Quantcast

„Sabelija“ – 26 sėkmės ir išbandymų metai

  • Teksto dydis:

Gruodžio 17 d. darbų saugos konsultacinė kompanija „Sabelija“ mini jau 26-ąją savo veiklos sukaktį. Daugiau nei ketvirtis amžiaus darbo, sėkmės ir išbandymų. Tūkstančiai darbų saugos klausimais apmokytų darbuotojų, atliktų profesinės rizikos vertinimų, šimtai tūkstančių parengtų dokumentų. Buvusi viena darbų saugos pradininkių Lietuvoje, dabar „Sabelija“ sukasi konkurencingame paklausos ir pasiūlos rate. Tad kaip išlikti lyderiu savo darbe ir, kilus sunkumų, neprarasti optimizmo judėti į priekį?

Sėkmės formulė

Įmonės generalinio direktoriaus Tado Šatkausko teigimu, vienos sėkmės formulės nėra. Kiekviena situacija, kiekvienas išbandymas yra kitoks, turintis atskirą savo sėkmės paslaptį: „Mano skaičiavimais, kompanija išgyvena jau ketvirtą ekonomikos krizę, kurių kiekvienos priežastys buvo vis kitokios, jų poveikis šalies įmonėms, su kuriomis mes dirbame, taip pat buvo kitoks. Banaliai kalbant, mes esame todėl, kad reikalingi klientams. Žvelgiant giliau, manau, kad mūsų ilgaamžiškumą ir sėkmę lėmė nuoseklumas, bandymas nuspėti ateities tendencijas, įžvelgti galimas įmonių klaidas susiklosčius tam tikroms situacijoms ir sprendimų pasiūlymas reikiamu momentu. Visada stengiamės būti žingsniu priekyje. Taip per daug metų įgijome pasitikėjimą ir tam tikrą klientų, partnerių ratą.“

Neišvengiami sunkumai

Kiekviena įmonė, vykdydama savo veiklą, susiduria su sunkumais. Ne išimtis ir „Sabelija“. Didžiausi sunkumai, pasak įmonės vadovo, yra susiję su žmogiškuoju faktoriumi: „Nuo pat pirmų dienų laikiausi nuostatos, kad žmogus „Sabelijoje“ yra svarbiausia. Jo gebėjimai, patirtys, nuotaikos, noras tobulėti, siekti rezultato ir klientui pateikti reikalingus sprendimus yra svarbiausi dalykai, lemiantys kompanijos sėkmę. Metams bėgant darbuotojų požiūris į darbą stipriai kito. Įsivaizduokime – tada, kai „Sabelija“ tik pradėjo savo veiklą, žmogus po metų ateidavo ir nedrąsiai pareikšdavo įsitikinęs, kad darbas jam netinka, o dabar tokių pareiškimų sulaukiame ir po pusdienio. Darbo ieškančiųjų dabar netrūksta, bet tarp jų labai jaučiamas laikinumas. O mūsų kompanijai laikinumas yra labai skaudus, nes tam, kad parengtume gerą specialistą, reikia nemažai laiko. Nepaisant visų pokyčių gyvenime, vis dėlto išlieka tendencija, kad paslaugas teikia ne „Sabelija“, o jos darbuotojai. Tuos žmones atrinkti ir ugdyti yra be galo sunku.“

„Mano skaičiavimais, kompanija išgyvena jau ketvirtą ekonomikos krizę, kurių kiekvienos priežastys buvo vis kitokios“, – teigia T.Šatkauskas.

2020-ieji – išbandymų metai

Kaip ir kiekvienai įmonei, šie metai „Sabelijai“ atnešė nemenką puokštę išbandymų. Pavasarį paskelbus ekstremaliąją padėtį ir įvedus karantiną teko ieškoti sprendimų, padėsiančių toliau vykdyti veiklą. Nepaisant pradžioje patirto šoko ir bauginančios nežinios, profesionali kompanijos darbuotojų komanda aiškiai suvokė, kad užsikrėtimas, viruso perdavimas, plitimas ir prevencija darbe yra darbų saugos dalis. Jau pirmąją savaitę:

• papildytas Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas – įtraukti reikalavimai dirbant namuose. Klientams pasiūlytas šiuo laikotarpiu ypač reikalingas dokumentų paketas;

• dviem grupėms sėkmingai surengti nuotoliniai mokymai;

• į profesinės rizikos vertinimą įtrauktas biologinių veiksnių ištyrimas;

• sukurti dokumentai, dalijantys atsakomybę, kai į darbą atvyksta virusu užsikrėtęs asmuo;

• vykdytos pratybos, kurių metu buvo aptariamas veiksmų planas – ką daryti, jei įmonėje atsirado sergantis asmuo.

Įmonės vadovo T.Šatkausko teigimu, karantinas buvo lyg savotiškas spyris, padėjęs kai kuriuos planus įgyvendinti greičiau: „Pagal įmonės strateginį planą nuotolinius mokymus turėjome pradėti tik šių metų pabaigoje, bet prasidėjus karantinui viskas įvyko staiga. Džiaugiamės, kad ir klientams mokymai patiko ir kad mums buvo taip lengva juos vykdyti, nes žmonės buvo gerokai atlaidesni klaidoms ir techninėms kliūtims, su kuriomis teko susidurti pradžioje. Komanda susitelkė ir  klientams galėjome pasiūlyti tai, kas tuo metu buvo ypač reikalinga.“

Optimizmas ir kūrybiškumas yra būtent tai, ko reikia drąsiai pasitinkant naujus išbandymus.

Ateities vizija

Perspektyvoje daug planų, tačiau krypties „Sabelija“ keisti neketina. „Manau, kad savo kelio mes nekeisime, nes yra daug vietų, kuriose verslui reikalinga mūsų pagalba. Eisime tuo keliu, kur mes esame reikalingi, kur galime padėti, kur mūsų siūlomi sprendimai gali duoti naudos. Keliame sau iššūkį daugiau bendradarbiauti su klientais, įtraukiant juos tiesiogiai, ypač tose srityse, kurios yra susijusios su konkrečios įmonės vidumi – automatizuojant, skaitmenizuojant paslaugas, kai tame pačiame dokumente dirba ir klientas, ir „Sabelijos“ specialistai. Žinoma, planuojame toliau stiprinti bei plėsti turimas ir siūlyti naujas paslaugas ne tik Lietuvos, bet galbūt ir Europos mastu“, – mintimis dalijasi T.Šatkauskas.

Baigiantis neeiliniams, sudėtingiems Žiurkės metams „Sabelijos“ vadovas linki visiems neprarasti optimizmo, tikėjimo ir kūrybiškumo: „Praradus optimizmą ir tikėjimą dingsta kūrybiškumas, kuris yra reikalingas tam, kad neužsisklęstume, nelauktume, kol viskas pasibaigs, kol grįš seni laikai, nes jie nebegrįš, ateis nauji. O optimizmas ir kūrybiškumas yra būtent tai, ko reikia drąsiai pasitinkant naujus išbandymus.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

anonimas

anonimas portretas
švaresnė ir skaistesnė sabelija už kryštola
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių