Statybos inspekcija: už ciniškus pažeidimus Žaliakalnyje laukia didžiulės baudos

 • Teksto dydis:

Su išskirtiniu statytojo įžūlumu Statybos inspekcijos pareigūnai susidūrė Kauno Žaliakalnio rajone, kur savavališkai vykdyti kultūros paveldo statinio Perkūno al. 11 griovimo darbai. Skaičiuojama, kad statytojui ir rangovui gresia tūkstantinės baudos.

Nors Statybos inspekcija penktadienį sklypo savininkui surašė savavališkos statybos aktą ir privalomąjį nurodymą stabdyti griovimo darbus, griovimo darbai pratęsti ir šeštadienį. Pakartotinai pradėti neteisėti darbai sustabdyti šeštadienį po pietų, kai Statybos inspekcijos pareigūnai atvyko į statybvietę ir su privalomuoju nurodymu supažindino statybos rangovo darbuotoją.

Šiuo atveju savavališka statyba nustatyta, nes statytojas kultūros paveldo statinio griovimo darbus vykdo be tam privalomo statybą leidžiančio dokumento. Kadangi šiuo metu vis dar nėra sukurtos vieningos duomenų bazės, kurioje institucijos ir gyventojai galėtų surasti informaciją apie visus kultūros paveldo statinius (informacija prieinama tik apie registruotus kultūros paveldo objektus), Statybos inspekcija pažeidimus pagal Statybos įstatymą turėjo teisinį pagrindą konstatuoti tik gavusi paveldosaugos institucijų išvadas.

„Gavę išvadas, kad griaunamas objektas yra kultūros paveldo statinys, reagavome nedelsiant ir savavališkos statybos aktą bei privalomąjį nurodymą stabdyti griovimo darbus surašėme tą pačią dieną. Deja, bet akto surašymo dieną kultūros paveldo statiniui jau buvo sukelta didelė žala. Apmaudu, kad paveldosaugos institucijos ne tik, kad šio statinio neįtraukė į kultūros vertybių registrą, bet ir žalą galėjusių užkardyti veiksmų nesiėmė anksčiau“, – sako Statybos inspekcijos Vidurio Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamento Pirmojo statybos priežiūros skyriaus vedėjas Edmundas Danilevičius.

Deja, bet akto surašymo dieną kultūros paveldo statiniui jau buvo sukelta didelė žala.

Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad šiuo atveju kultūros paveldo statinys suniokotas ne tik dėl išskirtinai ciniško statytojo elgesio, bet ir dėl vangaus ir nenuoseklus paveldosaugos institucijų darbo apskaitant kultūros paveldo statinius, prieštaringos jų pozicijos dėl tų pačių pastatų vertingumo. Pavyzdžiui, dėl šio pastato Kauno m. nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba 2015-12-17 buvo nutarusi, kad pastatas Perkūno al. 11, Kaune, neatitinka Kauno m. savivaldybės 1-ojo Žaliakalnio kultūrinio draustinio specialiame plane nustatytos Ketvirtosios kultūrinės vertės kategorijos kriterijų bei nesiūlė pastato įrašyti į Kultūros vertybių registrą.

Siekdama užkirsti kelią tam, kad analogiška situacija ateityje nepasikartotų, o kultūros paveldo statinių apsauga būtų efektyvesnė, Statybos inspekcija šiandien pateikė Aplinkos ministerijai keisti Statybos įstatymą nustatant pareigą statytojams visais atvejais gauti statybą leidžiantį dokumentą statinio griovimo darbams kultūros paveldo objekto teritorijoje ar kultūros paveldo vietovėje.

Baudos – tūkstantinės

Šiuo atveju už kultūros paveldo statinio savavališką griovimą statytojui gresia bauda iki 6 tūkst. eurų, už nepranešimą apie statybos darbų pradžią – iki 300 eurų siekianti bauda. Rangovo už ypatingo statinio savavališką griovimą saugomoje teritorijoje laukia iki 15 tūkst. eurų bauda, už veiklos vykdymą neturint tam teisės (ypatingojo statinio statybos rangovo atestato) – iki 5 792 eurų bauda.

Gavus Kultūros paveldo departamento išvadą, kad kultūros paveldo statinys gali būti atstatytas, bus surašytas privalomasis nurodymas atstatyti (atkurti) nugriautą kultūros paveldo statinį (išardytas jo dalis) ir sutvarkyti statybvietę.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
Jeigu gaus didžiulę baudą , iš ko tada atstatinės vilą .

teisininkai patarė

teisininkai patarė portretas
įdomu kuris teisininkas tokius patarimus dalina ... galėtų dabar jis irgi prisidėti prie atstatymo

Audringi plojimai

Audringi plojimai portretas
Nu dabar ta malkų krūva dar pastovės kokius 4-5 metus kol po teismus tampysis durneliai įrodinijantys kad supuvusios malkos- paveldas.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių