Saulėtekiuose įkurtas vaikų dienos centras

  • Teksto dydis:

Saulėtekių kaime, Vilkijos apylinkių seniūnijoje, atidarytas Vilkijos gimnazijos vaikų dienos centras. Jaukios erdvės padidintos rizikos grupės vaikams įrengtos buvusios Saulėtekio pagrindinės mokyklos patalpose.

Planuojama, kad vaikų dienos centrą lankys per 30 Vilkijos, Vilkijos apylinkių ir Čekiškės seniūnijose gyvenančių socialinės rizikos vaikų, taip pat jų šeimos nariai. Su jais dirbs aukštąjį išsilavinimą turintys socialinis darbuotojas ir psichologas.

Atnaujintose patalpose įrengta posėdžių, renginių ir žaidimų salė, dailės, teatro, muzikos kompiuterinių įgūdžių lavinimo ir kiti kabinetai.

Centre bus siekiama ugdyti paauglių bendravimo įgūdžius, organizacinius gebėjimus, savivertę, savarankiškumą, kūrybiškumą, bus skatinamas vaikų dalyvavimas pačių organizuojamoje veikloje. Į vaikų dienos centro veiklą bus įtraukiamos ir vaikų šeimos, bendruomenė.

Vykdant šį projektą rizikos šeimų vaikai bus užimami po pamokų ir per atostogas. Bus rengiami lavinamieji grupiniai užsiėmimai, teikiamos individualios konsultacijos, organizuojami įvairūs renginiai, išvykos. „Tikiu, kad centro įkūrimas padės spręsti vaikų užimtumo, socialinės atskirties mažinimo problemas šiame krašte“, – teigė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Projektas finansuotas pagal Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo programą „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“. Iš viso jam skirta beveik 242 tūkst. eurų. Iš EEE finansinio mechanizmo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės – daugiau kaip 217 tūkst., likusią dalį finansavo Kauno rajono savivaldybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių