Sekmadienį vyks kardinolo S. Tamkevičiaus SJ ingresas Romoje

 • Teksto dydis:

Sausio 26-ąją, Visuotinėje Bažnyčioje pirmą kartą švenčiant Dievo Žodžio sekmadienį, Romoje, Šv. Angelės Meriči bažnyčioje, vyks kardinolo Sigito Tamkevičiaus SJ ingresas.

Kardinolas lietuvis oficialiai įžengs į bažnyčią Romos vyskupijoje, kurią popiežius Pranciškus jam skyrė, kai 2019 metų spalio 5 d. Kauno arkivyskupą emeritą Sigitą Tamkevičių priėmė į Kardinolų kolegiją.

Iškilmės prasidės 11 val. Romos laiku. Dalyvaus ir piligrimų iš Lietuvos.

Angelės Meriči parapija Romos Nomentano rajone (Via di Sant’Angela Merici, 57) buvo įkurta 1963 metais. Krikštyklos formą primenanti bažnyčia konsekruota 1967-siais. 2001 metais ją aplankė popiežius šv. Jonas Paulius II. Popiežius Pranciškus apaštališkuoju laišku Purpuratis Patribus 2014 m. suteikė jai kardinolų-kunigų titulinės parapijos rangą.

Romos miesto parapijos priskyrimas kardinolui nesuteikia administracinių pareigų, tačiau jis tampa jos globėju ir iškiliausiu nariu. Kardinolas S. Tamkevičius bus antrasis šios titulinės parapijos istorijoje (pirmasis buvo ispanas kardinolas-kunigas Fernando Sebastián Aguilar, 1929–2019).

Pirmą kartą kardinolas S. Tamkevičius apsilankė Šv. Angelės Meriči bažnyčioje praėjusių metų spalio 7 d. Nors ši parapija nėra labai gausi, tačiau sielovada gyvai išplėtota. Parapijos dangiškoji globėja šventoji Angelė Meriči, uršuliečių vienuolijos steigėja (XVI a.), yra žinoma dėl savo gailestingumo darbų.

Per minėtą susitikimą spalį parapijos ganytojai ir bendradarbiai jau domėjosi Lietuvos tikinčiųjų persekiojimu sovietmetyje bei asmenine kardinolo S. Tamkevičiaus tikėjimo patirtimi kalint dėl tikėjimo.

Dvasinio gyvenimo patirtimi su parapijos bendruomene kardinolas Sigitas pasidalys ir savo ingreso Mišiose sausio 26-ąją, Dievo Žodžio sekmadienį. Dievo žodžio svarbą savo gyvenime ganytojas sako ypač jautęs du kartus: pirmą kartą pradėjęs noviciatą Jėzaus Draugijoje per didžiąsias rekolekcijas, o antrą kartą – KGB kalėjime. Niūrioje kameroje Šventojo rašto mintys apie mumis besirūpinantį dangaus Tėvą buvo tarsi šviesos spinduliai, nušvietę ne tik kamerą, bet ir kalinio širdies kerteles.

Kardinolo iškili asmenybė ir šis popiežiaus Pranciškas paskyrimas yra dar vienas liudijimas Visuotinei Bažnyčiai apie tą kančių kelią, kurį nuėjo Bažnyčia Lietuvoje tuomet, kai jai teko patirti sovietinės valdžios represijas, o vėliau, atkurtos Nepriklausomybės metais, atgaivinti bažnytinį gyvenimą ir nelengvai gydyti padarytas žaizdas.

Kardinolas lietuvis oficialiai įžengs į bažnyčią Romos vyskupijoje, kurią popiežius Pranciškus jam skyrė, kai 2019 metų spalio 5 d. Kauno arkivyskupą emeritą S. Tamkevičių priėmė į Kardinolų kolegiją.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
Kažin, ar gerai jaučiasi šitas šventuolis, kai jam primenami kun. Mikutavičius ir kardinolas Sladkevičius?

jau

jau portretas
toks snukelis..tik ragiukus pridėk ir pamatysi tikrą veidą..:D)

ko ten beldesi i ta Roma

ko ten beldesi i ta Roma portretas
Zaliakalnio klebons? ir dar daugybe kunigui vyko kartu geriau tas lesas uz kelione butu paukoja sergantiems vaikams.geda kad visi tik maddravoja
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių