Sustabdyti istorinę taršą naftos produktais Kaune – strateginis tikslas

  • Teksto dydis:

Aplinkos apsaugos departamentas, atsižvelgdamas į pasikartojančią Nemuno taršą, kelerius metus vykstančius teisminius ginčus, pernai priėmė sprendimą nelaukti teismų pabaigos ir savo iniciatyva imtis teršalų patekimo į Nemuną stabdymo veiksmų.

Vakar priimtas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas, kuriuo panaikintas AAD nurodymas  vieno iš užterštų sklypų savininkui  UAB „Regio“ parengti išsamaus užterštos teritorijos tvarkymo planą, esminės reikšmės veiksmams dėl užterštos teritorijos išvalymo ir Nemuno taršos sustabdymo neturės. 

„Naftos produktais užterštos Nemuno krantinės ir teritorijos Kaune sutvarkymas – vienas svarbiausių  aplinkosaugos uždavinių. Teismo sprendimas nebuvo netikėtas, tad toliau tęsiame suplanuotus darbus bendradarbiaudami su Kauno miesto savivaldybe ir užterštų sklypų valdytojais. Siekiame, kad teršalai iš istoriškai užterštos teritorijos į Nemuną nepatektų“, – sakė Aplinkos apsaugos departamento direktorius Giedrius Kadziauskas.

Šiuo metu Kaune Nemuno krantinėje, Juozapavičiaus pr., vykdomi taršos sustabdymo sistemos įrengimo darbai: statoma speciali teršalams surinkti skirta „sienelė“, t. y. gruntiniam vandeniui valyti ir taršai sustabdyti įrengiama dviem eilėmis šachmatine tvarka išdėstytų filtruojamųjų – sugeriamųjų gręžinių zona. Gręžiniuose besikaupiantiems naftos produktų surinkti naudojami ir periodiškai keičiami specialios naftos produktus sugeriančios medžiagos elementai. Iš viso planuojama įrengti iki 45 filtruojamųjų gręžinių. Papildomai apsaugai užtikrinti įgyvendintos dar dvi taršos sustabdymo priemonės. Ties Nemuno krantu vandens paviršiuje įrengiama ir sistemingai prižiūrima apie 20 m boninė užtvara ir  specialus sugeriamasis kilimėlis.

Šių darbų projektą departamentas įgyvendina iš Aplinkos ministerijos skirto papildomo 100 tūkst. eurų finansavimo taršos suvaldymo priemonėms.

Darbų pabaiga numatoma kitą savaitę.

Teritorija stebima vaizdo kamera, kad būtų galima nuolat sekti ir įvertinti galimą taršos susidarymą. Pastebėję susidariusią naftos produktų plėvelę, aplinkosaugininkai nedelsdami vyks į vietą ir imsis priemonių taršai stabdyti.


Šiame straipsnyje: nemuno taršataršanemunas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Q

Q portretas
o gal geležinkelius naikins lietuvoj

Benas

Benas portretas
Eilinis pinigu ,,isisavinimas,,
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių