Ši žiema – pats darbymetis traumatologams: skyriai nuolat pilni pacientų

Šiomis dienomis, kai oro sąlygos lemia didelį traumų, tarp jų ir sunkių, skaičių, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės padalinyje miesto centre darbas virte verda.

Daugiau nei prieš šimtą metų pastatytose ligoninės patalpose Laisvės alėjoje esantys Traumatologijos punktas ir du stacionarūs ortopedijos traumatologijos padaliniai visada dirba dideliu krūviu, tačiau šiuo metu, Traumatologijos punkto vedėjo Artūro Šulniaus teigimu, per parą į priėmimo skyrių kreipiasi 180–200 pacientų. Šio padalinio Dienos chirurgijos skyriuje nuolat vykdomos planinės operacijos.

Iš viso LSMU Kauno ligoninės Centro padalinyje kasdien vidutiniškai atliekama po 17–23 operacijas, neskaičiuojant skubių, kai į operacinę ligoniai atgabenami iškart iš priėmimo punkto. Tad 71 lovą turintys stacionarūs skyriai yra nuolat pilni.

Ortopedijos traumatologijos I skyriaus vyresnioji slaugytoja Daiva Kulikauskienė pasakoja, kad stacionare guldomi sunkiausias traumas patyrę ligoniai, kuriems būtina operacija, todėl jiems reikia ypač daug slaugytojų ir slaugytojų padėjėjų dėmesio.

„Dalis ligonių su sunkiomis kojų traumomis negali atsikelti iš lovų. Juos reikia pamaitinti, pasirūpinti jų kitais poreikiais, todėl personalas čia dirba itin intensyviai ir sunkiai. Tai – žmonės, kurie tikrai dirba iš pašaukimo, nes šiame skyriuje kitaip ir būti negali“, – tvirtina D. Kulikauskienė.

Dalis ligonių su sunkiomis kojų traumomis negali atsikelti iš lovų.

Ypač sudėtinga situacija stacionariniame traumų gydymo padalinyje buvo gruodį, kai vienas po kito koronavirusu ėmė sirgti gydytojai ir slaugos personalas. „Tuo metu klastinga liga pasiglemžė ir vienos slaugytojos gyvybę“, – su liūdesiu bendradarbės netektį prisimena D. Kulikauskienė.

„Sunkiausiais pandemijos laikotarpiais, kai kasdien augo personalo sergamumas, ortopedijos ir traumatologijos grandies darbą pavyko organizuoti taip, kad nė vienai dienai nenutrūko pagalba patyrusiems įvairias traumas žmonėms“, – pabrėžia LSMU Kauno ligoninės Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Tvirbutas.

Vienu metu dėl darbuotojų sergamumo buvo iškilusi grėsmė uždaryti padalinio Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrių. Tada būtų tekę stabdyti ir operacinių darbą, o tai reikštų ir abiejų Ortopedijos traumatologijos skyrių paralyžių. Visgi viso centro padalinio kolektyvas surėmė pečius, perorganizavo darbo grafikus taip, kad įveiktų šią krizę be liūdnų padarinių kauniečiams, – juk traumuotų žmonių srautai niekada nesumažėjo, nepaisant pandemijos mastų.

Šiuo metu visi padalinio darbuotojai arba persirgę, arba paskiepyti nuo COVID-19, teigiama LSMU Kauno ligoninės pranešime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Be žodžių

Be žodžių portretas
Kauno švarai reikia pateikti sąskaitą už super "gerą" valymą ir parodomuosius straipsnius spaudoje.Žiema atėjo netikėtai, pajėgumai Švaros juokingi.

Ankščiau nebudavo žiemų tai Kauno Švara išvis atpratus dirbt

Ankščiau nebudavo žiemų tai Kauno Švara išvis atpratus dirbt portretas
o dabar kai yra sniego jie taip pat nedirba, nevalo šalygatvių, užtai žmonės ir krenta, gauna traumas, jeigu butu nuvalyti ir pabarstyti šaligatviai nebutu po 200 pacientu su sunkiom traumom į parą. O kiek dar žmonių gave traumas neskuba kreiptis pas traumatologus, galvoja čia nieko baisaus, bet lužio pats nesugydisi

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Tokiš baisių šaligatvių Kaune jau ir neprisimenu! Juos visiškai nevalo! O kokios viešojo transpirto stotelės! Sniego kauburiai, per kuriuos į autobusą įlipti neįmanoma! Ir visi laimingi!
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių