amžiaus damos drabužius metė šalia Kalniečių parke esančio tvenkinio. Vieniems žmonėms nuo nuo šono ant šono besivartančios plikšės kėlė juoką, tuo metu vietinės poilsiautojos jautėsi tarsi prie Juodosios jūros – kūnus tepė aliejukais, o nosis klijavo popieriaus lapeliais.

„Šiandien vėjuota, tai tvenkinio kvapas labiau jaučiasi, bet šiaip man čia gerai“, – akis nuo saulės dengė garbaus amžiaus kaunietė. Į žoles sukrito ir keli vyrukai. Tiesa, kiek tolėliau nuo tvenkinio ir žmonių akių.

Nebelikus „stop“ juostų, dar prieš kelias savaites juosusių žaidimų aikšteles ir treniruoklius, aktyviąsias zonas užgulė sporto entuziastai ir būrys vaikų, išsiilgusių linksmybių. Nors kaukių dėvėjimas viešose vietose liko rekomendacinio pobūdžio, panašu, kad žmonės pavargo kvėpuoti į medžiagos skiautes. Veidus dengėsi vos keli miesto parkų lankytojai, o ir jie tai darė daugiau dėl vaizdo, nei dėl naudos – kaukes nusmaukę nuo nosių, giliai į plaučius traukė šiluma pritvinkusį orą.

Kauniečiai suko ratus ir po miškus. Gumomis apjuosę medžių kamienus, vieni jų treniravo raumenis, kiti tiesiog žavėjosi gamtos vaizdais ar rengė orientacinius žygius.

Miestas atgyja. Smagu. Žinau, kad dar liko kažkokie suvaržymai, bet dabar stengiuosi apie juos negalvoti, o tiesiog džiaugtis šia diena.

„Su draugais nusprendėme pasidaryti sau atrakciją. Anksčiau nuolat dalyvaudavome orientaciniuose, bet karantinas sujaukė ankstesnį grafiką“, – uždusęs pasakojo kaunietis Povilas.

Tušti paplūdimiai

Nors maudynių sezonas jau atidarytas, senajame Lampėdžių paplūdimyje šeštadienio vidudienį smėlis buvo tuščias. Išsitiesusi pledą, po krūmu glaudėsi tik viena moteris. Besideginančių nebuvo ir Lampėdžių kempingo teritorijoje esančiame paplūdimyje. Kavinėje kavą gurkšnojo kelios mamos, o aplink jas ir ketvirtą kartą į paplūdimį grįžusią biblioteką ratus suko maži vaikai.

„Saulė gerai ima, bet skleisti gulto kažkaip nesinori. Ir dėl karantino, ir dėl vėjo, kuris šiandien labiau rudeninis, nei vasarinis“, – paklausta, kodėl su puodeliu karštos kavos įsitaisė po stogu, o ne prie vandens, „Kauno dienos“ kalbinta kaunietė tikino palauksianti geresnių orų.

Daugiau gyvybės buvo tik „Wake up Kaunas“ vandenlenčių parke. Išbandyti slydimą vandens paviršiumi čia buvo pasiruošę mažiausiai dešimt entuziastų ir vienas šuo. Kavinės, užeigos ir restoranai? Pavargę nuo naminio maisto, vėlyvųjų pusryčių kauniečiai skubėjo į viešojo maitinimo įstaigas, kur „benediktus“, saldžiuosius lietinius ar avižinę košę su klevų sirupu valgė tarsi pirmą kartą. Nenorėję trypčioti eilėje ir leisti gurgti savo skrandžiams, vietas populiariose miesto kavinėse jie užsisakė iš anksto. Mažiau apdairūs tenkinosi kava išsinešimui ir spurga ant vieno iš Laisvės alėjos suolelių ar prie fontano, besitaškančio savo purslais.

„Miestas atgyja. Smagu. Žinau, kad dar liko kažkokie suvaržymai, bet dabar stengiuosi apie juos negalvoti, o tiesiog džiaugtis šia diena. Kava ir bandele ir kepyklėlės“, – cinamoną nuo lūpų kampo braukė besišypsanti mergina.NAUJAUSI KOMENTARAI

Elena

Elena portretas
tai kad saulės beveik nebuvo,iš kur čia toks orų "pagražinimas...gal kokią val.ir švietė,o paskui piktas,šaltas vėjas...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių