Šokio ekskursijai po Žaliakalnį lietus suteikė išskirtinio šarmo

Trejus metus ruoštoje, pildytoje, šlifuotoje šokio ekskursijoje „Pakopa po pakopos“ šeštadienį galėjo sudalyvauti visi norintys. Įspūdžiai nepaisant permainingo oro – patys geriausi.

Kūrybinėje komandoje  šimtas žmonių

Ekskursija sudomino daugybę žmonių. Tiesa, dalį jų atbaidė premjeros dieną prapliupęs lietus, tačiau kūrybiniam sumanymui oro sąlygos nė kiek netrukdė. Gyvenime visko būna. Žaliakalnis, jo gyventojai ir pastatai matę visko, tad ir lietus – tik menkas nepatogumas, palyginus ir su šios miesto dalies istorijos vingiais, žmonių ir objektų likimais, ir su šokėjų, kitų prie projekto prisidėjusių kūrėjų, vietinių gyventojų užsidegimu.

Į kūrybinį procesą ir į idėjos įgyvendinimą įtraukta daugiau kaip 100 dalyvių. Tai gyventojai, dalijęsi savo istorijomis, jas rinkę, bendradarbiavę, jaunieji šokėjai, kūrėjai ir profesionalūs menininkai.

Ekskursijos idėjos autorė, režisierė – Indrė Puišytė-Šidlauskienė, choreografija – I. Puišytės-Šidlauskienės ir šokėjų, dramaturgė – Lina Laura Švedaitė, kompozitorius ir garso režisierius – Kristijonas Lučinskas, scenografija – Simonas Šidlauskas ir Kauno dailės gimnazijos mokiniai, kostiumų dailininkė – Radvilė Kisieliūtė-Kaikarienė, jai į pagalbą atėjo Kauno kolegijos studentai, kaukų kostiumus kūrė grafikė Aistė Ramūnaitė ir dizainerė Rita Kazokaitė.

O kur dar šokio trupės „Ulna“ šokėjų, Miko Petrausko scenos menų mokyklos auklėtinių, Kauno šokio teatro „Aura“ studijos vaikų, Žaliakalnio senjorų choro „Gaida“ gyvi pasirodymai!

Spektaklio garso takelyje skamba gyventojų ir kai kurių aktorių balsai. Visos surinktos istorijos netilpo, tad planuojamas ekskursiją papildysiantis leidinys.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Ekskursija-spektaklis

Žaliakalnyje pati gyvenanti I. Puišytė-Šidlauskienė pasakojo, kad jos pradinė idėja buvo surengti performansą Kauko laiptuose, norint į juos atkreipti vietinių ir visų kauniečių bei miesto svečių dėmesį. Po to sumanymas išplėstas geografiškai.

Tai ekskursija be gido – spektaklis.

„Kylame Kauno laiptais apsupti garsų, įsigilinti į aplinką padeda ir šokėjai“, – dar premjeros išvakarėse pasakojo I. Puišytė-Šidlauskienė, pridūrusi, kad projektas yra bendras daugybės žmonių idėjų ir pastangų rezultatas

„Labai įdomu matyti, kaip šokėjai įkūnija idėjas. Kiekvienas sugalvoja po judesį, atspindintį tai, kokia spausdinimo mašinėlės dalis jis yra ir kaip ta dalis gali judėti. Kiekvienas mąstymas ir kiekvienas kūnas – labai skirtingi. Atsiranda netikėtų sprendimų. Atrodo, pati matai vienaip, šokėjas – kitaip, o rezultatas atsiranda sujungus abiejų matymą“, – kūrybinius užkulisius aiškino menininkė.

Šioje ekskursijoje stabtelima prie ypatingų objektų, bet ne jie yra svarbiausi.

„Rėmėmės žmonių atmintimi, įspūdžiais. Prisiminimų pagrindu ir sukurta ekskursijos visa dramaturgija. Tokių pasakojimų jokiose knygose neperskaitysite“, – kalbėjo idėjos autorė.

Ekskursija veda pro namą, kuriame gyveno Lietuvos Prezidentas Kazys Grinius, kitus objektus, garsius savo architektūra ar buvusiais jų gyventojais ir ne tik. Pavyzdžiui, „Kauno vandenų“ teritorija mena šimtmečio senumo Kauno vandentiekio istorijos pradžią.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Kita – rudenį

„Žaliakalnis mena labai daug labai skirtingų istorijų. Jo gyventojai garsėjo savo bendruomeniškumu. Šis projektas leido įtraukti bendruomenę į kūrybinį procesą, tai galimybė mokytis vieniems iš kitų“, – pasakojo  I. Puišytė-Šidlauskienė.

„Pakopa po pakopos“ yra Žaliakalnio festivalio dalis, kuriama drauge su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“.

Kita ekskursija planuojama rugsėjo 11 d. Dėl rezervacijos ir bilietų gyventojai kviečiami sekti ULNA trupės informaciją socialiniuose tinkluose.

Ekskursiją planuojama papildyti paruošiant vertimą į anglų kalbą, o ateityje ir pritaikant negalią turintiems žmonėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Man tai įdomu

Man tai įdomu portretas
kiek pinigų buvo tam skirta. O tada ir pasakyčiau.

o man patiko

o man patiko portretas
Buvo įdomu, išradinga ir originalu. Žaliakalnio istorijas išgirdome ir pamatėme kitaip. Šaunuoliai sumanytojai ir atlikėjai!

Nu vaizdas tai pp

Nu vaizdas tai pp portretas
Toks vaizdas lyg iš Žiegždrių psichinės pabėgę. Nu jau visai nusivažiavo,tai reikėjo nuogais kūšiais ir pimpalais pamaskatuoti.Fui bl.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių